Пети клас 2019/2020

  • 24 015
  • 739
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 738
При нас все още няма новини как ще се случват нещата. Утре дано не се успим за дистанционното обучение и home office-а:)

# 676
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
При нашите наредиха класна стая до класна стая, направо не смогват с кодовете. Утре почват от 9, зачислила съм й моя личен лаптоп (имам служебен) и ще видим как ще си делим масата и контактите.

# 677
  • Мнения: 1 640
Ние започваме утре в 8,00, часовете ще са си по 40 Мин. Класната каза, че ще си имат и физическо, музика и рисуване🙄

# 678
  • София
  • Мнения: 12 576
И ние ще имаме рисуване, физическо, музика.

# 679
  • Мнения: 9 776
О, да, физическо, информационни....Всичко. Половината от това, което си мислят, че ще се случва, е за отбий номер, ама айде. Утре започват и при нас, нямам идея къде и какво. Направих регистрация на детето в школо, и май съм дотам. Вчера с кака си правиха регистрация и в една друга платформа заради информационните. Физическото ще бъде през школо. За други предмети нямам информация. Ще следват учебната програма както си е по дни.
Аз така или иначе няма да съм в къщи. С баща си да се оправят. Настроена съм скептично към цялата тая работа.

# 680
  • Сф
  • Мнения: 10 766
При нас почнаха в петък.По мат- от Кан академи, група на класа. Ужасно много и видео материал и реуроци.Със срок до днес- абсурд и цял ден да решаваме..взехме и проценти дистанционно Simple Smile детето го заболя глава и премери температура- от мат било,не от Короната Simple Smile
По чп пращаме прикачен файл на 2 урока и опит,по англ 2 урока+ попълване на уч.тетрадка- това го намирам само за нормално.Половин ден правих регистрации само.Школото беше блокирало по тел още в петък.Исках съдействие- детето си забравило регистрацията,иначе аз имам,но трябваше и тя .
После  рег в сайт с електронни учебници,незнайно защо.Днес се включи и историчката и тя иска файлове май..не знам защо се изхвърлят всички..с мин.по 2 урока и упражнения до безкрай.
Добре че по бел не се е включила още..имаме и втори чужд език и там ако трябва..ще ррвем дружно!
Да сме здрави всички желая!
П.п.5 клас декември се разболях лошо и завърших като частен ученик.Е,после завърших икономика.
Но тогава..не можех да помня,да уча,възстановявах се бавно.Никой и нищо не помня на какво саме изпитвали и дали е 3,4 или 5.Но помня ясно г-жата по биология,която ме изпита на един единствен урок- Опазване на околната среда( най- лесния) и ми писа 6! Когато майка я попита защо е постъпила толкова благородно,тя каза че дъщеря и е в инв .количка и знае през какво минаваме.Този урок беше най- ценния за мен и до днес!Затова бъдете здрави ,пък колкото толкова.Съпричасността и човечността към слабите е по- ценна от цели раздели  и няма учебник за доброто,освен в сърцата ни.

# 681
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 912
И при нас няма яснота. Класната направи Вайбър група и каза на децата да чакат инструкции. Междувременно учителите по математика и по БЕЛ изпратиха задачи и уроци да четат децата. Учителката по математика иска да й се пращат по Вайбър снимки на решените задачи. Започват част от число и подозирам, че ще се наложи да се намесвам и аз.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 090
Днес школото се срина, но все пак успяхме да видим съобщенията. Изпратили са на профилите на децата линкове към виртуалните класни стаи по всички предмети и разписание на часовете, заредили са някакви материали май, но нищо не съм сваляла, то едвам зарежда. Утре в 8:30 започват с ИТ  Joy  Сега всички са се ошашкали ще ги изпитват ли утре, защото покрай емоциите по профили, регистрации, стаи, чатове, никой не се е сетил да преговори урока по история, например Joy
Покрай цялата тази ситуация, училища и учители, с цялото ми уважение и респект към труда им, ще преминат в епохата на техните ученици и ще открият (тези, които все още не са) и други средства за комуникация с децата, за онагледяване на материалите, за привличане на внимание и връщане на интереса към  предметите им. Такъв ентусиазъм кипи в групата на класа на щерката, че не помня някога да е чакала с такова нетърпение учебна понеделник сутрин Joy

# 683
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
От вчера насам луднахме да правим регистрации. Скайп, дискаунт, фейсбук, зум и не помня други имаше ли, а и Кан академия за малкия. Поне ще си имат занимавка, да видим как ще разпределим стаите и устройствата, че трима сме вкъщи на онлайн обучение Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 640
Нашата госпожа каза, че тази седмица щели да преговарят стар материал. Няма да се изпитва. По скоро било за да не загубят тренинг и да не се чудят какво да правят по цял ден. За другата - не се знае. Но да сме били спокойни, че децата нямало да бъдат ощетени.

# 685
  • Мнения: 4 225
По различни предмети имат идеи за различни платформи, как ще стане, ум ми го не събира. Освен всичкото, докъм 19ч вечерта нямаше нищо писано в школо като програма и подредба в рамките на учебния ден. получили са кратки  насоки за работа от отделни учители- да си научат този и онзи урок, да си напишат в уч. тетрадка и това е. Не е онлайн обучение в никакъв случай, само онлайн напътствие за самообучение у дома. Същото и за баткото, но там нещата са в друга категория, все пак- абитуриент след броени месеци /дано в срок, на 24 май/.
Разпространяват си "правила" за новия вид обучение- докато си в час, се забранява яденето, пикаенето, готвенето и пр. Забранявало се присъствието на домашни любимци, никакво стоене и подмоткване по гащи пред монитора и пр и пр.
Доскуча й, вече й се учи чак. По английски на курса почват пък през скайп. Това засега е първият ясен урок къде/кога/как. Другото тепърва ще го видим. В школото отново не може да се влезе, опитвах току що, така че информация няма и няма.

# 686
  • Майничка
  • Мнения: 12 677
...
Разпространяват си "правила" за новия вид обучение- докато си в час, се забранява яденето, пикаенето, готвенето и пр. Забранявало се присъствието на домашни любимци, никакво стоене и подмоткване по гащи пред монитора и пр и пр. ...

Тези са фейк, ученическо творчество. Smile
Някой от моите пък се беше изгаврил в групата им, че трябва да са с униформа пред мониторите и ми писаха да питат. Писах: "Нагоре риза и връзка, надолу може по слипове, само като правите лицеви с видео връзка, слагайте анцуг!".

# 687
  • Мнения: 486
Има програма, но нищо повече. Регистрация в Школо малкият не можа да си направи, защото сайтът не работи от вчера. Указания, как ще се провежда обучението също няма. Чакаме.

# 688
  • Мнения: 318
Тъй като Школко не тръгна класната им прати сканиран тест по Вайбър.Пълна пародия е още в началото.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 090
Нашите имат в момента история. Госпожата им пуска презентации от youtube, разказва нещо, но има много паразитни шумове. Ще им гръмнат главите, ако ще е така.

Общи условия

Активация на акаунт