Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 526
  • 753
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аааа за степендията сами са си виновни. Нареждам още от септември, не е нужно да чакаме последната седмица Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 2 413
Ваканция и радост за учениците,но моят ще си наваксва,поради мързеливите му чувства към учебното съдържимо.Така ще се задържи и повечко у дома,пък дано ни подмине грипа.
В последно време е мега заядлив,мрънкащ,спорещ,сърдит и недоволен.Виждам го спокоен само ако е с тел.  или във вайбър,а има отклонение или лишение от двете свещенни за него неща,става страшно.Много искам по-бързо да се окопити от към емоционална страна,но тепърва започна да го тресе яко.Cry

# 212
  • София
  • Мнения: 39 717
Моят освен, че ще наваксва с ученето ще ходи и на тренировки. Май няма да има ваканция за него.

# 213
  • Мнения: 8 452
Аз съм бойкотирана от дъщеря ми. Отказва да учи с мен, да бъде изпитвана и не дава да ѝ проверявам домашните. Да видим как ще се развият нещата🤔

# 214
  • Мнения: 36
И при моя син срочните оценки ще бъдат далеч от очаквания и възможности,  което означава и без стипендия. Той самият никак не е доволен от ситуацията, затова се въздържах (почти) от коментар. Надявам се да си е направил съответните изводи и да не повтаря едни и същи грешки и втория срок, очаквайки различен резултат.
Установих обаче, че колкото повече говоря, изисквам, поучавам,  натяквам,  нищо, от това, което целя като ответна реакция от негова страна, не ми се получава. Докато казаните неща в подходящ момент (много трудно ги уцелвам такива все още) и то само по веднъж, като че ли достигат до него и го карат да се замисли.

# 215
  • Мнения: 8 452
Аз съм бойкотирана от дъщеря ми. Отказва да учи с мен, да бъде изпитвана и не дава да ѝ проверявам домашните. Да видим как ще се развият нещата🤔
Извинявам се. Объркала съм групата.

# 216
  • Мнения: 4 495
Аз съм бойкотирана от дъщеря ми. Отказва да учи с мен, да бъде изпитвана и не дава да ѝ проверявам домашните. Да видим как ще се развият нещата🤔
Извинявам се. Объркала съм групата.
Нищо де, те и синовете така правят Hug

# 217
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Баш си е на място Joy

# 218
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Загубил си е ученическата лична карта, заедно с картата за ГТ. Въобще не е впечатлен. Не я ползва тая глава за нищо, освен за шапката като е студено.

# 219
  • Мнения: 6 348
Оооо, слага шапки? Респект!

Моите тийнове са с голи глезени, голи колене, тениски, разкопчани якета, без шал и шапка. Полудявам, но всички масово са така.  Но ходят на училище с колело, 20 минути им е пътя, духа и е студено и не ми харесва тая работа хич. А най-лошото е, че са взели и каските да не слагат, за което съм предупредила, че хвана ли ги - глобявам с джобните.  Януари ги резнах наполовина, февруари може и съвсем нищо да не получат, ако ги хвана още веднъж.
Дебели глави!

# 220
  • Мнения: 15 223
Загубил си е ученическата лична карта, заедно с картата за ГТ. Въобще не е впечатлен. Не я ползва тая глава за нищо, освен за шапката като е студено.

Ееее, не се оплаквай от момчето - щом се сеща шапка да сложи, значи си е екстра. Аз купих 4 шапки тази година, защото три изчезнаха незнайно къде. Е, има подобрение де - миналата година купих 7 Grinning И въпреки, че има шапка, то тя стои основно в раницата хахаха

# 221
  • София
  • Мнения: 2 431
Моите отказват шапки, но виж качулките са на голяма почит. Тийнът е доста топлолюбив, та поне тези притеснения са ми спестени.

# 222
  • Мнения: 36
Съвсем скоро синът ми си загуби портфейла с личната карта, ученическата и картата за градски транспорт. И това, след като поне 100 пъти казвах, че не му е мястото на портмонето в задния джоб на дънките - може да му го открадне някой в претъпкания автобус, а може и просто да изпадне някъде и той да не се усети. Реакцията от негова страна беше: " Кво толкова е станало, случва се на всеки. Ти нищо ли не си губила?"
Естествено, че съм губила, но не това е важното. Обясних му, че е добре поне да се вслушва в някои практични съвети, които му давам, а не просто да ги игнорира, защото ги счита за намеса в личното му пространство. Сега си плаща билетчетата за автобусите от джобните и ежедневно мрънка, че не му стигали парите. Сигурно е така, казах му, че напълно го разбирам, но такова ще е положението до 1-ви февруари.😉 Тази седмица ще трябва да отидем дружно до РПУ-то да подадем документи за нова лична карта, за която ще платим и ще почакаме на опашката пред гишетата.
За шапки и облекло изобщо не се меся. Има няколко шапки, не помня да ги е слагал тази зима. Ходи си с летните тениски с къс ръкав и отгоре късо яке, гол кръст, голи крака (разкъсани дънки и голи глезени) на минусови температури. Негова си работа, като му стане студено, или му се схване кръста, ще си промени облеклото.

# 223
  • София
  • Мнения: 39 717
Загубил си е ученическата лична карта, заедно с картата за ГТ. Въобще не е впечатлен. Не я ползва тая глава за нищо, освен за шапката като е студено.
Тъкмо в една друга тема се оплаквах, че моят и главата ще си загуби някъде.
Липсваше му целият спортен екип - панталон, тениска, обувки и ръкавици Simple Smile Намериха се.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
Да ни е честита грипната ваканция...при нас са от утре и на 6-ти на у-ще.Моят ще скача до небето Simple Smile
На класната по математика има 5-ца. Доволна съм!

Общи условия

Активация на акаунт