Частни училища - информативно-дискусионна тема -60

  • 46 728
  • 774
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 779
Добре дошли в темата за частните училища! Оставям въведението на автора на тема 59 (gadamer), тъй като го намирам за много подходящо:

Колкото и да сме различни, тази тема ни обединява в търсенето на най-доброто училище за нашето дете.
Нека се опитаме да бъдем максимално полезни!

Към новите потребители:
Добре дошли при нас и успех в търсенето на подходящото училище за вашето дете! В края на този пост са линкове към всички предишни издания на темата. Препоръчвам ви да прегледате последните, поне, 2-3 теми преди да зададете въпрос, който е обсъждан многократно. Ние с радост ще ви помогнем, ако знаем отговорите, които търсите, но повтарянето на един и същи въпрос през няколко страници омръзва и не винаги ще получите изчерпателния отговор, който сте очаквали. Моля да се въздържате от пререкания и не натоварвайте модераторите.

Някои съкращения, използвани често от потребителите в темата:

АК - Американски колеж
ААУ - Англо-американско училище
СС - Света София
СГ - Свети Георги
ПБ - Петър Берон
ОТ - Образователни технологии
ТЕ - Томас Едисон
КО - Климент Охридски
БШ - Българско школо
Изи - Izzi Science for Kids
Уве - Увекинд
ИА- ЧЕГ Иван Апостолов
ККФ- Константин Кирил Философ

Списъкът по-долу съдържа всички частни училища според Регистъра на МОН, както и няколко чуждестранни училища, които не са лицензирани от МОН у нас.

Таксите са актуални за учебната 2022/2023 година. Не всички училища имат сайтове, информация за таксите или актуални такси за тази година. Ако откриете неточности или пропуски, пишете ми, за да се поправя.

Предходните 6 теми ( от 54-та до 59-та):

Частни училища - информативно-дискусионна тема 54
Частни училища - информативно-дискусионна тема 55
Частни училища - информативно-дискусионна тема 56
Частни училища - информативно-дискусионна тема 57
Частни училища - информативно-дискусионна тема 58
Частни училища - информативно-дискусионна тема 59


Линкове към стари теми (от 1-ва до 44-та) може да намерите в първи пост на тема 50
Линкове към теми (от 45-та до 50-та) може да намерите в първи пост на тема 51

Скрит текст:









Освен, ако не е упоменато специално, таксите не включват транспорт!
Посочените такси се отнасят за първо дете от семейството в съответното училище.

# 1
  • Мнения: 4 762
Благодаря за новата тема.

Аз, като страничен човек, се чудя какво се смята за добър резултат на НВО-то конкретно. 85 от 100 точки ми се вижда супер резултат по принцип, но от коментарите схващам, че май не е.

# 2
  • Мнения: 5 898
fauvette, 99,25 брои ли се за уаууу?
Или 98,75 по БЕЛ?
Като аз лично съм далеч по-горда с резултата по БЕЛ, а не по Мат.
И стигат ли за НПМГ?

Наистина нивото на дискусия рязко падна до лични нападки.

Нединка, резултатът сам по себе си е чудесен. В София е недостатъчен и рисков за добрите гимназии, в които се влиза с НВО.

Последна редакция: пт, 30 юни 2023, 11:35 от Fancy

# 3
  • Мнения: 8 243
След 20 години в частното образование с носталгия пак се записвам в темата! Simple Smile

Благодаря за новата тема.

Аз, като страничен човек, се чудя какво се смята за добър резултат на НВО-то конкретно. 85 от 100 точки ми се вижда супер резултат по принцип, но от коментарите схващам, че май не е.

Резултат си е добре, драмата е малко на брой прилични гимназии в София и много малкото разслоение на децата във високият диапазон.

# 4
  • Мнения: 135
fauvette, 99,25 брои ли се за уаууу?
Или 98,75 по БЕЛ?
Като аз лично съм далеч по-горда с резултата по БЕЛ, а не по Мат.
И стигат ли за НПМГ?

Наистина нивото на дискусия рязко падна до лични нападки.

Нединка, резултатът сам по себе си е чудесен. В София е недостатъчен и рисков за добрите гимназии, в които се влиза с НВО.
Фенси, ей сега отворих теста по български за НВО за тази година. Е, няма такова малоумие, честно. Да поздравиш твоето дете за здравите нерви.
П.С. Абе, ние сериозно ли търпим да подлагат децата ни на това?!

# 5
  • Мнения: 8 243

Фенси, ей сега отворих теста по български за НВО за тази година. Е, няма такова малоумие, честно. Да поздравиш твоето дете за здравите нерви.
П.С. Абе, ние сериозно ли търпим да подлагат децата ни на това?!
А преразказа е много як, нали Simple Smile

# 6
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Много съм щастлива, че спестих всички тези идиотщини на детето си.

# 7
  • Мнения: 912
Върнах се от семинари  и обучения, та вече седя на нормален компютър...Това чудесо Закон за обществените поръчки е от-вра-ти-тел-но.
Честито на всички, вашите деца се справиха страхотно!!! Фенси, браво на твоето, впечатлена съм от резултата.
Ние сме средна хубост Joy. Но за човек, който се е събудил през м. Декември и се е разсънил къде м. Март тази година, резултатите са това, което са. Сега ще видим къде ще се класираме. За мен е важното, че детето ми отлепи от дъното на блатото и си показа главата на повърхността. Тези, които ме познават, знаят за какво говоря.
Искам да кажа на всички, които смятат да си записват децата в ЧУ или вече са записани - много внимателно, ама много внимателно, помислете преди да си запишете детето в ЧУ, което има и гимназия!!! ПЧМГ явно прави изключение от правилото.
Многократно е обсъждано и във форумите това. Имах си едно наум и ми беше ясно, че това ще се случи. Но с изпълнителя на главната роля във филма "Спящият красавец" до мен, независимо, че се бях изправила на челна стойка, не успях да преборя думите и психологическата атака: "Оооо, много си ни добри дечицата, разкошни са... Ние си оставаме до края и теб никъде не те пускаме" - директорката на училището, разбира се.
Затова, взимайте мерки своевременно! И, мами, не слушайте мъжете си! Аз се съобразих с ММ, не преместих детето и сгреших.
Минало-бешело....Както казва синковецът: " А бе да сме живи и здрави!"

Последна редакция: пт, 30 юни 2023, 13:09 от Пушек от коминчето

# 8
  • Мнения: 135
Много съм щастлива, че спестих всички тези идиотщини на детето си.
Надявам се и аз да ги спестя на моите. Не знам точно какво оценява това нещо, но определено не е качество, което бих искала децата ми да развият в училище.

# 9
  • Мнения: 17
Все повече деца от ПЧМГ искат да останат в училището и след 7 клас. За тях матурите нямат голямо значение, както и на всички тези, които избраха АК. За СС важи същото, та си мисля как едни над 50% от децата от тези училища грам не са си дали зор да учат, както биха могли ако беше важно за тях и какъв ли резултат биха изкарали. От племенника ми знам, че в ПЧМГ децата не са ходили на частни по БЕЛ ( може да има такива, но той не ги познава), а на допълнителни 3 учебни часа при тяхната си госпожа, веднъж в седмицата. Реално това изравнява броя на часове, които имат в СС. На приятелката ми дъщеря й завърши сега СС и каза, че ако е имало деца, които са ходили на частни са за някакво презастраховане, което се оказа излишно. Повечето са се подготвяли допълнително за спецификата на изпита за АК.

# 10
  • Мнения: 65
Здравейте. Изчетох предишни теми и попаднах основно на оплаквания от..всички училища 😃 Освен Света София и Питагор, за които отново от темите разбрах, че е почти невъзможно класирането. На дъщеря ми и предстои да кандидатства за ПУК и моля да ме насочите в кои училища дават добра основа от знания и отношението към учениците е добро. Направо ме отказахте от почти всички, към които се бях насочила и вече се чувствам доста неориентирана и напрегната 😃 За ЕСПА прочетох, че от 10г. нивото било доста зле и постоянно искат да се доплаща за уроци. За Томас Едисън прочетох ужасни отзиви, в Британика всичко е пародия явно, а и аз не ги харесах, когато детето ми беше на пробни дни при тях. За Иззи дори няма да коментирам цялата история, която до скоро се разпространяваше и във Фейсбук. Та..има ли все пак някое друго училище освен СС и Питагор, което да си заслужава, след като не всички деца успяват да се вредят за тях?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 779
Климент Охридски също вижте. Ежко вече не пише, за да ги хвали през пост, но препоръчвам да го разгледате.

# 12
  • Мнения: 511
Сещам се за "Азбуки", но не знам как стоят нещата с ПУК.
Бих ви посъветвала да не се отказвате от кандидатстването в СС и Питагор за ПУК.

# 13
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
След такова изложение - не, няма. Вредете се в СС, ПЧМГ или морските ПМГ-та.

# 14
  • Мнения: 65
Сещам се за "Азбуки", но не знам как стоят нещата с ПУК.
Бих ви посъветвала да не се отказвате от кандидатстването в СС и Питагор за ПУК.
Не сме се отказали, но трябва да съм подготвена и с други варианти ако не я приемат там. Ще погледна и Азбуки. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт