Математически турнири 1-4 клас. Тема №56

  • 48 359
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 987
Е то като се изпращат не е същото като да се публикуват публично. Все пак ние вече сме изпратили нашите отговори и не виждам причина да прегледаме нечии други изпратени отговори дали съвпадат с нашите.

# 691
  • Мнения: 1 778
На моето дете му се видяха много познати задачите. Каза, че част от тях е решавала на предишни състезания Математика без граници.

# 692
  • Мнения: 7 987
Задачите бяха (са) почти същите като на пролетния кръг миналата година.

# 693
  • Мнения: 815
И аз ще помоля за задачите 3 клас. Малката сама отказа да участва, въпреки че и разясних, че това класиране не се отчита. Погледна ме и каза: " Само, като си представя как ще стоиш до мен да четеш задачите, да драскаш с молива и да изпишеш 10 страници, и ми се отщява да решавам! " . Стана ми малко тъпо, но си дадох сметка, че ще е точно така. Състезателните задачи ми станаха краста покрай голямата. Confused

# 694
  • Мнения: 29 321
Изчакайте края на състезанието. Не е коректно да се изпращат задачите преди провеждането му.

# 695
  • Мнения: 815
Крайно време е това състезание да започне да се провежда на една и съща дата в цяла България. Интересни задачи, но лоша организация! Аз бих приключила с него отдавна (зяради организацията), но второ дете минава през ръцете ми, искайки да се явява.

# 696
  • Мнения: 333
И на предишни присъствени състезания на МБГ имаше деца, които знаеха задачите. Дали от виетнамци или от други български училища са си ги набавили незнам. Предполагам, ако някой се разтърси в интернет ще ги намери. Има и по-важни състезания, на които изтичат предварително задачите, но не е толкова масово и набиващо се на очи.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами на мен ми беше странно, че състезание с едни и същи задачи се провежда в рамките на няколко дни. Абсурд е да не изтече информация, въпросът е кому е нужно.

# 698
  • Мнения: X
На този, който по друг начин не може да пекне. Какво се учудваш, родители всякакви.

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 193
В нашето училище все пак направиха организация за МБГ - в класната стая по математика в Тиймс ще пуснат теста, а отговорите ще ги изпратим на посочен от училището имейл. Предварително ни изпратиха формите за попълване на отговорите, за да си ги разпечатаме.
Абсолютна пародия ми е това онлайн състезание,  но за една тренировка става. Имаме си медали тази година от есен и зима, но съм го предупредила сега да не очаква. Все пак ще разчита само на себе си, в това и двамата сме категорични.
Около "Математика за всеки" нещо ново да сте чули? Наближава крайния срок да обяват регламента, но все още нищо, поне в Бургас няма никаква информация.

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
И при нас мина преди малко, но организационно е пародия на състезание - задачите изпратени  ни по мейл към 12:30, за да ги решават самостоятелно децата, родителите да им засечем времето, да снимаме бланката с отговори и да я пратим на друг мейл. Всичко оставено на самосъзнанието на родителите... Като знам как родители на деца в класа пишеха ежедневно домашни и всички са отличници вече, меко казано се опасявам от максимални резултати само Grinning Отделно че задачите наистина доста преповтарят решените за самоподготовка от предишни 2 години и не бяха особено трудни. Обяснила съм на младежа, че това в момента е просто нещо като домашно, за да поддържа форма и до там. Медали има от предните 2 кръга (нищо че от зимния така и не се знае къде са и кога/дали ще се дадат на спечелилите ги деца), така че не е тръпка кой знае каква...

# 701
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
При нас децата решаваха с включени камери и микрофони. Родителите се появихме само в началото за отварянето на теста и в края за предаването. Сигурна съм, че ще има много отлични резултати, още повече, че и задачите бяха наистина лесни.

# 702
  • Мнения: 29 321
Не знам защо не се изчака с това състезание и да се проведе през лятото?!? Не е такъв зор точно сега да се провежда, можеше през юни с физическо присъствие. И без това финал няма да има, поне не сега, така че можеше да не се бърза.

# 703
  • Мнения: 7 987
Защото няма как да се казва пролетен кръг и всичко се обърква.

# 704
  • Мнения: 29 321
Щото досега в тази година нищо не е объркано...

Общи условия

Активация на акаунт