Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 252
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 32
При мен това не се случва-редовно сушилнята ми работи през нощта,на сутринта изваждам дрехите,каквото не ми хареса го гладя.Но, макар и много рядко,пускам сушилня и през деня,дрехите пак не са като изгладени.Дори миналата седмица пуснах само една блуза,изкарах я веднага след края на сушенето...пак я изгладих,не беше намачкана,но не беше добре(според моите критерии).
Моята също работи нощно време и затова знам,че като ги извадя на сутринта са баница,а на малката ги пускам през деня,вадя веднага и сгъвам,ок са си.

# 601
  • Мнения: 449
Това за колко са намачкани дрехи е много относително. Всеки съди по различни критерии , и няма как да кажем дали са намачкани или не след сушенето .
Аз не суша през нощта , веднага си ги вадя и като ги сгъвам ги опъвам - няма нужда от гладене . Но аз и преди сушилнята не гладих , гладих нещо ако е необходимо преди обличане . След пране и сушене гладя единствено ризи , защото стоят на закачалки .

# 602
  • Мнения: 1 030
Здравейте! Може би въпросът ми ще ви се стори тъп, но ще си го напиша. Grinning
Решила съм да си взема сушилня, като основната причина за тази покупка е , ако мога да избегна ежедневното гладене на дрехи...всеки ден по две перални.
Тъй като съм чела, че много жени са решили този проблем със закупуването на сушилня, след известен период на обмисляне, реших да си купя.
Молбата ми е да ми препоръчате марка, която не мачка дрехите, от която сте доволни и също за какво друго да гледам при покупката.
Нямам много време да чета, хвърлих едно око на темите,  но не успях да се ориентирам.

Значи ако си оставя дрехите в сушилнята повече от час стават с гънки,но извадя ли ги веднага и да ги сгъна няма нужда от гладене
Благодаря.  Simple Smile За какво бихте препоръчали да гледам при избора, като параметри и т.н. ?
Голям барабан,клас на консумация А+++,ниско ниво на шум(не по високо от 65db.)да има програма за микс.За мое съжаление моята не е с тези параметри и затова ви казвам,какво бих гледала,ако се налага да избирам пак.Единствено барабана ми е голям,но е страшно шумна,с клас А+,клас на кондензация ми е B.Нямам програма микс.но пък имам други,които не ги ползвам.
Благодаря.Hug

# 603
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Благодаря.  Simple Smile За какво бихте препоръчали да гледам при избора, като параметри и т.н. ?

Добавям две много важни неща при избора на сушилня: термопомпа и казан от инокс/неръждаема стомана.
Термопомпата суши дрехите много по-щадящо  на по-ниска температура.
Казана който не  е от инокс/неръждавейка може да се обели от някой цип,след което ръждясва и цапа или направо накъсва дрехите.
Ако искате и по-тиха(а и с по-здрав мотор) сушилня,търсете с инверторен мотор.

# 604
  • Мнения: 351
На нашата сушилня ( Gorenje DA 83il/i) може да се включи функция , която след приключване на сушенето да развърта дрехите в барабана до 1, 2 или 3 часа. Това е за случаи, когато не се вадят веднага дрехите.

# 605
  • Мнения: 5
Здравейте, мога ли да поставя сушилнята на остъклена тераса? Не се отоплява, но е с добра ПВЦ дограма. До сега нищо не ми е замръзвало там, а държа доста хранителни продукти и напитки. Опасенията са ми за термопомпата и електрониката.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Не е препоръчително.Най-малкото което е ,може да се получи конденз по електрониката.

Това е от инструкцията за употреба от моята сушилня: "Монтирайте сушилнята в помещение с подходяща
вентилация и температура между 10°C и 25°C."

# 607
  • Мнения: 40 901

Казана който не  е от инокс/неръждавейка може да се обели от някой цип,след което ръждясва и цапа или направо накъсва дрехите.

Казанът или барабанът?

# 608
  • Мнения: 11 621
ЧС, това е темата за сушилни   Simple Smile

# 609
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Добре де,барабан.То който трябваше ме разбра.

# 610
  • Мнения: 1 030
Благодаря.  Simple Smile За какво бихте препоръчали да гледам при избора, като параметри и т.н. ?

Добавям две много важни неща при избора на сушилня: термопомпа и казан от инокс/неръждаема стомана.
Термопомпата суши дрехите много по-щадящо  на по-ниска температура.
Казана който не  е от инокс/неръждавейка може да се обели от някой цип,след което ръждясва и цапа или направо накъсва дрехите.
Ако искате и по-тиха(а и с по-здрав мотор) сушилня,търсете с инверторен мотор.
Благодаря. Simple Smile

# 611
  • Мнения: 40 901
ЧС, това е темата за сушилни   Simple Smile

Именно затова попитах, че нещо се сепнах.

# 612
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Здравейте и от мен. Днес купихме първата си сушилня Bosch WTG 87294ES self cleaning condenser. До няколко дни ще ни я донесат, нямам търпение да я пробвам Hug

# 613
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте и от мен. Днес купихме първата си сушилня Bosch WTG 87294ES self cleaning condenser. До няколко дни ще ни я донесат, нямам търпение да я пробвам Hug
Честито. Нали знаш, че след като я монтират на мястото й и свържат маркучи и кабел, трябва да стои поне 12 чАса преди да я пуснеш.

# 614
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Не,не знаех ,благодаря Blush

Общи условия

Активация на акаунт