Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 ян. 2020, 16:50 ч.

Дестинация Берлин - 2

• 697
  • 10
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
Здравейте, ще бъдем в Берлин от 7ми до 10ти март, но сега разбрахме че 8ми март е официален празник и неработен ден в Берлин. Пада се неделя, но това значи ли че забележителностите и магазините няма да работят?

# 2
  • HH
Магазините в Германия по принцип не работят в неделя. Изключения правят тези на летищатата и гарите(говоря за хранителните такива), те работят и в неделя. Но конфекция и подобни просто забрави. В нашата провинция има 4 недели в годината, когато част от големите вериги работят в неделя със съкратено работно време.
За другите места си проверете в интернет с какво работно време ще са.

# 3
  • Варна
Някакви мнения за Функтурм и ресторанта към кулата?

# 4
  • Пловдив
Здравейте на всички. Предстои ни пътуване до Берлин (15.06 - 17.06). Ще сме само аз с ММ. Идвам при вас за съвет. Къде бихме могли да отседнем за около 150 лв на вечер? Не мога да се оправя с кварталите, в смисъл не знам кой е ОК и кой не. Единственото ни условие е да има самостоятелен санитарен възел. Обаче цените нещо са много нагоре и ме е страх, че ще резервирам нещо, което ще се окаже в грешен квартал. Благодаря ви предварително

# 5
  • София
Препоръчвам H2 Hotel Berlin Alexanderplatz като по - бюджетен вариант, може и H4 Hotel да погледнете, едно до друго са, били сме и в апартамент по кварталите, но центъра си е център. Варианти с транспорт не предпочитаме, първо, че е разход, второ точно в Берлин уцелих миналата година стачка и хич не беше приятно.

# 6
Здравейте на всички. Предстои ни пътуване до Берлин (15.06 - 17.06). Ще сме само аз с ММ. Идвам при вас за съвет. Къде бихме могли да отседнем за около 150 лв на вечер? Не мога да се оправя с кварталите, в смисъл не знам кой е ОК и кой не. Единственото ни условие е да има самостоятелен санитарен възел. Обаче цените нещо са много нагоре и ме е страх, че ще резервирам нещо, което ще се окаже в грешен квартал. Благодаря ви предварително
Ако решите да  да отсядате в някои от Н hotels, които Ви предлага Helene S , мога да Ви изпратя покана за бонус програмата им. C нея има до 20% отстьпка за резервация на стая,  миля, че беше 20% в ресторантите им и стартово някакьв бонус, който не помня колко точно беше- 500 или 1000 точки

# 7
Ние сме отсядали в Novotel Suites Berlin City Potsdamer Platz, но предвид зададената от Вас цена, би бил неподходящ. Непосредствено до него обаче, се намира ibis Berlin City Potsdamer Platz, който се включва в зададените от Вас цени. Същевременно е с прекрасна локация - името на двата хотела отговаря на локацията им - Potsdamer platz, който освен че е транспортен хъб е много комуникативно място. На практика, ако обичате разходката пеша, можете да обиколите всичко по - важно в Берлин, без необходимост от градски транспорт /каквато беше и нашата цел при посещението на града/. Квартала е супер, спокоен е и можете да се прибирате и късно, без да се безпокоите. Освен това има много кафенета и пицария наблизо /не е много скъпо/ - буквално 50-100 метра от хотелите, където можете да закусвате/вечеряте.

# 8
  • Пловдив
Благодаря ви много за бързите отговори. Наистина бюджетът ни не е голям и е доста по-трудно да се намери нещо сносно. Но, ще се справим разбира се. Просто миналата година посетихме Мадрид и Милано и цените за спане са далеч по-ниски. Неподготвена ме хвана Берлин Simple Smile))). Отново благодаря. По-скоро въпросът ми е кои квартали да избягваме

# 9
това https://www.kriminalitaetsatlas.berlin.de/K-Atlas/atlas.html е цветна схема на полицията на Берлин, според честота на регистрираните "престъпления". Според нея, а и не е учудващо, централната част на Берлин е с най - много извършени нарушения. Така че, ако искате да видите нещо от Берлин, ще се наложи да навлезете насред "престъпността" Simple Smile. Но не се безпокойте - със съвсем малко внимание за български и румънски, и албански джебчии, ще се разминете съвсем без никакви проблеми. И има много българи - внимавайте за нецензурни изрази.

# 10
  • Mars Hotel
Някакви мнения за Функтурм и ресторанта към кулата?
Ресторантът не е нищо особено. Приятно е, не мисля че ще съжалявате, ако отидете, но не е и нещо непрежалимо, ако пропуснете. Grinning Виж, гледката от самата кула е страхотна и препоръчвам горещо. Най-добре е да отидете, когато сe стъмва, защото кулата има много красиво осветление.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 11:21 от Светлица

Общи условия

Активация на акаунт