Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 856
  • 730
  •   1
Отговори
# 285
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 021
Последните ми две перални Самсунг и Сименс редовно си преизчисляват времето, но аз драма с това нямам Wink

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Всяка една съвременна пералня си преизчислява времето според количеството дрехи за пране и вкл./изкл.  допълнителни опции.

# 287
  • Мнения: 2 131
Всяка една съвременна пералня си преизчислява времето според количеството дрехи за пране и вкл./изкл.  допълнителни опции.

Миле не преизчислява.

# 288
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Аз си скъсах нервите повече  от година с едно Беко. Пере нормално, но на всяко пускане удължава времето за изпиране с около половин час. Ако се наложи да я чакам преди работа е ужас  . В два сервиза го взимаха и казаха, че е нормално. Времето в упътването било ориентировъчно. Никога повече  Беко.

Моята пералня обикновено преизчислява времето на по-малко, тъй като слагам по-малко кг пране за дадена програма. Всяка програма си е за определени кг пране и зависи дали е памук или синтетика.

Виж какво ти е зададено като кг за програмата, при която имаш този проблем с удължаването на времето, и изтегли колко кг сухо пране слагаш на тази програма. Ако сложиш 4 кг памучно пране на програма 4 кг синтетика, предполагам че ще ти удължи прането.

Включване на допълнително изплакване също удължава програмата.

Ако имаш възможност напиши модела.

# 289
  • Мнения: 544
Всяка една съвременна пералня си преизчислява времето според количеството дрехи за пране и вкл./изкл.  допълнителни опции.

Миле не преизчислява.
Не съм съгласен. Преизчислявала ни е. С малко но се случва. В единия случай си намали малко времето защото дрехите бяха малко, от там явно нагря водата по-бързо и общото време намаля. В друг случай леко удължи времето, не знам защо се получи така. Обаче сякаш минутите на екрана не се увеличиха, по-скоро спират да се променят и може 5 минути да е стояла на едно и също време. Аз се усетих защото когато се пусне в приложението ми изписва продължителност на програмата например 1:30 часа, край в 13:00. Обаче края не е тогава а е в 13:15. Ако се влезе в приложението малко преди края на програмата и там си пише че края ще е в 13:15 а преди това пишеше 13:00. Рядко се случва, и с малко но все пак се случва. Всяка съвременна пералня преизчислява - коя с малко, коя с много.... Най-голямото преизчисление беше когато веднъж едни шушлякови якета направиха толкова много пяна че напълниха целия барабан с пяна. Явно плакна допълнително, а когато програмата приключи на екрана изписа да се ползва по-малко препарат следващия път.

# 290
  • Мнения: 746
Пера основно на програма памук или микс. Пералнята е за 6 кг. , но модел слим. Съобразявам се с това. Правили сме си опити с половин празна пералня .Всичко върви нормално до момента, когато започне да центруфугира. И тогава започва да увеличава времето на няколко пъти.  От сервиза казват, че се намествали симетрично дрехите. Ползвам 2 бр 20 годишни Силтала и 7 - 8 годишна Електролуск. Дозирам и перилния препарат според упътването. Няма такава неприятна ситуация.
Моделът е http://www.beko-bg.com/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B … B8/wtv-6633-bs0s/

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 19:26 от bobb

# 291
  • Мнения: 10 055
И моята слимка така намества по няколко пъти дрехите преди основна центрофуга.
Много е изнервящо. Първо уж почва да върти както преди центрофугиране, спира,
мисли, нито вода източва, нито налива. След близо десетина минути пак започва
и така понякога няколко пъти. Това наистина удължава времето.
Повече Беко слим - никога. За другите неприятности съм писала вече.

пп: Аз също предпочитам 800 оборота. При по-високите ми се струва много намачкано
и твърдо прането, но това са си индивидуални предпочитания и усещания.
Нямам влага и мухъл, така че суша както ми е удобно.

# 292
  • Мнения: 2 131
Всяка една съвременна пералня си преизчислява времето според количеството дрехи за пране и вкл./изкл.  допълнителни опции.

Миле не преизчислява.
Не съм съгласен. Преизчислявала ни е. С малко но се случва.

Моят модел не преизчислява. Имам я вече от почти година и винаги приключва в указаното време, без значение от избраната програма. Винаги зареждам с по-малко от максимално предвидените за съответната програма пране.
Именно точността ѝ е едно от нещата, които много ме възхищават.

# 293
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
bobb, като гледам какво ти е отговорила delpel, ще излезе, че така си пере пералнята по принцип. Интересно ми е колко ти е най-дългата програма, която ползваш и при която се изнервяш, когато се удължи.

# 294
  • Мнения: 746
Ами 2.15 . И то без допълнително изплакване.  И като увеличи няколко пъти отива на 3. Ядосвам се защото пералнята е на долния етаж. Включвам си таймера кога трябва да свърши. Съответно някой слиза да извади прането.  На дисплея пише примерно, че остават 13 минути. Слизаш след 13 минути и пише 8 минути.  И така 4 5 пъти нагоре надолу.  И като си планувал времето е много дразнещо.  Както и да е. Този уред е единственият, който не проверих в Бг мама. Иначе от 10 години си обзаведохме 3 жилища без проблем.  И сега се издъних. Успех в избора ви момичета и момчета.

# 295
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
bobb, благодаря че сподели за тази особеност на Беко слим.
Със сигурност ще е полезно за тези, на които им предстои да купуват пералня. Hands Thumbsup

# 296
  • У дома !
  • Мнения: 700
Наскоро ни се развали пералнята и се наложи да си купим нова,но старата се чудехме,къде да я изхвърлим.
Оказа се,че има фирма,на която се обадихме и дойдоха хора да я вземат,дори ни дадоха 5 лв за нея.Много е удобно и лесно.
Пиша това,ако има и други като нас и не знаят какво да правят и къде да изхвърлят  такъв вид отпадък.

# 297
  • Мнения: 40 822
Наскоро ни се развали пералнята и се наложи да си купим нова,но старата се чудехме,къде да я изхвърлим.
Оказа се,че има фирма,на която се обадихме и дойдоха хора да я вземат,дори ни дадоха 5 лв за нея.Много е удобно и лесно.
Пиша това,ако има и други като нас и не знаят какво да правят и къде да изхвърлят  такъв вид отпадък.

Може би е добре да я напишеш тук, това не е реклама, а ценна информация и модераторът да я запише на първа страница?

# 298
  • Мнения: 389
Makmetal

Виках ги за един хладилник. Прави се заявка и минават на посочена от тях дата. Дават ваучери от Технополис.

# 299
  • У дома !
  • Мнения: 700
Стари уреди тел. 0876 397650

Общи условия

Активация на акаунт