Пети клас 2019/2020

  • 23 962
  • 739
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 7 673
Правихте ли всички проба манту на децата? Гледам, че вече не е задължителна, ама от тази година. Ние пропуснахме есента и сега се чудя какво да предприема.

# 196
  • София
  • Мнения: 6 198
На моя му правиха и беше положителна, но той е роден в началото на годината и вече стана на 12.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 23:28 от M_I_A

# 197
  • София
  • Мнения: 7 673
На моя му правиха и беше положителна, но той е роден в началото на годината и вече стана на 12. Предполагам предстои МПР да се слага, но дочух за някаква имунизация срщу коклюш на 12г. Не разбрах от тази или от следващата година.
Май от тази.

# 198
  • София
  • Мнения: 6 198
Да видях, че е от тази и взех че се коригирах преди да видя, че си писала. Имам чувството, че съвсем скоро му слагаха ДТК. Вече съвсем се обърках.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 23:35 от M_I_A

# 199
  • Мнения: 4 215
При нас Манту-то излезе отрицателно и при второто ходене направо са й напраскали БЦЖ. Беше станала много забележима папула на ръката, даже гноя малко. Не се е оплаквала наскоро, така че вероятно е заздравяла вече. /леле, колко съм несериозна, спрях да наблюдавам какво става на мястото на ваксината! Срам ме е от мене си./

# 200
  • София
  • Мнения: 9 517
Правихте ли всички проба манту на децата? Гледам, че вече не е задължителна, ама от тази година. Ние пропуснахме есента и сега се чудя какво да предприема.
Правихме, беше отрицателна, отказах реваксинация - след като от тази година отпада от здравния календар, сигурно има някаква причина - за 6 месеца едва ли нещо се е променило драстично, та да е наложително да я ваксинират. Ще карам така.
ПП Самото манту беше някак нефелно - нямаше балонче на мястото, където беше поставено и изобщо не изглеждаше читаво.

# 201
  • Мнения: 2 420
През лятото правихме пробата манту,всичко беше ок.Вчера попаднах на инфо в интернет,че от тази година ще отпадне.

# 202
  • Мнения: 1 738
Правихме манту лятото. Биха ваксина след това. Но пък той прескочи предната на 7 години, че беше болен продължително време и после личната я забрави или незнам.

# 203
  • Мнения: 8 247
Не сме правили Манту, но и той стана на 11 през септември. Пролетта може и да направим, може и да не направим. Не съм решила още. Има сложена ваксина предишния път, на 6 или 7 години, не помня вече.
Големият отърва ваксините и на 6 и на 11 години. Мантуто му беше все положително.

# 204
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Пробата беше положителна, не се наложи реваксинация.

# 205
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 710
Не сме слагали манту, но той навърши 11 преди 3седмици. Чудя се и аз какво да правя - и при мен, и при таткото, и при каката винаги е било отрицателно.

# 206
  • Мнения: 527
Доживях ме 5 на класното по математика.А по темата за ваксините лятото правихме проба манту.Несе наложи да се бие

# 207
  • Мнения: 2 420
По бел са получили правото да си поправят оценките от класното,има 6.

# 208
  • София
  • Мнения: 2 799
Момичета здравейте,

Случайно някой да има вкъщи Учебна тетрадка по безопасност на движението по пътищата за 5 клас - по учебната програма за 2019/2020 г.

Ето така изглежда:
Скрит текст:

Трябва ми за утре ...
Моля, ако някой я има да ми драсне на лични Simple Smile

Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 209
  • Мнения: 4 215
Как стои при вас въпросът с презентациите? по всеки предмет по една, една тема за обща работа на двама или трима, задължително условие за съвместна работа. И се почват едни чудеса! Уговорки къде и кога ще се събират, сложа логистика с отведи и доведи, или ако са вкъщи, подготовка за активно гостуване, при което не се прави презентация, ами настава веселба, разговори и игри. Дотук два пъти сме подгатвяли презентация вкъщи- след немално изчакване и опит да ги организирам да правят нещо накрая се хващам аз и подгатвям съдържанието по същество и ги оставям да му налепят картинките и да го оформят. И вече като чуя за презентация и се изприщвам!  Като тъй и тъй я прави някой родител, поне да си спестим събирането за игра. Ако е индивидуална работа, мисля, че също бих имала по-голям успех в опита да я накарам сама да събере информацията и да я подготви доста по-самостоятелно. В петъка са дали за понеделника по ЧП, а днес е олимпиадата по история /след училище и не става да се съберат у дома непосредствено след края на часовете/, за следващите два дни имаме излизания под час с уговорки отпреди, следващата седмица- контролни по история, география и български. Е, кога, по дявола?!

Общи условия

Активация на акаунт