На ски в България

  • 32 712
  • 459
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5
Здравейте, ще ходим към Банско. Да кажем, че сме средно напреднали скиорчета - женския състав и деца. Мъжете ни казват, че ни е време за Плато и ски писта 10 ?!?! Да кажем , че краката карат, а главите не Simple Smile Някой може ли да ми каже как е положението на двете писти. Карали сме Мартинови Бараки на Боровец и ни харесва, но Банско винаги ни се е струвало по-стръмно. Благодаря.

Хубав ден на всички Simple Smile

PS: Гледам клипчета и камери, но мнение от терен винаги е по-добре.

# 241
  • Мнения: 10 442
Здравейте, ще ходим към Банско. Да кажем, че сме средно напреднали скиорчета - женския състав и деца. Мъжете ни казват, че ни е време за Плато и ски писта 10 ?!?! Да кажем , че краката карат, а главите не Simple Smile Някой може ли да ми каже как е положението на двете писти. Карали сме Мартинови Бараки на Боровец и ни харесва, но Банско винаги ни се е струвало по-стръмно. Благодаря.

Хубав ден на всички Simple Smile

PS: Гледам клипчета и камери, но мнение от терен винаги е по-добре.
Пробвате каквото ви кефне, ако я пуснете трудно и не е вашата - не повтаряте Simple Smile
Всяка писта може да се пусне дори от начинаещи - дали ще е на рало завойчета, успоредно, с приплъзване.. Пускате се и ви преценяте..
Аз предпочитам и ми е кеф да карам където има сняг и няма хора... без значение от пистата Simple Smile - лед и навалица не ме влекат, дори да ми е най-удобната.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 966
ani_e, ако сте пускали Мартинови бараки 4, значи сте готови и за Томба Simple Smile Платото  и Шилигарниците са по-лесните писти на Банско. Платото е широко и с постоянен наклон, което го прави може би малко по-лесно за начинаещите скиори. На Шилигарниците има няколко по-стръмни, но къси участъци.
А по въпроса с навалицата, на сините писти винаги има най-много хора, независимо къде, масово искат само да се возят на ските, а не да карат.

# 243
  • Мнения: 5
ani_e, ако сте пускали Мартинови бараки 4, значи сте готови и за Томба Simple Smile

Simple Smile Някой ден, но не сега Simple Smile

"Платото е широко и с постоянен наклон, което го прави може би малко по-лесно за начинаещите скиори. На Шилигарниците има няколко по-стръмни, но къси участъци."

Благодаря Ви.
Навалиците са неизбежни, особенно през ваканциите.
Ще го мислим и на място според кондицията.

Хубав ден и Приятно спускане на всички

# 244
  • Мнения: 798
В Банско типични сини писти няма, с изключение на обиколната от Коларски към Бъндерица. Платото също не би трябвало да е синя писта. Ако стръмните участъци на Бараките не Ви затрудняват, нищо освен Томба, ако е заледена, няма да Ви затрудни в Банско. Бараките са тесни, сравнително стръмни и често с ледени участъци, а по споменатите от вас писти в Банско няма подобни проблеми.

# 245
  • Мнения: 5
Благодаря ви за включванията и коментарите. За мен са наистина ценни.
Мартинови Бараки или Ситняково 1 към Мартинови - по лесните им варианти караме. Не сме по стръмните бараки. Свалих приложението на Банско, там писта 10 е показана дори зелена (за мен е чудно и подвеждащо). Обиколната Коларски я пускахме миналата година основно - имахме леки затруднения в началото , но то е кратко и се минава. Извинете ме за дългите постове, но не намерих никаква информация, а сме с 3 малки деца и... предпочитам да сме подготвени. На мъжете им е лесно - тръгвай ще минеш.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Наблюденията ми са, че на Банско категоризацията на пистите е различна, примерно от тази на Пампорово. В една и съща категория пистите са по-стръмни на Банско, отколкото на Пампорово.
Но не се притеснявайте - достатъчно са широки, така че , може би по-бавничко, но ще се справите. А то първият път е труден, после като научите пистата ще сте по-смели Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 1 966
На Банско долу на Чалин Валог има един влек и писта много подходяща за малки деца, но в тази жега не знам как ще са условията там, много е на ниско.

# 248
  • Мнения: 4 412
Определям се като ужасно начинаеща. Спуснах 5 и 10 писта  * в Банско * сравнително безпроблемно. Е, разбира се - бавно.
Имаше доста бабунки по пистата, не знам така ли е по принцип или само сега. Не знам колко се вижда:



*редактирано

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 19:59 от Витаминче_

# 249
  • Мнения: 1 050
Определям се като ужасно начинаеща. Спуснах 5 и 10 писта сравнително безпроблемно. Е, разбира се - бавно.
Имаше доста бабунки по пистата, не знам така ли е по принцип или само сега. Не знам колко се вижда:


Е, добре де, кои са тези 5 и 10 писти? В кой зимен център?

# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Банско най-вероятно

# 251
  • Мнения: 4 412
Е, добре де, кои са тези 5 и 10 писти? В кой зимен център?
Извинявам се, да, за Банско става въпрос. По-нагоре точно 5 и 10 се коментираха, и пропуснах да го напиша.

# 252
  • Мнения: 798
Когато времето е топло и снегът мокър и/или като е валял нов сняг през нощта, се образуват бабуни, неизбежно е. В Банско и Боровец пистите се поддържат идеално. Който иска да кара на гладки писти, хваща първо столче Simple Smile

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 38
Здравейте Simple Smile НЕ караме ски! Моля препоръчайте ми хотел в Пампорово за 2 нощи за двама възрастни! От значение е хотела, по пистите само ще се разхождаме, благодаря Ви! Simple Smile

# 254
  • Мнения: 9 441
Здравейте Simple Smile НЕ караме ски! Моля препоръчайте ми хотел в Пампорово за 2 нощи за двама възрастни! От значение е хотела, по пистите само ще се разхождаме, благодаря Ви! Simple Smile
Хубаво е да кажеш и с какъв бюджет разполагате.

Общи условия

Активация на акаунт