Професионални серии за коса 131

  • 45 190
  • 790
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 015
Нищо не ми слепва Екстеншънист,и след подстригването юли месец до октомври наваксах буклите,а предполагам знаете как "видимо" расте къдрава коса Simple Smile

# 766
  • Мнения: 844
И при мен не слепва, не съм забелязала и по-бързо да ми се замърсява косата. Но не мога да кажа, че имам ефект.. а го използвам вече почти два месеца. Слагам поне 3-5 помпички, на още влажна коса, по-малко е абсурд да стигне за целия скалп.

# 767
  • Мнения: 18
Има ли доволни от ДПШ на Milkshake? А от термозащитата им?

# 768
  • Мнения: 78
При мен стои слепнала и без обем, но корените не се омазняват бързо.Чисти корени със сплескана дължина.За пръв път такова нещо ми се получава.

# 769
  • Мнения: 284
И аз използвам серума, 2 пипети слагам, не ми утежнява, но и ефект много не забелазвам Confused

# 770
  • Мнения: 1 227
Аз в началото слагах редивно от серума и всяка вечер правех масаж на скалпа по 5-6 минути и за 20 дни имах растеж 2 пръста (бях качила и снимки в групата). Сега се подстригах и малко занемарих масажа, но започвам пак.

macadamia, Initialiste серума засилва ли растежа при теб или просто цялостно укрепва косъма ?

# 771
  • Мнения: 587
Ще прощавате, но косата изобщо не е мъртва тъкан. Ако беше такава, изобщо нямаше да можем да пускаме дълги коси.
Макадамия много правилно е обяснила анатомията на косъма Simple Smile
Напротив. Точно мъртва тъкан е. И да, като всяко нещо си има структура, но това не я прави жива тъкан.
Освен структурата, косата има и химичен състав, състоящ се от кислород, въглерод, водород и сяра. И да не забравим, че е близо 90% кератин, който всъщност е вид протеин. Нищо живо няма тук.
Косата не се дели по дължина на косъма, а расте само от корена, и ако има нещо “живо”, то е именно там - в корена, който е под кожата. Това, което е навън са “избутани” от тялото клетки, също както ноктите, например.
Ако беше жива, щеше да ни боли като се подстригваме.. или като си режем ноктите Wink

# 772
  • by the sea
  • Мнения: 630
Аз в началото слагах редивно от серума и всяка вечер правех масаж на скалпа по 5-6 минути и за 20 дни имах растеж 2 пръста (бях качила и снимки в групата). Сега се подстригах и малко занемарих масажа, но започвам пак.
 

Два пръста? Rolling Eyes  много ми се иска да е наистина така..веднага ще се бръкна 80лв - някой друг с такъв видим ефект?
До сега съм пробвала през годините и съм доволна от aminexil, тоника на Davines,  Medi - Cellagen.
Вижда се и се усеща нов растеж, но не и по-бърз.

# 773
  • Мнения: 3 420
Ще прощавате, но косата изобщо не е мъртва тъкан. Ако беше такава, изобщо нямаше да можем да пускаме дълги коси.
Макадамия много правилно е обяснила анатомията на косъма Simple Smile
Напротив. Точно мъртва тъкан е. И да, като всяко нещо си има структура, но това не я прави жива тъкан.
Освен структурата, косата има и химичен състав, състоящ се от кислород, въглерод, водород и сяра. И да не забравим, че е близо 90% кератин, който всъщност е вид протеин. Нищо живо няма тук.
Косата не се дели по дължина на косъма, а расте само от корена, и ако има нещо “живо”, то е именно там - в корена, който е под кожата. Това, което е навън са “избутани” от тялото клетки, също както ноктите, например.
Ако беше жива, щеше да ни боли като се подстригваме.. или като си режем ноктите Wink
Остави ги, нека смятат, че е жива.
Точно така е, както си го написала!

# 774
  • Мнения: 284
PeachHoney, а миеше ли косата всеки ден?

# 775
  • Мнения: 31 326
Ще прощавате, но косата изобщо не е мъртва тъкан. Ако беше такава, изобщо нямаше да можем да пускаме дълги коси.
Макадамия много правилно е обяснила анатомията на косъма Simple Smile
Напротив. Точно мъртва тъкан е. И да, като всяко нещо си има структура, но това не я прави жива тъкан.
Освен структурата, косата има и химичен състав, състоящ се от кислород, въглерод, водород и сяра. И да не забравим, че е близо 90% кератин, който всъщност е вид протеин. Нищо живо няма тук.
Косата не се дели по дължина на косъма, а расте само от корена, и ако има нещо “живо”, то е именно там - в корена, който е под кожата. Това, което е навън са “избутани” от тялото клетки, също както ноктите, например.
Ако беше жива, щеше да ни боли като се подстригваме.. или като си режем ноктите Wink
Остави ги, нека смятат, че е жива.
Точно така е, както си го написала!
Разбира се.

# 776
  • Мнения: 1 227
PeachHoney, а миеше ли косата всеки ден?

Не, мия косата си 2 пъти седмично, съответно и 2 пъти седмично серума, но през останалите дни слагах 2 различни тоника за скалпа, успокояващ на ФК и един зелен на Рене Футерер и наблягах усилено на масажите на скалпа преди лягане по поне 5 минути. Мисля, че разковничето е в масажа, не толкова в продуктите, заради засилването на кръвообращението. Важно е и организма да е здрав и да се храним пълноценно. Аз есента се храних много по-малко и рядко и непълноценно и декември започнах да се храня обилно и това сигурно е засилило нещата.

# 777
  • Мнения: 3 015
“macadamia, Initialiste серума засилва ли растежа при теб или просто цялостно укрепва косъма ?”

По-скоро израства по-гъста и здрава коса 😊
А по отношение на това каква материя е косата,всеки да си я възприема както иска...
Моята коса е част от мен и дори само в корена да е жив косъма,както аз съм жив организъм,така и моята коса е “жива” ...и изказвания от сорта “остави ги да си мислят “ и подобни малко ме връщат в първи клас....все пак повечето сме 25+ години 😊

# 778
  • Мнения: 3 420
Та, по въпроса за УМРЯЛАТА КОСА  и проникването😁
Зависи от какво е съставена маската/балсама. Зависи какво е състоянието на косата. В косата ако нещо тръгне да прониква, значи имаме сериозен проблем. Изключвам перманентното боядисване, където алкалността разтваря порите на косъма, за да могат да навлезнат прекурсорите на багрилата, които са малки молекули, но свързани вътре в кутикулата като багрила крайната молекула е доволно голяма и не може да се измъкне навън.
По вашия въпрос: кондициониращите съставки се лепят по късма, не влизат в него!!!!! Ние с всички продукти търсим ефект "лепене". За да се случи нещото, трябва да са или катионогенни, или с много голяма молекулна маса, тежки. Ако не са едно от двете, е нужно повече време, за да позалепне все пак нещо. Ако косата е доста увредена, в косъма има шупли, и е много електрически зареден с негативно статично електричество. Тогава всичко става по-бързо, Ако сте с къна, тя е направила вече филм върху косъма, и е нужно повече време.При здравата коса няма къде да залепне и филма около косъма е много фин.

# 779
  • Мнения: 1 331
Здравейте пак.За първи път в живота си ползвах ДПШ този, но ...ами от доста време след измиването косата  не ми е била толкова заплетена, суха, ужас. На вас така ли ви действа?Четох, че маха всички наслагвания от косата, явно, че моята трябва да е суха, ама се уплаших😁.
После сложих това
Завърших с термика на Керастаз, не е лоша сега косата, но ще видя и утре.
Имам и този шампоан, оказа се, че е хидратиращ(поне така пише като инфо).
Та, оказах се с 3 хидратиращи май вече.Препоръчайте сега нещо протеиново, кератиново, хубаво за руса коса😁-ш.имам предвид

Общи условия

Активация на акаунт