Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 246
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 21
Този филтър на вратата се чисти много лесно. Мен ме притеснява долу - с четката, която е към сушилнята, се опитвам да махна мъха и след това с прахосмукачка, но ми се струва че не се почиства достатъчно добре Rolling Eyes
Нямам идея как се справя фабричната четка, защото нямам такава и както казах по-горе ползвам една такава

Като цяло власинките остават по самата четка, и за прахосмукачката почти не остава какво да дообере.

# 361
  • Мнения: 339
Здравейте на моята сушилня светна тази червена точка, която означава, че трябва да почистя основния филтър. След като го почистих, червената точка продължава да свети и бутона старт не е активен, тоест не мога да я пусна. Сушилнята е AEG. Някой да е имал подобен проблем.

# 362
  • Мнения: X
AEG? Това е дисплей на Миле. Или да са еднакви? При включена сушилня затворете и отворете вратата.
На колко време ви светва тази светлина. Ползвам моята сушилня от началото на месеца и не е светвала. Веднъж надникнах - филтъра си е чист. Много добре се обира мъха в горните филтри. Питам защото на предната ми сушилня на всеки 5 сушенета долния светваше и си беше мръсен наистина.

# 363
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Какъв модел е сушилнята? Колко филтъра има? Да не е със самопочистващ филтър?

Относно обличането на допълнителните филтри с допълнителни филтри?!?! Каква е идеята на тази безумна глупост,да си затлачиш умишлено филтъра така и да му намалиш пропускливостта ? Това се отнася и за климатика и за сушилнята ! Защо се правите на по-големи инженери от тези които са проектирали уредите?

# 364
  • Мнения: 339
Оф, разбира се, че е Миле, защо съм написала AEG идея си нямам.
С отварянето и затварянето на вратичката стана, много ви благодаря.
Имам я от 2месеца, за първи път светва. Има 3 филтъра, два от които чистя след всяко сушене. 3тия те бях го мастила до сега и беше се позамърсил.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 17:31 от Киди

# 365
  • Мнения: 21
Относно обличането на допълнителните филтри с допълнителни филтри?!?! Каква е идеята на тази безумна глупост,да си затлачиш умишлено филтъра така и да му намалиш пропускливостта ? Това се отнася и за климатика и за сушилнята ! Защо се правите на по-големи инженери от тези които са проектирали уредите?
Всеки сам си преценява дали е глупост или не, за теб е, за мен не е. Кой от двама ни е по-глупав не мисля да разискваме повече. За мен ако сушилнята се чувстваше затлачена, щеше да й светне филтъра, щом не светва и си работи за мен значи няма проблем. Това е първото, второто е, че на топлообменника няма филтър и дори през този двойния под вратата най-ситния мъх си преминава и се спира в този допълнителен 3-ти филтър. Ако не е той да го спре познай къде ще отиде, клипове има много в мрежата със затлачени от мъх сушилни. Жив и здрав да си, уважавам ти мнението има логика и в него, всеки обаче сам си решава как да постъпи в определени ситуации.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Пич,най-малкото което правиш с този допълнителен филтър е да обираш  мъх.По-големият дявол е,че пречиш на нормалната циркулация на въздуха,което скъсява живота на машинката и удължаваш цикъла на сушене.Ако чакаш да ти светне лампата за затлачен филтър вече може да е късно.И защо няма филтър на топлообменника,да не  е самопочистващ?

# 367
  • Мнения: 250
Пич,най-малкото което правиш с този допълнителен филтър е да обираш  мъх.По-големият дявол е,че пречиш на нормалната циркулация на въздуха,което скъсява живота на машинката и удължаваш цикъла на сушене.Ако чакаш да ти светне лампата за затлачен филтър вече може да е късно.И защо няма филтър на топлообменника,да не  е самопочистващ?

На топлообменника наистина няма филтър и се притеснявам да не се задръсти много бързо. Ако се сложи някаква филтърна хартия дали ще върши работа,  да не повредя нещо?

# 368
  • Мнения: 21
Пич,най-малкото което правиш с този допълнителен филтър е да обираш  мъх.По-големият дявол е,че пречиш на нормалната циркулация на въздуха,което скъсява живота на машинката и удължаваш цикъла на сушене.Ако чакаш да ти светне лампата за затлачен филтър вече може да е късно.И защо няма филтър на топлообменника,да не  е самопочистващ?
На топлообменника няма филтър, защото са преценили, че този двойния е достатъчен.

Като гледам на другите сушилни да речем Gorenje филтъра на топлообменника е от този тип

Аз пък добавям това

Далеч не съм убеден, че филтъра който слагам аз пречи на циркулацията на въздуха повече от този горния, който го слагат на Gorenje, а предполагам и на други модели. Може и да удължавам наистина леко цикъла на сушене, ама 5мин. повече не са ми проблем. Относно скъсяването на живота, не искам да споря твое си е мнението, моето е друго и всеки си преценява.

# 369
  • Мнения: 3 028
Здравейте,да попитам ски екип на каква програма го сушите...заради непромокаемост и др.гумирани...И понеже с моята Бош се налага всичко да се досушава,после на каква програма ако не е напълно изсъхнало?Благодаря

# 370
  • Мнения: 339
Здравейте,да попитам ски екип на каква програма го сушите...заради непромокаемост и др.гумирани...И понеже с моята Бош се налага всичко да се досушава,после на каква програма ако не е напълно изсъхнало?Благодаря
Тъкмо в момента пера ски екипите. Не мисля да ги пускам на сушилня, доколкото знам мембраната се поврежда. Дори ги пера без центрофуга, сложих съвсем малко течен перилен препарат, знам че се перат със специален препарат. Пуснах ги на 20мин на 30градуса и мисля да ги изкарам на терасата на слънце да съхнат.

# 371
  • Мнения: 3 028
Мерси и аз така ги пера,но се чудех за сушенето,че ще стоят 10 дни на вън сигурно....ще взема да оставя за напролет..

# 372
  • Мнения: 449
reninel Ски екипите на програма sportwear , аз на нея суша . Ако не са ти сухи , на програмата за време на топло .
А защо не са ти сухи дрехите и всеки път доизсушаваш ? Аз съм с Бош 6- та серия и всичко си ми излиза сухо . Пробвай да сложиш едно слънце ако не си .

# 373
  • Мнения: 3 028
Идея нямам защо не изсушава напълно...А винаги суша на макс.3 слънца за прибиране/води се сухо за прибиране/гардероб/.Вчера 4 кг.памук ми трови нервите 2.5 часа им после пак 20 мин.досушаване...А едно яке гъши пух спря за 1 ас вместо 4 и после то естествено не беше изсъхнало и после 3*40 мин досушавах  Sad(((.Смениха веднъж платка..но не се оправи и наелектризира...може куца бройка да е тази ексклузив серия..ще се занимавам пак със сервиз но др.месец.Притеснява ме ,че на програмата за време чувствително са по-високи температурите  и да не повреди нещо материята ....
Бях питала преди ,а ако няма да те затрудни-Деляна Рангелова Simple Smile  да ми напишеш на Памук ,микс,хавлии и Еasy-care програмите на 3 слънца с какво време ти стартира съответната програма...

# 374
  • Мнения: 1 290
Моята е старо Миеле, но мога да кажа, че резултата зависи от материята.
Имам някой дрехи/памучни/, които винаги излизат влажни. Всичко останало е сухо, само въпросните са влажни. В едно сушене говорим.

Общи условия

Активация на акаунт