Как осигурявате бъдещето си?

  • 1 930
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Осигуряват ме, отделям някой лев, някой ден ще пусна тото, може и да имам богат чичо в Америка, може и да не доживея до пенсия  Mr. Green
На застрахователни компании за дълъг срок не вярвам.
Нали дамите отиват в Куба-там с 80 Е пенсия ще живеем като кралици  Sunglasses

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
С покупки на земя.

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
накратко, пък, ако трябва и още ще пиша:
1. работя здраво - примерно по 12-14 часа на ден и в събота около 6-8 часа,
2. чрез това, което правя постигам достатъчна сигурност, щото да не ме интересуват застраховки, фондове и други форми за постигане на спокойствие за бъдещето.

има и много други бонуси, защото бъдещето се осигурява не само в пари ...
И моята политика е същата, мда.

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
ами знаете ли аз лично и семейството ми и родителите ми сме избрали един и същи начин.
Той е следния,застраховка живот.
В нашето 3 членно семейство имаме 5 животозастраховки.
Най-важното е ,че това е сигурен начин за самоконтрол и спестяване,тъй като вниските са задължителни, иначе губиш ....
Другото важно нещо е че има закон според който, за сумите внесени по застраховка живот не дължим данъци. Hug PeaceТака че за нас това е най-разумния начин.
п.п могат да се правят месечни вноски.
Ако някой иска повече информация мога да я дам Simple Smile

# 19
  • Мнения: 521
Да, Мирка201, пиши моля те, ще е полезна информация.

# 20
  • Мнения: 3 423
Допълнително пенсионно осигуряване. Шефът ми го плаща като премия всяка година.

А ти, Синьорина Ломбарди, коя беше в предишния живот?
Че много Синьори, Дони, Мони и други такива се появиха,
изпуснах му края.

# 21
  • Мнения: 293
и аз се замислих поради същата причина, сеньорина Ломбарди.. Айде да не ви занимавам с лични подробности, но миналата година реших , че е крайно време (на 30 бях тогава) да подсигуря най-близките си хора - със застраховка живот, като Мирка (ако ще ме трепят, съм им казала да внимават как, не мога да се сдържа да не се помайтапя Simple Smile Simple Smile ). После разбрах, че алианц не били толкова изгодни, като други , но и без това бях внесла 2 вноски, реших да не ги губя, пък и нали, алианц, се предполага, са сигурна компания. Та така.. утре идва мацката да ми обере паричките  Laughing , имам - нямам , за това непременно отделям.Това е начинът за мен, са, ако развием големия семеен бизнес  Mr. Green , друго може да пиша

# 22
  • Мнения: 521
Сподели за Алианц, ако искаш. Кои са по-изгодни и защо?

# 23
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Поздравявам те!!!
Попаднала си в точната компания Hug Peace

# 24
  • Мнения: 3 098
Застраховки живот,инвалидност,допълнително пенсионно осигуряване.
Покупки на жилиЩа и земя.
Надявам се да е достатъ4но.

# 25
  • Мнения: 293
а, за алианц... ами звъняха ми нон стоп в офиса, да навиват шеф, накрая - мен вързаха, о, я по-сериозно Simple Smile Та: сключих застраховка живот (смърт със злополука), плащам най-ниската възможна вноска - 20 $, можеше и в евро, но тогава доста авторитетно ми обясниха, че в долари било най-добре. В края на 30-годишния период ми изплащат ( и то включително 8, мисля, беше процента доходност), та ми изплащат с 400$ по-малко от това, което съм внесла за тия години - не гарантирам, че са точно така изчисленията, но след като разбрах, че булстрад изплащат към 2 пъти по-висока сума за 30 год. , загубих желание да изчислявам. Но не се оплаквам - ако доживея 60, ще си направя една хубава екскурзия за 6400 $ Simple Smile Simple Smile Друго?? Simple Smile

# 26
  • Мнения: 229
И в нашето семейство сме на застраховки живот.
Имаме няколко в различни компании, и да ме извинявате ама в Алианц условията са  Sick
Първата застраховка си направихме още като станахме семейство - тя е обща, другите са индивидуални.
Моят съвет е ако решите да си правите такава застраховка, е да проверите на няколко места, и да питате за всичко - и за сумите които трябва да внасяте, и за сроковете, и какво ще стане ако по някаква причина не можете да внасяте вноските /има възможности при някои застрахователи всяка година да си променяш вноската/. Най-добре е предварително да си набележите това което ви интересува, за да не забравите да питате. И най важното- направете си сравнение за една и съща вноска, за еднакъв период от време, какво ще получите накрая на периода.
Важно е и да знаете за какво си давате парите - всяка застаховка покрива различни рискове.

# 27
  • Мнения: 293
точно това имах предвид, Еduina Simple Smile

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
 Еduina,къда са вашите застраховки ?
мога да си направя още newsm78

# 29
  • Мнения: 6 472
Подсигурили сме се с 2 жилища, имаме пенсионно осигуряване и застраховки живот. Противно на мнението на Еduina  нашите са в алианц. Всъщност не е тайна, че аз със застраховане се занимавам та не споделям мнението и точно в тази част, но всеки има право на избор, лично виждане и приоритети в зависимост от ситуацията Hug

Общи условия

Активация на акаунт