За безотговорните родители

  • 2 854
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...че "Няма лоши деца - има лоши родители" , но децата на лошите родители днес не стават ли лоши родители утре?

Права си за много неща (за ядките в супер голяма степен) и най-вече за горното.
Но няма смисъл да се питаш и ядосваш. Просто бъди по-близко до своето дете и си го пази.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Абе хора какво са тия теми... Как може така с лека ръка някой да бъде наричан безотговорен родител!!! Ако детето му търчи сред уличното движение и рови в кофите за боклук - да.. ама че давал фъстъци... че какво от това.. родителя сам си решава тия работи. Не всички имат интернет да прочетат, че може детето да се задави...
Ако те е страх, че ще вземе фъстъка от пясъчника... сещаш ли се още колко неща може да налапа.. за това не са виновни другите.
За бабата и гонещите се деца.. Ми деца са, що да не се гонят... Абе я си оставете децата да се развиват нормално, да си пообелят колената... няма вечно да сте до тях да ги пазите да не паднат... Аууу, много се стягате... честно... това е втората тема за днес, в която пиша подобни неща, пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 1 172
Малките деца в пясъчника би трябвало да са с родителите си там и те отблизо да следят какво правят, ядат и пият. Мисля, че това си отговорност на родителите, не на някой друг. На мен пък ми е писнало от "загрижени" майки с претенции, чиито деца ходят безконтролно из парка, но изведнъж нашата количка се оказва проблемна, понеже детенцето паднало от нея, докато пробвало да се катери, или пък проблем става, че моето дете пие сок от ягоди и банани, а друго алергично или незахранено още с ягоди (дори не разбрах какъв беше точно случая), му взема шишето от чантата на количката и му изпива сока. Ами не се чувствам виновна нито безотговорна - в парка съм, за да се грижа за собственото си дете, а не за количката му. Както то не може да хапне или пийне нещо, без да видя, така е редно и останалите родители с претенции да си гледат изкъсо децата. Защо моето не се катери по чужди колички и не рови по чантите им?Не защото не иска, а защото не му позволявам. Но такъв контрол може да има като си до детето си, не на 50-100 м от него и от такова разстояние да го различаваш само по цвета на шапката му, нали?

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..., пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

Не знам дали си във фаза или не, но малко дете, задавено с твърда ядка (фъстък, орех, бадем...) си отива за часове. Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
..., пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

Не знам дали си във фаза или не, но малко дете, задавено с твърда ядка (фъстък, орех, бадем...) си отива за часове. Tired

Да бе Шани, права си!!! Hug
Идеята е, че ако не искам моето дете да яде фъстъци, просто си го гледам, а не обвинявам другите. Това исках да кажа. Не всички са информирани... аз просто я следя и толкова. Знаеш за различни възрасти следиш за различни неща...  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Забравих да добавя, че ако майката е по-разговорчива дори мога да й кажа за тази опасност... но няма да я квалифицирам като безотговорна просто, защото може да не знае жената...

# 21
  • Мнения: 4 965
..., пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

Не знам дали си във фаза или не, но малко дете, задавено с твърда ядка (фъстък, орех, бадем...) си отива за часове. Tired

Да бе Шани, права си!!! Hug
Идеята е, че ако не искам моето дете да яде фъстъци, просто си го гледам, а не обвинявам другите. Това исках да кажа. Не всички са информирани... аз просто я следя и толкова. Знаеш за различни възрасти следиш за различни неща...  Hug

Анджък!
Надали в мое присъствие някой ще успее да натика нещо насила в устата на децата ми Naughty.

Vache, SV,  newsm10.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 523
Абе хора какво са тия теми... Как може така с лека ръка някой да бъде наричан безотговорен родител!!! Ако детето му търчи сред уличното движение и рови в кофите за боклук - да.. ама че давал фъстъци... че какво от това.. родителя сам си решава тия работи. Не всички имат интернет да прочетат, че може детето да се задави...
Ако те е страх, че ще вземе фъстъка от пясъчника... сещаш ли се още колко неща може да налапа.. за това не са виновни другите.
За бабата и гонещите се деца.. Ми деца са, що да не се гонят... Абе я си оставете децата да се развиват нормално, да си пообелят колената... няма вечно да сте до тях да ги пазите да не паднат... Аууу, много се стягате... честно... това е втората тема за днес, в която пиша подобни неща, пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

Права си Vache! За едни фъстъци и айде - безотговорни родители! А какво да кажем за тия дето си оставаят децата по домове...
Гледайте си децата, пазете ги доколкото можете и главното - по-спокойно!

# 23
  • Мнения: 639
Не мога да разбера на какво точно се възмущаваш?На фъстъците,на децата които играят до твоето ядейки фъстъци или на родителите на децата ,че им дават фъстъци?

На място където се събират много деца има всякакви деца и родители.Моето е на 4г.и6м.и все още стоя на близо до нея когато играе или се втренчвам във всяко нейно движение дори.Това не я прави по-малко палава..........Доста често се случва да удари друго дете или да избяга с играчката на по-малко Mr. Green,разбира се ,че и говоря непрекъснато кое е хубаво и добро и кое не ,но децата, за това са деца да изпробват различно поведение.Ние сме тези които трябва да ги направляваме и разесняваме доброто и приемливото повединие.Много често се случва просто да разговарям и с чужди деца ,да им обесня какво не ми харесва в тяхното поведение или в постъпките на моето дете.Това не ме притеснява

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Винаги съм се чудила ...

Никол, ти си за мен една безотговорна майка.  Joy

Ама как така ще седнеш на кафене, а пък детето ти ще си играе на 5 метра от теб?!

Лоша майка си, лоша....  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 323
..., пък и баш на фаза ме хванахте...  Twisted Evil

Не знам дали си във фаза или не, но малко дете, задавено с твърда ядка (фъстък, орех, бадем...) си отива за часове. Tired

Да бе Шани, права си!!! Hug
Идеята е, че ако не искам моето дете да яде фъстъци, просто си го гледам, а не обвинявам другите. Това исках да кажа. Не всички са информирани... аз просто я следя и толкова. Знаеш за различни възрасти следиш за различни неща...  Hug

.....даже за минути, за да сме по-точни   Tired

Ами точно това ме подразни. Нито за миг не съм се притеснявала за моето дете, защото бях до него и го пазех. Просто там имаше други деца, за които според мен тези фъстъци биха били заплаха в един момент и затова, че майките позволиха това да бъде така.

 А за почти всичко написано дотук съм съгласна.  Hug Естествено е за нашите деца да носим отговорност само ние и никой друг . Просто може би си мисля, че в такава ситуация на тяхно място бих била по-съобразителна. newsm78

# 26
  • Мнения: 46 520
... ама че давал фъстъци... че какво от това.. родителя сам си решава тия работи ...

Права си, но ако сега имаш дете на 1 година, ще даваш ли на Александра вкъщи фъстъци пред него като знаеш, че то ще драпа със зъби и нокти да си вземе или ще й дадеш, когато е в другата стая или например спи Thinking

Киса, знам бе, горкото ми дете  ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 517
Мили мами
затова сме мами, да си наглеждаме децата, а не да разчитаме някой друг да спазва правилата и да ни ги пази. Наистина децата са си деца 99 %, но затова пък сме ние възрастните да реагираме своевременно.
Специално за фъстъците - ми тя като дава на детето си, неин си проблем, но пък ти не можеш да изискваш другите да излизат навън и да се съобразяват с твоето дете  Wink Но пък побеснявам, когато по-големи деца се люлеят като изтървани, а наоколо има толкова малки бебчета. И никой не им прави забележка. Все пак колкото е по-голям човек, толкова повече трябва да се съобразява в този живот, не е ли така?! Моят син е 8 годишен и понякога си изпросва я шамар, я наказание точно за бясно люлеене като има малки деца. Защото съм го предупреждавала милион пъти.
Та за това сме ние родителите - да контролираме децата и да ги възпитаваме до колкото можем. Защото те са си деца.

# 28
  • Мнения: 1 278
Класификации. Класификации. И пак класификации. И алтруизъм в името на съвършенството. Основата на социалистическото общество.

Разбирам, че търсиш себе си като родител. Всички го правим. Въпросът е обаче класифицирането улеснява ли те?

Нима можем да променим децата, отглеждани от такива родители? Или да защитим своите деца от тях? или е вярно, както в друга тема една мама написа, че "Няма лоши деца - има лоши родители" , но децата на лошите родители днес не стават ли лоши родители утре?

А представяш ли си какво съвършенство щеше да ни налегне, ако всички станат идеални като мен?!  Wink


...си изпросва я шамар, я наказание точно за бясно люлеене като има малки деца. Защото съм го предупреждавала милион пъти.
Та за това сме ние родителите - да контролираме децата и да ги възпитаваме до колкото можем. Защото те са си деца.

Браво. Много отговорно и възпитателно. Възхитена съм. Толкова съм възхитена, че обмислям да пусна тема за отговорните родители Thinking

# 29
  • Мнения: 323
Замислих се..... тъй като много от Вас ме критикуваха за името на темата "безотговорни родители". Пак мисля и в мисълта ми пак изплува точно това словосъчетание. Но може би сте прави, че не редно да наричам родителите безотговорни, заради една впечатлила ме постъпка. Може би така се изразих заради арогантното поведение на родителите, както и на двете деца през цялото им пребиваване на детската площадка. Просто си направих някакви изводи /за мен верни дори и сега/.  Знам ли, може би ми се иска просто хората да бъдат по-различни..... newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт