ОСМИ КЛАС Сплотеното ни общество ще посреща Рождество

  • 28 360
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 605
+ 1 за мнението на aniK, с тази разлика, че моите впечатления са от няколко месеца - чисто нова комбинирана Whirlpool - не съм доволна от сушилнята изобщо, от пералнята - средна работа, но центрофугата така жестоко мачка, че ми се налага да гладя дрехи, които по принцип са от материя, която не се глади. За целта се наложи да си купя и смарт ютия...

# 676
  • София
  • Мнения: 6 185
Така е афтите са понижен имунитет, но няма какво да допълня за лечението им. Аз съм в херпеси, също понижен имунитет. Друсам се яко с кви ли не витамини, изопринозини, котешки нокти, коластра, ацикловир, за да се съвзема, но вместо това ме заболя гърлото и се изринах. Не беше тук мястото да мрънкам, ама...

Какво е смарт ютия?

# 677
  • София
  • Мнения: 4 578
Благодаря ти, Ани!
Тия новите са някакви космически кораби..  Харесала съм си Аег 9. Ще си взема, сушилнята не знам колко ще ползвам.
Миа, настърган джинджифил с лимони и мед ме спасява напоследък от срив в имунната система. И най-често се лекуваме с екстракт от грейпфрутови семки.
И най-новото ми попълнение е боров прашец, оригинален китайски Joy . Но още ми е рано да кажа за него.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 380
Миа, моята е такава. Тефал. Гладя без да настройвам температура за отделни тъкани. Тя сама се настройва.
Аз също ползвам отделни сушилня и пералня.

# 679
  • Мнения: 4 605
Така е афтите са понижен имунитет, но няма какво да допълня за лечението им. Аз съм в херпеси, също понижен имунитет. Друсам се яко с кви ли не витамини, изопринозини, котешки нокти, коластра, ацикловир, за да се съвзема, но вместо това ме заболя гърлото и се изринах. Не беше тук мястото да мрънкам, ама...

Какво е смарт ютия?
Смарт ютията глади всичко, без да пипаш нищо по нея. Минавам съвсем спокойно върху копчета, щампи, не се съобразявам с материи (може да са повече от 1 материя в една дреха). Демонстрираха ми я като бяха наредили различни материи, включително найлонова торбичка и минаха с ютията отгоре - всичко се изглади и нямаше поражения дори въху найлоновата торбичка. Другия плюс е, че парата е доста силна и се глади само веднъж от едната страна, нищо че е плата е на няколко пласта - панталон с ръб гладя само от едната страна, а пластовете са 4.
За имуностимулантите - ползваме имуномикс, който нацелихме с изпробване буквално всичко наред на пазара..

# 680
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз пък от 15 години съм с комбинирана пералня/сушилня. Място нямам за отделни. Ползвам я основно зимата, но и през лятото се случва. Суша всичко без плетени неща. С пухените якета прави чудеса. Нямам намачкани дрехи, нямам съсипани дрехи. Дори не гладя. Вадя и сгъвам... изобщо добре си живеем двете.

# 681
  • Мнения: 2 418
Момичета, дайте един линк за смарт ютия от която сте доволни. Това ютия с генератор за пара ли е, или нещо ново?

# 682
# 683
  • Мнения: 2 418
Много благодаря, Flowers Hibiscusаз бях хвърлила око на една с генератор, но много място заема и е скъпичка, а тази е с размер на нормална ютия.

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 4 422
Много мразя да гладя и поддържам една ютия за крайна необходимост.
Мисля, че много хора казват "колко ли ще суша", но свикне ли човек, не може да си представи живота без сушилня. Аз нищо не простирам, освен някои супер деликатни.
В комбинирания уред сушилнята е с много по-малък капацитет, отколкото пералнята (едно пране го делиш на 2-3, за да го изсушиш цялото или избираш да сушиш само 2-3 неща), вади ги на дъвка, а и май са доста по-неикономични.

# 685
  • София
  • Мнения: 7 068
Спокойна, прочетох за високия хемоглобин и при сина ми е висок (150-160), лекарите препоръчаха ли ти нещо в тази връзка?

# 686
  • София
  • Мнения: 4 578
Бъни, още не съм я водила. С баща й тичах по доктори от 31.12.
Ани, аз гладя всичко, без чорапи. Ето тази ще взема https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … -dryer/l9wbc61b2/
10 кг пране, 6 сушене. Хвалят я

# 687
  • Мнения: 4 605
Момичета, дайте един линк за смарт ютия от която сте доволни. Това ютия с генератор за пара ли е, или нещо ново?
Моята е тази:
https://www.technopolis.bg/bg/Yutii/Yutiya-PHILIPS-GC5034-20/p/833972

Обаче препоръчвам да се поръча онлайн, че ако не ти хареса (малко е тежка) да може да я върнеш/замениш.

# 688
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Като сме на пералните и сушилните... винаги съм искала отделни, но уви. Понякога наистина мястото не позволява. Комбинираните уреди са компромис и могат да се ползват чудесно... ако  отделиш време да ги "опознаеш". Аз например никога не пълня пералнята до 10 кг. Прането сортирано по цветове го пускам на 1/2 пералня. От една страна пестя ток и вода, от друга това ми дава възможност да суша цялото пране, а не да го деля. Слагам си топки за сушилня, пускам на щадящо сушене и нямам намачкани дрехи.
И аз мразя да гладя. Направо се изривам.

Спокойна, размечтах се и аз за нова пералня. Прося си покана за кафе. Ще си донеса прането да тестваме Simple Smile))

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 4 422
...
Ани, аз гладя всичко, без чорапи. Ето тази ще взема https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … -dryer/l9wbc61b2/
10 кг пране, 6 сушене. Хвалят я

Продължавам да не съм съгласна - енергиен клас А при налични А+++ при отделните уреди. В дългосрочен план това се усеща.  Цена като на два отделни, а качество на сушене...  сигурна съм, че каквото и да пишат, че са измислили, продължава да няма нищо общо с отеделния уред. Шест кг сушилня на 10кг перланя си е по-малко от 1/3та от прането. Само място спестяваш, но сушилнята може да се сложи навсякъде, където има ток (няма нужда от връзка с вода), а в къщи са една върху друга.
Спирам по темата, че ставам досадна, но просто точно за това съм супер убедена и понеже сме си близки тук, затова така настоявам  Heartpulse

Buni, спокойно, сигурно не е нищо тревожно, но майчнито сърце е...

Общи условия

Активация на акаунт