На ски в България

  • 32 652
  • 459
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 728
Цигов Чарк не работи, това е инфо от преди две години. Всичко било разграбено и едва ли някога ще функционира отново. Юндола тогава по сетихме, работеше, не е лошо, евтинко

# 211
  • Мнения: 311
Благодаря, dete2!

# 212
  • Варна
  • Мнения: 1 951
На Банско има ли опашка на кабинковия лифт? Чуваше се, че щели да пускат по трима в кабинка, ще чистят всяка кабинка като слязат пътуващите.... Представих си го така: при стандартно чакане около час, сега да бъде поне два ... Sad

# 213
  • Мнения: 4 405
Няма. То няма особено много хора.
Тук се update-ват снимки от Лифта и пистите, относително в реално време:
https://banskoski.com/bg/webcams

# 214
  • Europe
  • Мнения: 548
Здравейте,
предложете ми моля друг хотел на Пампорово, който да е на ски пистата, че съм с малки деца-скиорчета и не мога да нося сто чифта ски и щеки.

Попитах в Спайдера, в Ива и Елена, в Камелия, в къщичките на Малина - нямат места. Манатстира/Лапландия го пропускаме, защото един път уцелихме апартамент, дето 15 мин. не можеш да го напуснеш от лабиринти и коридори по 20 метра дълги, уж е на пистата, пък ти капваш от умора. Прибирането там също беше ужасно, вътре не пускат със ски обувки, пък ти нямаш право на горния гардероб, който е на пистата и трябва да останеш бос, нещо такова беше ... пак голямо неудобство и обикаляне на връщане, никога повече.  
В Камелия имаш спускане до автогарата и от там нагоре с бавния транспортен лифт и после пак бутане до пистата, не е моят.

Та някой от тези:
Резиденс Малина, Апарт Хотел Замъка и този Маркони - как им е достъпа до и от пистата,
че не ги помня?
- - -
Между другото кога ще се култивира българският ски туризъм, като дават категория звезди на ски хотелите, вместо за 5* да ми слагат удобства като вана в банята (което е невероятно гнусно общо приспособление, в което хората стъпват с чехлите си за да взимат душ, а на теб ти го предлагат да легнеш в него като луксозна екстра. Да не говорим, че този, които ходи на 5* хотел вкъщи сигурно има не вана, а басейн). . . .  извинете за отклонението ....... та, кога ще въведат международния критерий "Ски-ин, Ски-аут" (буквално означаващо да тръгнеш и да се прибереш на ски в хотела), и да има филтър в търсачките по този критерий, както е в нормалния свят. Една майка скиорка с 2-3 деца, няма как да мъкне 3-4 чифта ски и щеки, без да припадне и да е плувнала в пот преди да стъпи на пистата и един такъв филтър е стархотно удобство, според мен.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 14:11 от aleina

# 215
  • Мнения: 368
За начинаещи най - доброто място е Пампорово. Има толкова оферти, пълно е с апартаменти под наем на сносни цени. То като се по научиш да караш Беклемето вече ти става скучно.

Интересувам се по-подробно. Може ли да споделите къде точно на Пампорово може да се научи човек да кара ски?

# 216
  • Europe
  • Мнения: 548
Интересувам се по-подробно. Може ли да споделите къде точно на Пампорово може да се научи човек да кара ски?

Всички писти без Стената са идеални за начинаещи. Просто я пропускате и карате там където ви е кеф. Където и да отседнете тръгвате нпр. от центъра на ски зоната Студенец (лифта Студенец-2). От тази поляна/мегдан всичко се върти в кръг, от една писта на друга, от един лифт на друг и за 1 час (зависи колко си начинаещ) пак се връщаш на същото място.

Последна редакция: пт, 15 яну 2021, 12:45 от aleina

# 217
  • Мнения: 321
Здравейте,
предложете ми моля друг хотел на Пампорово, който да е на ски пистата, че съм с малки деца-скиорчета и не мога да нося сто чифта ски и щеки.

Попитах в Спайдера, в Ива и Елена, в Камелия, в къщичките на Малина - нямат места. Манатстира/Лапландия го пропускаме, защото един път уцелихме апартамент, дето 15 мин. не можеш да го напуснеш от лабиринти и коридори по 20 метра дълги, уж е на пистата, пък ти капваш от умора. Прибирането там също беше ужасно, вътре не пускат със ски обувки, пък ти нямаш право на горния гардероб, който е на пистата и трябва да останеш бос, нещо такова беше ... пак голямо неудобство и обикаляне на връщане, никога повече.  

Та някой от тези:
Резиденс Малина, Апарт Хотел Замъка и още един намирам Маркони - как им е достъпа до и от пистата,
че не ги помня?
- - -
Между другото кога ще се култивира българският ски туризъм, като дават категория звезди на ски хотелите, вместо за 5* да ми слагат удобства като вана в банята (което е невероятно гнусно общо приспособление, в което хората стъпват с чехлите си за да взимат душ, а на теб ти го предлагат да легнеш в него като луксозна екстра. Да не говорим, че този, които ходи на 5* хотел вкъщи сигурно има не вана, а басейн). . . .  извинете за отклонението ....... та, кога ще въведат международния критерий "Ски-ин, Ски-аут" (буквално означаващо да тръгнеш и да се прибереш на ски в хотела), и да има филтър в търсачките по този критерий, както е в нормалния свят. Една майка скиорка с 2-3 деца, няма как да мъкне 3-4 чифта ски и щеки, без да припадне и да е плувнала в пот преди да стъпи на пистата и един такъв филтър е стархотно удобство, според мен.

Маркони. Инфо отпреди две години. Едва ли се е променило. Имат гардероб в хотела и специялно място за съхранение на ските и обувките на топло. Минава се през механата за да се влезе в хотела. Тя е топла с камина. Бяхме с оферта за закуска и вечеря. Гледам че пак има пуснати. Но най хубавоте е че излизаш от хотела и се мяташ на ските. Питайте ако ви интересува нещо.

# 218
  • Europe
  • Мнения: 548
migles
А връщането от Маркони как е? Катериш ли се пеша или пак със ските достигаш хотела? Базата ми се вижда малко стара, дали снимките са им стари, които откривам?

# 219
  • Мнения: 368
В местността Предела, която е при Банко и Разлог, има ли къде да се кара ски? Или само на Банско?

# 220
  • Europe
  • Мнения: 548
В местността Предела, която е при Банко и Разлог, има ли къде да се кара ски? Или само на Банско?
Там е нищожно малка "пистата". Няма съоръжения, едва ли ще ви хареса. Ските у нас са на Банско, Пампорово, Боровец и Чепеларе. Другото са 10-15 бебешки склончета за дечица с шейни и начинаещи възрастни 1-ви ден.

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Момичета някой има ли впечатления има ли сняг на Витоша.
Предложиха ни от училището на детето ски училище за събота и неделя с Монтен, но се чудя, дали въобще има сняг. Ние много отдавна не сме се качвали на Алеко и не зная какви съоръжения работят. Детето е на 6 и е пускало зелени и сини писти на Банско.

Ще съм признателна, ако някой знае на коя писта традиционно Монтен провеждат заниманията си и какви съоръжения ползват.

# 222
  • Мнения: 2 728
Има вече сняг на Алеко. Малките ползват съоръженията"паничка", така наречени

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
а на коя писта карат . На старата учебна писта имаше паничка - дали там ги обучават Монтен... знаете ли има ли много опашки през уикенда

# 224
  • Мнения: 2 728
а на коя писта карат . На старата учебна писта имаше паничка - дали там ги обучават Монтен... знаете ли има ли много опашки през уикенда
Най-точна информация ще получиш от самото ски училище. То май няма много варианти, до колкото си спомням на две места на Алеко има панички и там съм мяркала малките да карат. От днес отваря и писта Лалето с нощно каране

Общи условия

Активация на акаунт