Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 528
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 15 223
При нас няма такива матури в 7 клас. Моят син от днес има една седмица ваканция, но миналата имаше тест по физика, английски и френски. Много често имат тестове, включително и по етика и музика.
По физика учат толкова сложни неща, чак се изумих. Не помня  в гимназията да съм учила електрически вериги, видове свързване, ток,напрежение....
Тези неща ги учиха още първи срок тази година в шести клас. На теста за завършване на срока по ЧП  имаха да направят Ел верига със свързана лампа и контакт и укажат как е подключена към напрежението и накъде "върви тока " извинете за лаишкото обяснение. Аз останах изумена направо. Това е по ЧП в раздел физика.

През първия срок на 7-ми клас пак го учат, но вече се вкарват и формули, и се решават задачи

# 346
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Март-април излизат едни книжки с пояснения, дати, съвети, училища, специалности и т.н., купете си я. Повече от необходима е.

# 347
  • Мнения: 9 152
Lady Cassiopeia Duval, в Германия сме. Явно програмата е синхронизирана навсякъде сходни неща да се учат. Аз навремето по физика не съм учила задачи с ел. вериги, нито сме правили модели, че да ни светват лампички. Това в софийска гимназия.
Мислех, че понеже не съм учила в Германия, та затова. Често казвам на сина ми, че той учи много различни неща, но разликите ги отдавах на страната, което явно не е съвсем  правилно. Времената са различни.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Учихме бе, как да не сме учили. Много ми бяха трудни тези вериги.

# 349
  • Мнения: 2 413
Върти ми се,че сме ги учили,а задачите ми бяха адски трудни.До ден днешен съм скарана с физиката.
Моят пак е изпаднал в летаргия и разсеяност.Върви си на периоди човека,ту се стяга и учи ту изтресе разни 4ки.Прави ми впечатление,че ако нервничи или мрънка ученето му е ад,ако е спокоен всичко е на 6.Емоционалните му изблици са просто кошмар,че става и обидчив,остава и да ревне,както казва баща му и сме я втасали съвсем.

# 350
  • Мнения: 4 343
На теста за завършване на срока по ЧП  имаха да направят Ел верига със свързана лампа и контакт и укажат как е подключена към напрежението и накъде "върви тока " извинете за лаишкото обяснение. Аз останах изумена направо. Това е по ЧП в раздел физика.
На времето в 4-5клас по трудово обучение имахме едни конструктори с батерия ,където имахме за задача да сглобим действащ светофар, лампи, ел. вериги с успоредно или последователно свързване. Беше си игра. Забавно и лесно . В клса нямахме някой , който да не се справи .
http://uchitel.bg/obrazovatelni-materiali/fizika/elektrichestvo/ … tor-za-naprednali
Сегашните такива играчки са много по-скъпи и изпипани ,но възрастта е 8-12г.
Тока ''върви'' от - към +.

# 351
  • Мнения: 15 223
Аз не мога да кажа какво сме учили, защото си признавам, че по физика, химия и история не пипах да уча. Мразех ги тези предмети, прочитах само по 2 пъти уроците и толкова. Изкарвах 5 и 6 обаче идея дори си нямам как. Сега, покрай синковеца наваквам пропуснатото и честно си признавам, че чак сега видях колко интересна е физиката

# 352
  • София
  • Мнения: 609
Аз заради математиката намразих и физиката. Щом чуя задача, далече. Та не помня много, но имахме вериги.
Моят син си и реве на моменти. В такава истерия изпадна за няма нищо, че даже баща му млъкна. А той все омаловажава, кара му се, че се лигави.. Но сега видя що са хормони и застина. На мен чак жал ми стана, а ядът ми се изпари мигновено.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А какво мислите за предмета предприемачество, честно ...не знам как да се изразя, голяма простотия Rolling Eyes

# 354
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Той не е ли Технологии и предприемачество? Бившото трудово.
Глухарче, ти сигурно знаеш, ама аз да кажа, че утре вечер сме на родителска среща.

# 355
  • Русе
  • Мнения: 11 913
А какво мислите за предмета предприемачество, честно ...не знам как да се изразя, голяма простотия Rolling Eyes
Тепърва ми предстои да разбера навярно. В нашето училище е един от профилиращите предмети, вървящ с ИТ. И понеже моето ,което до тази година винаги е твърдяло, че иска да учи ,
Скрит текст:
при него това учи е доста разтегливо е с някакъв по-различен смисъл,който все още си изяснявам
биология и химия. тази година се хвърли да учи програмиране и да прави електронни магазини, та каза, че има вероятност да избере този профил

# 356
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Той не е ли Технологии и предприемачество? Бившото трудово.
Глухарче, ти сигурно знаеш, ама аз да кажа, че утре вечер сме на родителска среща.

Оууу за втори път забравям, от 18ч. нали? Последно с децата или без?

A m b e r и изобщо няма да сбърка.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Нищо не е казвал с деца или без. По-скоро без него.

# 358
  • Мнения: 15 223
А какво мислите за предмета предприемачество, честно ...не знам как да се изразя, голяма простотия Rolling Eyes

Предмет за разтоварване. Според мен вместо да ги карат да събират листа и да ги лепят на хартия е добре да ги научат да готвят разни неща, да плетат, да шият, да правят мартеници, коледна украса и т.н. Неща, които ще им влязат в употреба в живота.

# 359
  • Мнения: 11 870
При нас въобще не беше за разтоварване, някакви тестове правеха цяла година.Учеха нещо за стоки,пазари  и незнам си какво, комплектът остана недокоснат- товав 7 клас.В предходните класове поне отвреме- навреме лепяха, рязаха ,но нищо съществено.

Общи условия

Активация на акаунт