Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 996
  • 886
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 418
Аз платих 2400 преди 2 месеца за секцио, в самостоятелна стая. Като ме приемаха си казах, че искам да съм сама.

# 436
  • Мнения: 469
Благодаря ти за инфото Coriander, в тази цена влиза ли избор на екип и храна?

Аз платих 2400 преди 2 месеца за секцио, в самостоятелна стая. Като ме приемаха си казах, че искам да съм сама.

# 437
  • Мнения: 13
Родих в края на ноември. Платих 2000 лв с избор на екип и самостоятелна стая, нормално раждане. Наложи се да остана 4 нощувки, така че сигурно се е отразило на цената на стаята. В тази цена си влиза храната. Тест за Ковид ми направиха преди да ме приемат, заплаща се отделно.

# 438
  • Мнения: 1 452
Честито бебенце!
Би ли ни разказала малко повече подробности около текущата обстановка в болницата? Явно тестът ти е бил отрицателен и всичко е наред!
Бебето даваха ли ти го? Вечер при теб ли спи или го взимат? Показха ли ти как се преобува, къпе, кърми? И ако не е тайна - това първо раждане ли ти е? Питам понеже в някои болници показват базовите неща, но щом разберат,  че детето не е първо, се счита, че няма нужда някой да обяснява нещо.
Благодаря предварително!

# 439
  • София
  • Мнения: 418
Благодаря ти за инфото Coriander, в тази цена влиза ли избор на екип и храна?

Аз платих 2400 преди 2 месеца за секцио, в самостоятелна стая. Като ме приемаха си казах, че искам да съм сама.

Всичко е включено. Ако се наложи да останете повече дни се заплаща допълнително на вечер, но не съм сигурна колко.
julieta_sv, аз съм с второ и ми показваха всичко, все едно е първо. Бебето може да е по цял ден при теб, ако се чувстваш добре. Взимат го само за къпане, изследвания и ваксини. Оставят ти памперси, кърпички и кремче да си го преобуваш. Вечерта преди изписването ме викнаха да покажат как се къпе и как се третира пъпчето.

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 07:37 от Coriander

# 440
  • София
  • Мнения: 702
И аз платих 2000лв естествено раждане в самостоятелна стая януари тази година.

# 441
  • Мнения: 469
Писах мейл до болницата и ето какво са ми отговорили за всички, които се чудят.

Цени за нормално раждане при здравноосигурени пациенти:
Нормално раждане без избор на екип 1600лв
Нормално раждане с избор на екип 1800лв
ВИП Нормално раждане с избор на екип 2000лв

Опцията ВИП е настаняване в самостоятелна стая, в противен случай сте по 2ма.

Цени оперативно раждане

Оперативно раждане без избор на екип 1800лв
Оперативно раждане с избор на екип 2200лв
ВИП оперативно раждане с избор на екип 2400лв

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 10:42 от Chuhaleesi

# 442
  • София
  • Мнения: 1 101
Когато ме настанявах ме питаха, казах, че предпочитам двойна стая, но практиката им е такава, че ако имат места - настаняват всички родилки по 1 в стая, вече ако са повече раждащите - са по 2.
Бях 5 дни сама в двойна стая и не съм доплащала, понеже съм била сама.

# 443
  • София
  • Мнения: 702
Когато раждах всички стаи и легла бяха пълни и нямаше такава опция.
Сещам се, че тяхната помпа беше много трудно да ти я донесат, защото явно бяхме доста родилки. Донесоха ми моята.

# 444
  • Мнения: 1 720
Писах мейл до болницата и ето какво са ми отговорили за всички, които се чудят.

Цени за нормално раждане при здравноосигурени пациенти:
Нормално раждане без избор на екип 1600лв
Нормално раждане с избор на екип 1800лв
ВИП Нормално раждане с избор на екип 2000лв

Опцията ВИП е настаняване в самостоятелна стая, в противен случай сте по 2ма.

Цени оперативно раждане

Оперативно раждане без избор на екип 1800лв
Оперативно раждане с избор на екип 2200лв
ВИП оперативно раждане с избор на екип 2400лв
А аз преди няколко дни се обадих да запазя час и да попитам как стоят нещата. Не се следя там, само ще родя там, питах за без избор на екип. Трябва да запиша час за преглед при доктор Чорбова 34-36 седмица. А като цени ми казаха 1600 нормално, без избор на екип и 1700 секцио, пак без избор. Тук има някакво разминаване, щом на теб са писали 1800лв. секциото. Е, аз се надявам на нормално де.

# 445
  • Мнения: 13
Горе долу същото мога и аз да разкажа. Даваха ми бебенцето през деня, взимаха го само за къпане и разни изследвания. Показаха как да сменям памперса, да го преобличам и как да го държа. Преди да си тръгнем обясниха и как става къпането и грижата за пъпчето. Единствено с кърменето не останах особено задоволена, защото не ми обърнаха особено внимание, а аз имах затруднения...Бебенцето не можеше да засуче и не ми помогнаха особено да постигна успех. Препоръчаха ми някой да ми донесе протектори, за да опитаме с тях, но не бяха наясно, че в момента заради мерките за сигурност не е разрешено да се носи каквото и да е допълнително. В крайна сметка бебенцето ядеше само АМ в болницата, носеха ми шишенце, за да го храня на всеки 3 часа. През нощта го взимаха, което за мен беше добре, тъй като раждането ми беше трудно и се чувствах много изтощена. Иначе съм доволна от грижите на екипа, постоянно идваха на визитация, проверяваха дали всичко е наред по няколко пъти на ден и ми даваха информация за състоянието на бебето всеки ден.

# 446
  • София
  • Мнения: 24
Здравейте,

Някой има ли наблюдения от доктор Петър Игнатов. Изражда във Вита, но има своя клиника - Ортогин.

Следя се при него от съвсем скоро, поради лични съображения от предходния ми лекар, засега съм много доволна.

Ще бъда благодарна на всяка, която ми даде някаква информация за него - проследяване, бременност, прегледи и т.н.
Следях се и раждах с него – страхотен, адекватен човек и много добър професионалист, определено е глътка свеж въздух в сравнение с много други лекари. С две ръце го препоръчвам за проследяване на бременност и извършване на феталните морфологии – специализира в тях, обяснява всичко спокойно, държи се възпитано и внимателно. Кабинетът му е отличен, спазват стриктни мерки, записваш си час онлайн, всичко е на ниво. По всяка вероятност обаче не бих го избрала отново за самото раждане. Комуникацията между лекарите във Вита и него беше доста тромава, имаше неща, които или не стигаха до мен, или пък имах усещането, че аз трябва да предавам. Не намерих особена стойност в това, че избрах него, така или иначе акушерката имаше по-голяма роля по време на раждането, а после пък все ме преглеждаха дежурните лекари. Вероятно това е така независимо от избора, но си мисля, че нещата щяха да вървят по-гладко с лекар от екипа.

По препоръка на други момичета тук обмислях д-р Гагова, но на мен лично не ми допадна като характер. Готина, пуска разни майтапи, но ми дойде твърде припряна. Няколко пъти тоновете на бебето бяха високи и тя видимо се стресна, започна директно да говори за секцио и доста ме наплаши, а прегледите се случваха в разгара на пандемията март месец и при първа бременност – така или иначе бях притеснена, определено не ми беше до това.

Иначе целият персонал в болницата беше отличен по време на престоя ми, не мога да се изкажа достатъчно добре за тях. Страхотно отношение от всички, от хигиенисти до неонатология. По време на самото раждане присъстваше и д-р Илиева, която много ме насърчи (за което съм безкрайно благодарна); останах с добро впечатление и от д-р Чорбова, но не съм общувала достатъчно с тях, за да дам по-адекватно мнение.
Здравей! Бих искала да те помоля за малко допълнителна информация относно заплащането, когато раждането се води от д-р Игнатов? Видях в сайта на Ортогин, че сумата за оперативно раждане е 600 лв., като в нея не са включени болничните такси... тук видях, че таксите в болницата са 2400 за оперативно раждане с избор на екип и самостоятелна стая и се чудех в този случай 3000 лв. ли ще струва цялото раждане или тези 600 лв. са включени в сумата от 2400.

# 447
  • Мнения: 203
Сега в тази ситуация, дрехите за изписване на детето в деня ли се носят , или да ги подготвя при постъпването?

# 448
  • Мнения: 196
Предвид това,че близките ще ви чакат доло,за ваше спокойствие си ги носете Simple Smile

# 449
  • Мнения: 171
Относно дрехите попитах преди 2 дни на рецепция - увериха ме, че може някой да ги донесе в деня на изписването, въпреки забраната за носене на багаж.
Иначе в ковид ситуацията при положителен тест обличат родилката със специален костюм. Настаняват я в специално ковид звено към родилно отделение. След раждането бебчето се тества веднага за ковид и се отделя от майката и от другите бебета. Майката се изписва след като се възстанови след раждането, а бебето го изписват когато майката предистави отрицателен тест за ковид. А според д-р Богословова, ако майката е положителна трябва да роди секцио.
Успех на всички и бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт