Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 дек. 2019, 11:30 ч.

Влага по стената в спалнята

• 557
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте на всички! Нов съм във форума и се надявам да съм уцелил правилният раздел за моята тема. Проблема е следният. Новодомци сме от годиниа и половина в новопостроена къща, която е с външна изолация. Онзи ден имаше силен дъжд и забелязах, че под вграденият гардероб в спалнята долу в ъгъла има влага. По принцип точно от там минава тръбата на сифона от терасата, която първо прави завой и след това излиза от фасадата за да влезе в улука (дано го обяснявам правилно). Първоначално помислих, че някоя връзка изпуска или самата тръба е спукана някъде (майстора не е обърнал внимание при поставянето). Прилагам и снимка:

Няколко дни след това петното изцяло беше изчезнало. Точно тогава обаче отсъствахме от вкъщи и ни нямаше 4 дни, така че не мога да кажа със сигурност колко бързо е изсъхнало. И сега тези дни нямаше нищо включително и снощи, но тази сутрин забелязах, че отново се е появила лека влага. Държа да отбележа, че не е валяло дъжд. Може би от самото време, беше като че ли беше по-влажно през нощта. Долният етаж под нас е все още необитаем и отворен (няма дограма), но нямам представа дали това може да е част от причината за влагата. Като цяло не знам от къде да започна да търся проблема, защото много се притеснявам и искам да го отстраня час по-скоро. Имаме бебе и знам колко вредна е влагата и евентуалната поява на мухъл след време. Моля за Вашите съвети.

# 1
Според мен, ако имате съмнение, че някоя тръба или сифона тече, или фуга, може да викнете има едни фирми с термокамери проследяват, ако има наличието на теч, в София струва към 70 лв, не знам в другите градове как е

# 2
Долният етаж под нас е все още необитаем и отворен (няма дограма), но нямам представа дали това може да е част от причината за влагата...
Не част, а е основната причина. Подът ви няма изолация и от там влиза студ, започва да изстиват и стените от долу нагоре и когато се живее вътре, т.е. от дишане, къпане, готвене всичко се лепи на най-студеното място и кондензира.
Вариантите са 3 - дограма на долния етаж, топлоизолация на пода или влагоабсорбатор, който да изсмуква влагата.

# 3
  • София
Според мен също се дължи на конденз от температурната разлика с долния етаж. Вземете електрически влагоуловител, но се съмнявам да се справи изцяло с проблема.

# 4
  • София
Влагоуловителя ще улавя влагата във въздуха, но не и тази в стените. А ако скоро не се предприемат действия да се затвори с врати и прозорци долния етаж и да се изолира пода, тази влага ще се натаи в тухлите и ще изсъхва до есента, макар видимо да стане сухо отгоре доста по-рано. Възможно е и мазилката да за "подлюпи" и да започне да се руши.

# 5
  • The QC to be!!!
в този случай влагата идва от температурната разлика и в този ъгъл е най ниската температура в стаята. По принцип изолацията трябва да "предотварти" подобни избивания на влага, даже и да не е затворен долния етаж. Имате ли гаранция от стройтеля/продавача? Нещо може да не е направено както трябва със самата изолация или тръбата която казвате, че минава, тя да "задържа" вода която да е резултата от ниската Т и вътре по висока и = влага защото между тръбата с вода и стената няма изолация или не е направена както трябва плътно.

На какъв принцип ви е отоплението? Вдигане на темепературата над 20С близо до влагата ще реши проблема само временно. Ако забележите ще видите, че влагата избива само когато на вън е под нулата, даже и да не вали. Сложете дигитален термометър в този ъгъл да ви отчете Т и в другите ъгли и ще видите, че в този ъгъл Т е най ниска, може би да е към 12-14С макс.

Като превантивна мярка за сега поне напръскайте с нещо против мухъл защото той бързо може да почне да расте, и даже да почне по гардероба и каквото е вътре да почне да мирише на влага. Дръжте постоянна температура.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 16:47 от Baby*

# 6
Сигурно вече не им мЕрише.... Три месеца минаха.

Общи условия

Активация на акаунт