Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 875
  • 730
  •   1
Отговори
# 135
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте, предстои ми закупуване на нова пералня. За сега съм се спряла на два модела - Beko WTV 8736 XS и Samsung WW70K44305W/LE. Ще помоля за отзиви, ако накой ползва тези модели. Също така приемам и предложения до 700лв. Бихте ли ми казали и за какво да гледам, когато избирам пералня? Благодаря ви предварително

# 136
  • Мнения: 1 450
Аз ползвам Samsunga от година и половина - много съм доволна.
Когато се наложи да я сменям със сигурност отново Samsung ще си взема, но обмислям да е повече кг.
Наложи се веднъж само да извикам техниците да погледнат нещо, но се оказа, че няма нищо притеснително.

# 137
  • Мнения: 43
Много потребители считат,че перални миле са мерцедеса на пералните.Доскоро и аз мислех така.Изключително съм разочарована,а пък за сервизното обслужване нямам думи. След като чаках близо3 седмици , най-накрая дойде заветният ремонт.От офиса казват една сума  за определена част с ремонта,а техникът със 100 лв отгоре.,,Ама то и моторът е тръгнал на разваляне"!Като за още 600лв.И така нова пералня.Наскоро четох как изчислява вярната служба на милето.Значи при 20г има определен брой пранета няколко хиляди,които обаче са разпределени по 1 път на ден и то 5 пъти седмично.Като сметнах, че пера 3,4 пъти повече,значи разчетът е точен Мойто миле издържа 5г Подвеждаща реклама за 20г за да се купуват..Питам се в кой век живеем?Събота и неделя значи не се пере,а който има деца,няма да ги пере.

# 138
  • Мнения: 544
Здравейте дами!
Трябва да купя пералня. От известно време разглеждам и чета. По принцип ползвам повече setcom форума, четох и гледах клипове в ютюб. А се оказа че най-информативната тема е тук.... И ето ме тук...
Досега от това което съм разбрал по други специализирани форуми, най-често чужди, е че качеството на техниката, в частност пералните пада след 2008 година. Както всички казват техниката не е като едно време.
Ще се опитам да обобщя изискванията ни( моите и на жена ми), защото от много четене и разглеждане тотално се обърках. Май колкото по-малко четеш си по-спокоен. Отиваш в магазина, грабваш това което ти е в бюджета, леко избираш по външен вид и айде.... Пък аз сега се затрупах с инфо и ни напред ни назад.... Та изискванията
На съпругата:
Да е 8-9 килограмова
Да е тиха, да не дрънчи при центрофуга
Да има стандартните програми, не държи на нищо изчанчено
Да може добре да изплаква.
Центрофуга 1400 оборота.

Моите изисквания
Да е надежна...това е.
Просто не ми се занимава да си взимам пералня и през няколко години да я вадя от под плота за да се ремонтира или изхвърля, пак да се чудим какво да вземем, пак да я нагласяме и така до безкрай. Искам да я сложим и край.... За колкото може по-дълго време.
Бюджета съм го поотпуснал, разбира се няма да е за 4-5000, но за момента няма ограничение.
Бях се насочил към АЕГ, те пък били купени от Електролукс и в магазина всички АЕГ бяха сглобени в Полша!!!
Айде Бош - там високите серии са от Германия, но в другия форум толкова оплаквания има от Бош....
LG - хващат окото на външен вид, обаче напоследък слагали някакви втулки на казана, където е захванат директ драйва и мотора гори защото втулката протичала, било масов проблем, клипове в тубата от руснаците са много.
Самсунг били слаби в издържливостта на платките, често горели.
Индезит, аристон, уърпуул пък съвсем били на дъното всичко било от толкова тънки материали  при тях...
Миле и те от 2000 година сменили някаква част която държи казана (руснаците я наричат крестовина, американците spider на български не знам как е) от чугунена на дуралуминиева (каквато всъщност е при всички други марки) и се чупела сравнително лесно. Гледам последните мнения тука разочаровани от Миле също.
Та какво остана надежно? Или взимаш на пълен късмет.....

П. С. Между другото към дамата преди моето мнение, нали се образовах малко по темата напоследък, официално на сайта на Миле пише че пералните били разчетени за 10000 часа работа което е около 5000 цикъла пране което пък било СРЕДНО статистически 20 години работа, горе-долу 5 пранета на седмица. Вие споменавате 4 пъти повече - 20 перални на седмица ли пускате, по 2-3 всеки ден? Или аз нещо не разбрах....
Между другото има сервизно меню в пералнята и може да се видят работните часове от както е напуснала завода колко сте ѝ навъртяли. Видях го в клип.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 1 557

Просто не ми се занимава да си взимам пералня и през няколко години да я вадя от под плота за да се ремонтира или изхвърля, пак да се чудим какво да вземем, пак да я нагласяме и така до безкрай. Искам да я сложим и край.... За колкото може по-дълго време.


Ето от тук идва основния ти проблем в избора.Ако някоя съвременна пералня изкара няколко години без ремонт ще сте късметлии.
Моя съвет е да хванеш една за "ушите" за ~ 1000 лв.,без да се ограничаваш с марката.Естествено да покрива критериите ви.В този ценови диапазон и без това не са много марките. Ще ти покажа моя избор на който съм се спрял,само чака да и дойде времето. https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ni/ws947ln/729412

# 140
  • Мнения: 544
Признавам с ръка на сърцето че никога не съм ги заглеждал Горене.... Малко са ми..... Източноевропейски..... Реално нямам никакви наблюдения, заключения и мнение, така че потребителите на марката да не се обиждат. Само името ми е познато. Те поне в државата ли си се правят?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Масово-да.На скоро си взех сушилня от тази серия и е произведена в Словения.Въпросната пералня съм я разглеждал във физически магазин,също беше произведена там. Имам впечатление,че по-високия клас на марката не е никак лош.

# 142
  • Мнения: 1 090
Здравейте дами!
Трябва да купя пералня. От известно време разглеждам и чета. По принцип ползвам повече setcom форума, четох и гледах клипове в ютюб. А се оказа че най-информативната тема е тук.... И ето ме тук...
Досега от това което съм разбрал по други специализирани форуми, най-често чужди, е че качеството на техниката, в частност пералните пада след 2008 година. Както всички казват техниката не е като едно време.
Ще се опитам да обобщя изискванията ни( моите и на жена ми), защото от много четене и разглеждане тотално се обърках. Май колкото по-малко четеш си по-спокоен. Отиваш в магазина, грабваш това което ти е в бюджета, леко избираш по външен вид и айде.... Пък аз сега се затрупах с инфо и ни напред ни назад.... Та изискванията
На съпругата:
Да е 8-9 килограмова
Да е тиха, да не дрънчи при центрофуга
Да има стандартните програми, не държи на нищо изчанчено
Да може добре да изплаква.
Центрофуга 1400 оборота.

Моите изисквания
Да е надежна...това е.
Просто не ми се занимава да си взимам пералня и през няколко години да я вадя от под плота за да се ремонтира или изхвърля, пак да се чудим какво да вземем, пак да я нагласяме и така до безкрай. Искам да я сложим и край.... За колкото може по-дълго време.
Бюджета съм го поотпуснал, разбира се няма да е за 4-5000, но за момента няма ограничение.
Бях се насочил към АЕГ, те пък били купени от Електролукс и в магазина всички АЕГ бяха сглобени в Полша!!!
Айде Бош - там високите серии са от Германия, но в другия форум толкова оплаквания има от Бош....
LG - хващат окото на външен вид, обаче напоследък слагали някакви втулки на казана, където е захванат директ драйва и мотора гори защото втулката протичала, било масов проблем, клипове в тубата от руснаците са много.
Самсунг били слаби в издържливостта на платките, често горели.
Индезит, аристон, уърпуул пък съвсем били на дъното всичко било от толкова тънки материали  при тях...
Миле и те от 2000 година сменили някаква част която държи казана (руснаците я наричат крестовина, американците spider на български не знам как е) от чугунена на дуралуминиева (каквато всъщност е при всички други марки) и се чупела сравнително лесно. Гледам последните мнения тука разочаровани от Миле също.
Та какво остана надежно? Или взимаш на пълен късмет.....

П. С. Между другото към дамата преди моето мнение, нали се образовах малко по темата напоследък, официално на сайта на Миле пише че пералните били разчетени за 10000 часа работа което е около 5000 цикъла пране което пък било СРЕДНО статистически 20 години работа, горе-долу 5 пранета на седмица. Вие споменавате 4 пъти повече - 20 перални на седмица ли пускате, по 2-3 всеки ден? Или аз нещо не разбрах....
Между другото има сервизно меню в пералнята и може да се видят работните часове от както е напуснала завода колко сте ѝ навъртяли. Видях го в клип.

https://www.tehnomix.bg/peralnya-miele-wwd120-wcs-8kg

Ето и моето предложение. Има и други намалени по-висок клас по 1800-2200 лв. Разгледай ги, аз използвам 2 модела и съм доволен.

# 143
  • Мнения: 40 857
Наскоро четох как изчислява вярната служба на милето.Значи при 20г има определен брой пранета няколко хиляди,които обаче са разпределени по 1 път на ден и то 5 пъти седмично.Като сметнах, че пера 3,4 пъти повече,значи разчетът е точен Мойто миле издържа 5г Подвеждаща реклама за 20г за да се купуват..Питам се в кой век живеем?Събота и неделя значи не се пере,а който има деца,няма да ги пере.

Според мен ти си нестандартен ползвател, щом переш 3-4 пъти по-често от норматива от пет пранета на седмица. Аз лично и до пет не ги докарвам по принцип.  Разбирам те, ако имаш много деца, че се налага да переш по-често, но това не е нормата. То и кола като си купиш ти дават гаранция Х години или УУУ километра, което настъпи по-рано.  Все пак не могат да дадат 7 години гаранция (КИА дава толкова) на човек, който кара 15-20 хиляди километра на година и на човек каращ по 100 хиляди на година. И според мен ти попадаш в този случай, но не с километри, а с пранета. Приеми, че при 15-20 пранета на седмица никоя пералня няма да издържи 10, какво да кажем за 20 години.

# 144
  • Мнения: 544
@Черна станция, значи и Вие написаното сте го разбрали като мен. Че се пере по около 20 пранета на седмица?
Ако може @anri да потвърди дали сме разбрали правилно.
Питам защото ако наистина се пере по 20 перални на седмица и пералнята се разваля на 5та година.... Ами аз май ще взема такава... Видях каква е по-напред в темата...

# 145
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Наскоро четох как изчислява вярната служба на милето.Значи при 20г има определен брой пранета няколко хиляди,които обаче са разпределени по 1 път на ден и то 5 пъти седмично.Като сметнах, че пера 3,4 пъти повече,значи разчетът е точен Мойто миле издържа 5г Подвеждаща реклама за 20г за да се купуват..Питам се в кой век живеем?Събота и неделя значи не се пере,а който има деца,няма да ги пере.

Според мен ти си нестандартен ползвател, щом переш 3-4 пъти по-често от норматива от пет пранета на седмица. Аз лично и до пет не ги докарвам по принцип.  Разбирам те, ако имаш много деца, че се налага да переш по-често, но това не е нормата. То и кола като си купиш ти дават гаранция Х години или УУУ километра, което настъпи по-рано.  Все пак не могат да дадат 7 години гаранция (КИА дава толкова) на човек, който кара 15-20 хиляди километра на година и на човек каращ по 100 хиляди на година. И според мен ти попадаш в този случай, но не с километри, а с пранета. Приеми, че при 15-20 пранета на седмица никоя пералня няма да издържи 10, какво да кажем за 20 години.
Черна станция издържат ,издържат и аз пера много и след 13 год. яка работа пенсионирах напълно здрава старата ми Бош супер прост модел.До късмет е!

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 19:53 от Reni Angelova

# 146
  • Мнения: 1 865
Мисля,че е до късмет.Аз пускам по 2перални дневно,понякога и 3 .Имам Беко на 5 години,което искам да махна,защото е шумна.Е,не се разваля и това е,а здрава не ми се иска да я хвърлям.

# 147
  • Мнения: 544
Мисля,че е до късмет.Аз пускам по 2перални дневно,понякога и 3 .Имам Беко на 5 години,което искам да махна,защото е шумна.Е,не се разваля и това е,а здрава не ми се иска да я хвърлям.
Това абсолютно всеки ден ли? Ако е така излиза от 14 до 21 перални на седмица. И Бекото държи. Значи няма никаква зависимост от марка. Явно е на късмет цялата работа. А дали допълнителните екстри работят или са пълна реклама. Това gorenje на Мъж с пушка има някаква технология с йони! Космическа работа  направо. Имам време през уикенда да избирам още. В понеделник се хвърлям в дълбокото и каквото сабя покаже....

# 148
  • Мнения: 1 865
Абсолютно всеки ден и не го жаля изобщо.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 1 557


Явно е на късмет цялата работа

За това още в начало ти казах да хващаш една за "ушите" в някакъв приличен ценови клас и да не се "вживяваш" много в избора...

Общи условия

Активация на акаунт