Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 033
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Прочети в инструкцията!

На моята пише, да стои 1 час и тогава да се свърже с мрежата!

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 18:31 от Бубoлина

# 616
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
На нас ще ни я донесат директно  от Бош и те ще я инсталират. Можете и да я вземем ние и да я свърже ММ,но трябваше да купим тази, която беше изложена в магазина. Затова решихме да вземем нова,а и транспорта и инсталацията да е от тях, а и за гаранцията преценихме, че ще е по-добре.

# 617
  • Мнения: 192
Здравейте! Четох, четох и само се забърках повече та бих искал да попитам някой ползва ли Bosch WTR85V10BY и в случай, че я ползва какво е мнението доволни или не от супилнята?!?

# 618
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Здравейте! Четох, четох и само се забърках повече та бих искал да попитам някой ползва ли Bosch WTR85V10BY и в случай, че я ползва какво е мнението доволни или не от супилнята?!?
Аз я ползвам от 1 месец, много съм доволна. Все още не съм ползвала всички програми.

# 619
  • Мнения: 381
Нещо, което може да е полезно на хората с Miele. Нямам спомен да съм чел в темите за почистване на това място и да споделя. Става дума за радиатор , който се намира зад решетката. След него е вентилатор и след това е компресора. Предполагам, че на тези модели е описано в упътването, но може пък да има хора, които не знаят за това и да им е полезно. Не мога да преценя, но мисля, че това е Miele TWB140 WP . Сега видях, че е някакъв друг модел, но не знам кой. При този по-стар модел се вижда защо е добре да се почиства. При моята ( Miele TDB 230 WP ) решетката се маха малко по-специфично, но не е трудно. Има едно краче по средата, което трябва да се натисне, за да се освободи. Обаче, при този модел явно няма такъв радиатор, няма какво да се почиства, а и не е написано в книжката. Има вентилатор и зад него е компресора. Може би при по-евтините им модели е така или всички вече са така, нямам представа. Малко е притеснително, че няма поне някакъв филтър, защото с времето няма как да не се напълни с прах, но това е. Само споделям, като информация.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 00:37 от plm_79

# 620
  • София
  • Мнения: 74
При мен това не се случва-редовно сушилнята ми работи през нощта,на сутринта изваждам дрехите,каквото не ми хареса го гладя.Но, макар и много рядко,пускам сушилня и през деня,дрехите пак не са като изгладени.Дори миналата седмица пуснах само една блуза,изкарах я веднага след края на сушенето...пак я изгладих,не беше намачкана,но не беше добре(според моите критерии).
Моята също работи нощно време и затова знам,че като ги извадя на сутринта са баница,а на малката ги пускам през деня,вадя веднага и сгъвам,ок са си.

Зависи дали имате функция гладене, при нея нещата са доста по добри и няма много намачване. Въпреки че аз рядко я оставям цяла нощ...

# 621
  • Мнения: 32
При мен това не се случва-редовно сушилнята ми работи през нощта,на сутринта изваждам дрехите,каквото не ми хареса го гладя.Но, макар и много рядко,пускам сушилня и през деня,дрехите пак не са като изгладени.Дори миналата седмица пуснах само една блуза,изкарах я веднага след края на сушенето...пак я изгладих,не беше намачкана,но не беше добре(според моите критерии).
Моята също работи нощно време и затова знам,че като ги извадя на сутринта са баница,а на малката ги пускам през деня,вадя веднага и сгъвам,ок са си.

Зависи дали имате функция гладене, при нея нещата са доста по добри и няма много намачване. Въпреки че аз рядко я оставям цяла нощ...
Имам функция гладене,но досега не съм я ползвала

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
timtop,имам опция гладене,оставям сушилнята да работи през нощта,от години "практикувам" това,за сега няма проблем...

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Здравейте!
Трябва да купя пералня и сушилня за място, на което ще се ползват само сезонно. Спряла съм се на две сушилни - едната е Bosch, а другата Gorenje. Имам лични наблюдения върху първата марка и съм много доволна от уредите, които ползвам. Цената на Gorenje обаче е далеч по-атрактивна. Несъмнено плюс на Bosch е и допълнителната тригодишна гаранция. Ако не бях попаднала на информация, че от 01.01.2020г. гаранцията на Gorenje е намалена от 36 месеца на 24 месеца, вероятно вече щях да съм купила и пералня, и сушилня на марката. Но това ме разколебава. Разликата за комплект от два уреда след отстъпките, които ползвам е 500 лева. Sad

Някой с лични наблюдения или поне мнение за моделите?

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … dryers/WTR85V10BY

https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ini/da82il/729362

# 624
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
В момента сушилнята на Бош е в промоция https://zora.bg/product/wtr85v10by. Нямам лични впечатления. И аз съм в процес на търсене и се колебая точно между двете марки.

# 625
  • София
  • Мнения: 74
timtop,имам опция гладене,оставям сушилнята да работи през нощта,от години "практикувам" това,за сега няма проблем...

Като ползваш Функцията за гладене дали си забелязала да зд удължава времето за работа?

# 626
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Аз бях в същата дилема,но модела на gorenje беше по-висок клас,DA83IL/I. В крайна сметка надделя gorenje заради по-високия клас на кондензация,а и по-ниската цена. Във вашия случай обаче бих избрал Bosch-a.

# 627
  • Мнения: 192
Моля, помогнете в избора на сушилна, спрял съм се на:
1. Bosch WTR87TW0BY;
2. Bosch WTR85V10BY;
3 AEG T8DEC68S;
Втората е на най-добра цена, останалите 2 са с около 200- 300 лева отгоре. Въпроса е оправдана ли е тази разлика в цената, ако е оправдана то кое я оправдава ?
Отворен съм за предложения и на други модели, държа да отбележа, че жена нямам и сам ще се оправям с прането.
Благодаря на всички отзовали се!

# 628
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Когато аз търсих,избора ми се беше свел до втората и gorenje DA83IL/I.Това за мен беше най-добро от към цена-екстри.В крайна сметка избрах  gorenje,но и Bosch да бях избрал пак щях да съм еднакво доволен.

# 629
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Ползвам сушилня Бош от миналата седмица. Бях скептична в началото, понеже тук е топло почти целогодишно и не виждах смисъл, а и не ми пречеше да простирам. Дадоха ни пари (сватбен подарък)и решихме да си вземем нещо за спомен. Еми супер доволна съм:heart_eyes:Първия път я пуснах на синтетико, сама си регулира времето, после пробвах и памучно, и от два, три пъти ползвам програма микс. За час и девет минути суши. Случва се някой ръкав или качулка да остане леко влажна, но не ми пречи. Купихме също и две топчета,вадя  прането и сгъвам. Също и си решихме големия проблем с космите от персийската ни котка, които са навсякъде. Препоръчвам с две ръце Blush

Общи условия

Активация на акаунт