Дестинация Берлин - 2

  • 4 204
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 161
След седмица летим за Берлин, а преди 2 седмици си резервирахме час за посещение на купола на Райхстага. След това получих потвърждение на имейла със заглавие Ihre Bestätigung. Има прикачен пдф файл, където ми потвърждават и часа и е описано в колко часа най късно трябва да сме там и от къде трябва да влезем. Въпросът ми е трябва ли това потвърждение да го принтирам или направо отиваме и си казваме имената на входа?

# 16
  • HH
  • Мнения: 3 256
След седмица летим за Берлин, а преди 2 седмици си резервирахме час за посещение на купола на Райхстага. След това получих потвърждение на имейла със заглавие Ihre Bestätigung. Има прикачен пдф файл, където ми потвърждават и часа и е описано в колко часа най късно трябва да сме там и от къде трябва да влезем. Въпросът ми е трябва ли това потвърждение да го принтирам или направо отиваме и си казваме имената на входа?
Има ли баркод или qr код в потвърждението? Ако има е добре да имате опция да го покажете било то на хартиен носител или директно от телефона.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
След седмица летим за Берлин, а преди 2 седмици си резервирахме час за посещение на купола на Райхстага. След това получих потвърждение на имейла със заглавие Ihre Bestätigung. Има прикачен пдф файл, където ми потвърждават и часа и е описано в колко часа най късно трябва да сме там и от къде трябва да влезем. Въпросът ми е трябва ли това потвърждение да го принтирам или направо отиваме и си казваме имената на входа?
Май трябваше потвърждението, да. Най-добре си го принтирай.

# 18
  • Мнения: 23
Сега се върнах назад във времето, когато ние сме посетили Райхстага и прочетох потвърдителното писмо. Изрично в потвърдителното писмо пише, че ще ви изискат да го поажете. Доколкото си спомням, а беше отдавна, имаше нашите имена в списъка и при появяването ни на указания вход ни вкараха в едни кабинки за проверка на лични карти и паспорти (сина ни нямаше лична карта). Би следвало да имате указания, че следва да се явите поне 15 минути по - рано от началото на посещението, ако сега не са увеличили времето. Както и указанаие, че поради предварителната организация на посещението не можете да заменята часове в краткосрочен план.
Би следвало и да ви информират, че ще получите безплатен аудиогайд по време на посещението с (по времето, когато ние сме били там) 10 езика, български нямаше. За деца има специален аудиогайд. Сега може и да е включен български.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 15:02 от Пътничка

# 19
  • Варна
  • Мнения: 161
Благодаря на всички за отговорите Simple Smile на самото писмо няма код, който евентуално да трябва да се сканира, но ще го принтираме. Иначе да, все още изискват изискват да си там 15 минути по рано. Просто се чудех дали не изпускаме нещо друго, но явно всичко е точно.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 161
В събота трябва да летим за Берлин, а вече и там има случаи на заразени с корона вируса... Някой има ли информация как е положението там.. Някакви много засилени проверки на летището, затворени музеи, заведения и празни улици или всичко е спокойно?

# 21
  • Мнения: 36
Следя темата, нир трябва да летим в четвъртък.

# 22
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Живея  в Берлин. Няма нито паника,нито нищо по-различно. Животът си тече нормално. Няма дезинфектанти по магазините. В градския транспорт няма хора с маски. Хората лекинко се позапасиха с това-онова,но не забелязвам нищо необичайно

# 23
  • Варна
  • Мнения: 161
Живея  в Берлин. Няма нито паника,нито нищо по-различно. Животът си тече нормално. Няма дезинфектанти по магазините. В градския транспорт няма хора с маски. Хората лекинко се позапасиха с това-онова,но не забелязвам нищо необичайно

Успокояващо звучи на фона на всички новини. Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 839
Живея  в Берлин. Няма нито паника,нито нищо по-различно. Животът си тече нормално. Няма дезинфектанти по магазините. В градския транспорт няма хора с маски. Хората лекинко се позапасиха с това-онова,но не забелязвам нищо необичайно
нямам представа какво е положението в Берлин и се надявам да е такова каквото го описва PAPURCHE MEHURCHE.
Само като втора гледна точка искам да цитирам друго мнение / от 3 март е писаното/ от друг български тур. форум:
"Аз пък да Ви кажа съм малко тъжна и претеснена. След вчерашната ми разходка из пуст и безлюден Берлин. Днес реших,че ще пазарувам малко провизии за което се каня от  миналия петък. Първото ми ходене до NETTO   много ме стресира магазина опразнен ... празни рафтове.... нещата от първа необходимост ги няма ...няма брашно, олио, ориз, тоалетна хартия въобще.  До 15 часа  ходих три пъти до LIDL, Netto и до още един магазин, накупих  консерви, сирена, макарони  и каквото имаше за 120 евро, утре ще отида до един турски магазин. Живяла съв и в купонната система, толкова страшно не ми е било..."
следват пет шест снимки на празните рафтове в магазините, описани в цитата...

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Свекърите ми живеят в Берлин и постоянно сме в контакт с тях. Последно казаха, че както и на много други места, не се намират маски и дезинфектанти, но няма драма и истерия. Супермаркетите са нормално заредени, поне засега.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 161
Доста противоречива информация наистина..надявам се все пак да си изкараме хубаво и най вече без последствия за здравето ни

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Стискам палци всичко да мине спокойно и без последствия. И после да разкажеш. Blush

# 28
  • Берлин
  • Мнения: 4 474
Бях на пазар. Ситуацията е динамична. В по-евтините магазини (дискаунтърите) има изобилие от празни рафтове и цели регали. Дамски превръзки,тоалетна хартия,сапуни,мокри кърпички, дезинфектанти, дълготрайно мляко,консерви - няма. Иначе млечни,месни, плодове и зеленчуци има изобилно.
По улиците няма паника. Няма хора с маски. Оживено си е,както обикновено. В графския транспорт и уличния трафик промяна няма.
Но вие едва ли идвате тук,за да си пазарувате гореизброените. Като туристи не виждам какво да ви тревожи. Дезинфектанти има в диспенсери по обществените сгради. Не ми изглежда страшно.

# 29
  • Мнения: 376
Здравейте!
Предстой ни пътуване до Берлин - от 17.10 - до 25.10. Ще пътуваме аз, съпруга ми, трите ни деца (на 15, 9 и 3г.) и родителите на съпруга ми.
Търся апартмент през booking, има избор.
Искам да помоля за препоръка:
 - кои квартали да избягвам при резервация на апартамент
 - какво да разгледаме с приоритет;
- има ли билети, които включват група от забележителности/транспорт, които можем да закупим
 - има ли някакви специфични мерки и ограничения, които са въведени покрай Covid, освен носене на маски и спазване на дистанция

Връщам се да чета мнения от темата!

Общи условия

Активация на акаунт