Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 902
  • 730
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 13 188
А и сервизът им е повече от отвратителен.

# 331
  • Мнения: 544
Дано не опирам до сервиз, макар че аз съм в Бургас и тук мисля че ще дойде човек от оторизиран сервиз, а не от официалния такъв. Имайки в предвид че тук големите сервизи са 4-5 и никой от тях не бива, каквато и марка да бях взел все сервиза щеше да куца.

# 332
  • Мнения: 11 616
И друго исках да добавя, но забравих - не виждам никаква разлика в качеството на изпирането в сравнение с високите класове на други перални, които съм имала и ползвала.

# 333
  • Мнения: 544
Е хайде сега това е Миле бе ейййй алооо. Сакън.... Ако другите перални ви изпират перфектно дрехите Миле освен че ги изпира със всяко пране стават все по-нови дори.....
Надявам се разбрахте шегата и иронията ми.
Пере си съвсем нормално. И прословутия напикаващ се Уърпул ги переше абсолютно по същия начин. До чисто. От там насетне няма накъде. Виж една супер стара мисля Вестел нищо не правеше. Тъмните дрехи все бяха с бял прах по тях като изсъхнеха хем винаги пускахме плакнене по 2 пъти. И карахме на течни тогава 2010 до 2013 година.

# 334
  • Мнения: 60
На БОШ им сърбахме попарата.. уж безплатна гаранция ама накрая плащаш като поп за труд... се едно Лили Иванова ми е правила частен концерт. Така че с тая гаранция 5г. не бих ги хвалила

# 335
  • Мнения: 11 616
Искаш да кажеш, че безплатната гаранция е само за части, но не и за труд? Това написано ли е в гаранционните условия?

# 336
  • Мнения: 60
С две думи, искам да кажа че гарацията е 2г.... другото го плащаш. При Беко -то впрочем не е така и 4тата година пак е напълно безплатно.

# 337
  • Мнения: 11 616
А това (от техния сайт е) какво ли означава тогава?
https://media3.bosch-home.com/Documents/MCDOC03232448_B_PLC_WPE_2019_terms.pdf

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 16:58 от petiaivanov

# 338
  • Мнения: 492
Ами така ми обясниха в магазина , от където мисля да купя пералнята -2 години пълна гаранция ,без копчета , уплътнение  и други описани в гаранционните условия.От 3-та до 5-та год. -безплатни части,но плащаш труд за смяната им  Simple Smile
Petiaivanov, това от сайта им си го запазих на компютъра и ще го използвам при необходимост.

# 339
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Мнение за тази пералня, надявам се, че става:
https://www.emag.bg/peralnja-slim-lg-direct-drive-6-5-kg-1200-ob … AYASAAEgImIfD_BwE

ММ днес я избра, аз не можах да реша между нея,един Електролукс и едно Горенье:
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … trolux%20EW6S427W
https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%2 … 0Gorenje%20WE72S3

Идеята беше да не е скъпа 500-600лв и под 50см дълбочина, защото стои под кухненския плот.

# 340
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
НеПоКоРнА, започнах да споделям мнение не като специалист, а като лаик, който чете темата, но вече се отказах, тъй като се оказа непосилна задача за мен.

Както казах, не съм специалист по пералните, но тъй като питането ти е за пералня с малка дълбочина, реших да споделя опит от моята, която е 52 см. Въобще не съм обърнала внимание, когато я купувахме. Само гледах да е по-опростена откъм електроника, но не съм обърнала внимание на см дълбочина. Това обаче впоследствие си оказа влияние при центрофугиране на прането. Макар и нивелирана, понякога си подскача и се налага да стоя и да я държа. Никога не я оставям сама да пере.
В тази връзка съм задавала въпрос в темата и хора, които разбират от перални, са казвали, че е много важно пералнята да е най-малко 10 пъти по-тежка или поне да е равна на кг, за които е зададена.
Цитирам мнение на В21 на мое запитване:

 
Скрит текст:
 
 # 120 30 ян. 2019, 20:10 ч. Мнения: 993 Цитат на: didka pitka в 30 януари 2019, 19:29:08
Аз съм с пералня Hoover VHD 8145 D вече седма година /купена от магазин за уреди с транспортни дефекти/. Явно сега е момента да попитам ВМ21 за плюсовете и минусите на техническите характеристики на тази пералня. Бях писала преди, че много подскача при центрогфугиране, но май си намери мястото и сега съм доволна. Децата ми в Англия си купиха същата марка, но по-нов модел. Засега са доволни, а тя е и с повече възможности. Тяхната не се мести, явно е добре нивелирана.

Отговор: Аз по-горе написах в общи линии. Вашата, като гледам е за 8кг пране, а е сравнително плитка 52см. при стандарт 60см. и лека 68кг. Както споменах по-горе всичко при тях е много на тясно набутано, това е проблем и при центрофуга, защото на барабана му трябва място да се движи из корпуса докато сработват пружини и амортисьори, а когато такова липсва, блъска в корпуса и измества целия уред.
Тоест, ако е за 7 кг, пералнята трябва да тежи поне 70 кг.    

Непокорна, ако се съобразиш с това, пералня Gorenje WE72S3 автоматично отпада, защото е за 7 кг пране, а самата тя тежи 55 кг.


Що се отнася до идеята ти пералнята да не е скъпа, напълно те подкрепям. Няма нищо вечно, а специално за техниката си е до късмет. Моята, макар и подскачаща, вече осма година я ползвам.

Не можах да ти помогна, но ти пожелавам късмет в покупката. Simple Smile

# 341
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Моята е LG и никога не се личи като центрофугира, никога не е подскачала пък и предишната ми пералня не е подскачала - трябва да е нивелирана според мен 1200 оборота и е центрофугата и почти не се чува

Непокорна, първата пералня която си показала пише че е със сериозни следи от употреба - не ти я препоръчвам макар да като моята

# 342
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
О, аз само моделите показвам. Не са достоверни линковете.

# 343
  • Мнения: 1 006
В отвора за поставяне на чекмеджето има замърсяване с котлен камък. Пръсках и търках с Циф, Меглио, пясък, сода +оцет - нищо не помръдна грам, няма махане това чудо. Сега съм се сетила да питам с това дали мога да пробвам

# 344
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
И аз  не мога да почистя около чекмеджето на пералнята с нищо дори го киснах в кофа с препарат за почистване на перални и нищо - стои като камък Simple Smile Редовно слагам калгон с всяко пране и от къде този камък идея нямам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт