КГБ = Клуб на Готините Баби - 199.

  • 41 592
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Добро утро!
Всъщност, аз тепърва ще лягам, но минавам да ви оставя два рупора:



Ако намеря и други, ще ги дам, но по-нататък

Усмихнат ден на всички!

# 676
  • Мнения: 1 082

  Приятен ден за всички а аз ще тръстича-3 дена до края на седмицата! Не е малко...

# 677
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Добро утро, дидимити! Току що си взех от кафето! Добро утро и на останалите момичета!
Дама пика, а така - надуваме и двата рупора, та дано всички чуят! А ти нощна смяна ли си била? Всъщност не си казвала май какво работиш?! Или аз съм прескочила?!
Днес май ще е по-студено - мрачно е на вън и през нощта е валяло. Е, от утре пак зима, но то си е в реда на нещата - разглези ни времето тази година!
Фло и аз съм на мнението на останалите и особено на Айша. Нали гледах брат си - не случайно го дадох в дом. Та ако племениците не стават това е алтернатива, но както си решиш!

# 678
  • Мнения: 2 099
Добрутро, Яне, Дидимити, Дамче! Мерси за кафенцето, за благопожеланията, за рупорите!
Дамче, ти значи, свикваш командата под "бабешките знамена". Стига са се залисвали.
Добруттро на всички останали любими приятелки!

Девойки, вие видяхте ли това скандално нашумяло видео?

https://www.facebook.com/groups/bnr.bg/2795415770507631/?comment … p_comment_mention

Странно, излиза само от фейсбук, но не и от ютюб или от Господари на ефира. Яне, твърди се, че е от Кубрат. Можем ли малко да се поослушаме из вашия край, да разберем за какво иде реч. Аз съм си наивница, както е вам добре известно. Обаче тук нещо ми се струва, че ин водят са носа някакви дечурлига.

# 679
  • София
  • Мнения: 16 025
Здравке, ето https://www.24chasa.bg/novini/article/8204010
тук също пише за кютека. Пуберска работа, оня ден гледах подобен екшън в градинката срещу бившя Японски хотел. Момичета бяха и яко се налагаха.

# 680
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Добър ден!
Нещо много яко се забих в тези рупори. Ето още:    

Намерих и тези, но са немскоговорящи (оказа се, че вече правилното било "немскоговорЕщи", но аз си го знам с "Я").
Ще се опитам да преведа, но ако има грешки, ме поправете:
- Добро утро! (това беше лесно) - Добър вечер! (това също) - всички да се събуждат! (= хайде, ставайте!)
- слушайте всички! (или чуйте всички!)
- (пак) слушайте всички!
- (само) слушайте!
(за какво са им цели три начина да кажат "я млъквай!", не знам )
За събуждане има и:   също и "елате тук!" -

А докато ровех, вижте какво намерих: - досущ като Здравка-Мравка, когато никой не е писал.

Янче-то, от близо три месеца съм без работа. Трябваше да се намери място на един "техен", като най-лесната плячка бях аз. Харесвах работата си, въпреки че ми беше натоварено доста, справях се и добре, накрая хората ми ме изпратиха с подарък и със сълзи... Както и да е, всичко вече е минало.
В процес на търсене на работа съм в момента, та да видим... Ходих на едно интервю преди две седмици. След това разбрах, че шефката (която ме интервюира и която сигурно е на годините на дъщеря ми) хич не обичала подчинените ѝ да знаят и разбират повече от нея. И не знам защо, но вчера в главата ми се завъртя мисълта, че е възможно и това да е причината все още да не са ми се обадили.
Здраве да е! Че е най-важното. Миналата година в края на март преживях белодробна емболия. Късмет ли беше, какво ли - не знам. Не съм от най-вярващите, но със сигурност е имало нещо, което да ме пази. Благодарение на добри обстоятелства и на добри хора най-вече, се сдобих с втори рожден ден. Във фейсбук профила ми, в "Бележки" може да видите. Мога и в групата да го споделя, ако искате.

О, забравих за още един емотикон - специално за тръстикуващите:

# 681
  • Мнения: 2 099
"Веднага на тръстиката!!!", вика оня фашага с бича от последния емотикон на Дамчето. Къде ги изнамери всичките, Дамче? За шампион ставаш. Ами няма да те вземат на работа, как така ще струваш повече от шефката, а?!?

# 682
  • Мнения: 1 029
Ха, добра вечер!

Вече съм си у дома. Снощи се прибрах, а днес разчиствах авгиевите обори след ММ. То, вярно че 10 дни ме нямаше, ама....!!!!! Добре, че повечето дни е бил на работа, че иначе не ми се мисли!!!!!!! Angry
Както и да е - горе долу сложих ред.
 Освен това ходих на фризьор, сготвих и сега активно мързелувам.
И се напуших на спокойствие на двора
Тук е момента да благодаря на Дама пика за емотикончетата.
Но понеже са многота, аз си избрах няколко, качих ги в папка на компютъра и от там ги прикачвам директно във форума. Във всеки случай ще падне голямо риене, докато си подбера всички, които ми харесват.
На баба момичето леко изкара шарката, въпреки, че добре се изпъпчи.
Скрит текст:
Само една нощ беше с висока температура и я боляха пъпките. От спирта много я щипеше и ѝ купиха някакъв охлаждащ гел и това си беше. Следващите дни се почесваше тук-там, но не беше нещо сериозно.
Излизахме всеки ден на разходка, но не беше удачно  да сФиркам за среща. Някой друг път ще е.
Спокойни сънища ви пожелавам!

# 683
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Някъде на предните страници бях дала линкове към сайтове с емотикони.
Ето ги пак:
https://yoursmileys.ru/
http://smiles.33bru.com/ - това може би е най-богатата колекция
http://viparmenia.com/vb/forum12/smilies-emoticons-940/ - тук са малко, но са основните, а и по-лесно се намират
https://www.cosgan.de/smilie.php

Емотиконите се "вграждат" в постовете като всяка картинка. Всъщност, виждам, че повечето знаят как става така, но все пак ще опиша алгоритъма. Реално той е един и същ без значение дали става въпрос за емотикон или някое друго изображение.
Скрит текст:
Алгоритъм за вграждане на картинка/емотикон от място в интернет (т.е. с URL адрес)
1. Харесваш си емотикон, цъкаш върху него с десен бутон на мишката и от падащото меню си избираш "Копирай адреса на изображението":
Скрит текст:
2. Там, където си пишеш поста за форума, цъкаш на ето това:

3. Изскача ето този прозорец:
Скрит текст:
и в полето, което съм посочила със стрелка, поставяш адреса на емотикона (с Ctrl+V или с Paste/Постави), после Enter и готово.

Има и друг начин.
Алгоритъм за вграждане на картинка/емотикон чрез прикачане от компютъра
1. Предварително картинките трябва да се свалят на компютъра (както е направила тану): пак се цъка с десен бутон върху харесания емотикон, но от падащото меню се избира "Запиши изображението като..."
Скрит текст:
2. е същата като горе
3. В изскачащия прозорец се избира "Прикачи от компютър"
Скрит текст:
Показва се прозорец, в който изображението може да се редактира, натиска се бутон "Потвърди" и готово.
Ако изображението е gif - като повечето емотикони, не се минава през редактиране.
А ако има нещо неясно за някого, естествено че може да пита.

# 684
  • Мнения: 2 099
Голямо мерси, Дамче! Дано сега схвана най-накрая. Обаче очите ми падат и самата аз ще падна всецяло, в кревата. Пък и до сега се трудих, пращах на брат ми древни снимки към уотсъпа му. И компютърните ми усилия се изчерпаха. Хахахаха
Тану, зверски се е изпъпчило горкото детенце! Добре, че е минало.

# 685
  • Мнения: 18 548

Добро утро с кафе за всички ,насам народе!
Пишем деня дъждовен!

# 686
  • Мнения: 1 193
Добро утро.
Борянка, благодаря за кафето.
Ти не си спала от мерак да отмениш Янчето Simple Smile.
И аз съм кукнала рано - рано и се занимавам с щурологии, но  трябва.
Ще пиша повече, като ви изчета подробно, очаквайте включване - онлайн и на живо Simple Smile
А сега, да ви е спокоен и лек деня.

# 687
  • София
  • Мнения: 16 025
Тану, много пъпки имало детенцето. Добре, че всичко е минало благополучно.
Клечката, в очакване на включване сме -  нали обеща.
Борянка,  освен след кафето да сложиш ракия със салата.
Нали моите скромни емотикончета ги трият...

# 688
  • Мнения: 18 548
Само Клечка като мечка
тука се отби.
 В КГ бейската пътечка
 днес растат треви.
Зелениите са скъпи,
 алкохол  къде?


Пролетта като напъпи
има накъде
 да заминеш като тръгнеш-
пътят си е твой.
Днеска може да ме зърнеш
-утре   съм отбой.

# 689
  • София
  • Мнения: 16 025
Браво, ръкоплещеш емотикон!

Общи условия

Активация на акаунт