Пети клас 2019/2020

  • 24 008
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 8 985
Ей, супер се ядосах вчера.
В часа по физическо замествала някаква госпожа, която ги накарала да играят балет. За целта не можело с гуменки и трябвало да играят цял час по чорапи в студения салон.
Абе кога ще започнат малко мозък да влагат тия учители и малко да мислят за децата???
Дъщеря ми едва вчера започна училище след боледуване и да я карат да играе по чорапи на студа....

# 181
  • София
  • Мнения: 6 215
pepeblue, е това е! 1:1 Когато се напъна да ги оставя да се оправят сами се стягат (естествено след като се омажат преди това). Ама пусто майчино сърце и майчина уста не траят ... Сутрин е на училище от 8:50, обикновено тръгва в 8:30, но 8:40 е крайният час, в който трябва да излезе, за да не закъснее. Е тази сутрин в 8:37 търсеше флашка, на която да си качи проекта, като до преди това изпраска няколко игрички на нинтендото, за да му спори деня Stuck Out Tongue Winking Eye Тези моите деца не могат 2 хода напред във времето да направят и да си направят план. А тези класни ми тежат май повече на мен отколкото на тях. Искам да се свършва, па каквото ще да става.
И да, пиша в множествено число, защото нищо, че малкото е 5 клас, голямото не се е развило много по-напред еволюционно.
За шума, съм пас, защото моят син има толкова силен сензорен проблем със силните шумове, че не мога да прецения децата ли са много шумни или той е прекалено чувствителен. Оплаква се от главоболие и си запушва ушите, но на "Междузвездни войни"  си сложи якето на топка пред корема, защото каза, че в противен случай ще му се пръсне сърцето от толкова силен шум.
utro77, много ми е любопитно ако за първи път играят балет, каква голяма разлика ще постигнат при танцуване по гуменки и танц по чорапи.

# 182
  • София
  • Мнения: 4 590
Моята не разбрала, че е правила класно по бел... Мислела, че е контролно. То на практика е. Но с по-голяма тежест. Има 5, което не е зле щото започна ударно с четворки по предмета. В класа ѝ има само 2 шестици. А в другия клас и толкова няма т.е. там са от 5 надолу оценките.

Има някакви наченки на осъзнаване. Като се прибера в дните, когато е била на школа, видимо детето учи. Не се мотае. Дано да има наистина развитие.
Че пък брат ѝ съвсем през просото го удари. И сега ще трябва с него пък да се разправям.
А малката категорично заяви, че няма да ходи на училище защото съм щяла да викам и да я карам само да чете  и нямало да й давам да си играе...

# 183
  • София
  • Мнения: 3 064
PureLove,ако не е тайна в кое училище ходи детето?Може и на лични.

# 184
  • Мнения: 2 423
По фвс нашите играят на двора,а тези дни си беше студено.Повдигнахме го на въпрос пред г-жата и днес са на топло в салона с още един клас,но обиждани:confused:,били лигли и мамини синчета,даже едно девойче се разплакало и в следващите часове била разстроена,а пък моят има 6-ца,но не знае защо.Това физическо съм го отписала,направо е гавра с децата.
Събота и неделя се очертават ,като ново бойно поле,не за друго,но идната седмица има 4контролни,а пък може и по още нещо да ги изненадат,пфууууу

# 185
  • Мнения: 9 776
Моят хубостник забравил, че има проект по ЧП за ваканцията, и естествено днес получил двойка. Идеше ми да го хвана и да мета с него. Вчера правили и тест. А точно предната вечер категорично отказа да учи. Нямали нов урок, а упражнение, та затова. Сетил се за теста иначе. Не знам защо очаква, че нещата ще му се случват от самосебе си и от обща култура. Тоя срок съм го прежалила отвсякъде. Категорично заби "добър" за края.

# 186
  • Мнения: 8 678
Моля, ако някой има " 28 тематични теста по БЕЛ за 5 клас" да ми пише.

# 187
  • София
  • Мнения: 1 933
Моля, ако някой има " 28 тематични теста по БЕЛ за 5 клас" да ми пише.

на БГ учебник ли?

# 188
  • Мнения: 8 678
Моля, ако някой има " 28 тематични теста по БЕЛ за 5 клас" да ми пише.

на БГ учебник ли?
Да

# 189
  • София
  • Мнения: 6 215
Отворих тетрадката по БЕЛ и открих, че госпожата е продиктувала една страница - голям формат обяснения и инструкции какво ще има на класното. Хареса ми. Малко формат НВО го е измислила, без втората част - преразказ. Ще има текст и задачи за четене с разбиране, граматични задачи, откриване на правописни грешки, литературни въпроси върху взетите произведения. Остава само някой да седне да учи. Чудя се от къде да му изнамеря такива комбинирани тестове. Сигурно ще се наложи аз да ги комбинирам от разни сборници.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 933
При моя класното мина преди ваканцията и го върнаха тази седмица. Преразказ на "тримата приятели" от името на  кюрда?! и въпроси към текста, втората част основно тестови въпроси антоними, омоними. Зле е работата с БЕЛ и затова го записах на курс

# 191
  • Мнения: 8 678
Щерката ще прави класно по БЕЛ другата седмица. Госпожата е казала, че ще включва диктовка, въпроси по БЕЛ и прераз на "Тримата братя и златната ябълка" или "Златното момиче" или друг непознат текст 🙄. Не била решила още учителката. 🤨
  Оставила съм я да си чете от учебниците. То да се чудиш как да си подготвиш детето....

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Знаете ли по колко оценки по един предмет трябва да имат за да се оформи срочна оценка? По БЕЛ гледам в школото 7 оценки, а по география - 3, пък имат само един час седмично 🤔 Ще има тест явно, ако трябва минимум 4 оценки.
Щерката се отказа от олимпиадите по география и история. Класирана на областния по математика и български. И на някакво по английски ще ходи, където ще се види как е на общия фон, без да е ходила на уроци.

# 193
  • Мнения: 8 678
По БЕЛ има 9 оценки, по География само 2 оценки.

# 194
  • Мнения: X
Минималният задължителен брой текущи изпитвания по учебни предмети или модули, изучавани по училищен учебен план с до два учебни часа седмично е две текущи изпитвания, т. е. две оценки са достатъчни при предмет, които се изучава с един час седмично.

Общи условия

Активация на акаунт