Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 62 987
  • 886
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 539
Много благодаря! Козметика на Биодерма купих заради болница Надежда, иначе предпочитах на Юриаж или на А-дерма, а мляко имам на Хип, но ако ползват друго със сигурност ще сменя това, което имам вкъщи.

# 181
  • София
  • Мнения: 702
Мляко аз си носих.
Козметиката им е на Био дерма , крема против подсичане Bella.

# 182
  • Мнения: 539
Мляко аз си носих.
Козметиката им е на Био дерма , крема против подсичане Bella.
Благодаря, това за носенето на мляко не се бях сетила, но е идея, за да може после да си продължа със същото вкъщи, ако му понася на бебето.

# 183
  • Мнения: 784
Здравейте, мами! Имам насрочено планово секцио за 05.05 - разбрах, че се постъпва един ден по-рано в болницата, т.е. на 4-ти би трябвало да постъпя официално. Имах въпроси към лекарката ми, но не успях да я питам всичко, което исках, ще имам още един преглед до тогава, но реших да ви попитам и вас, за да съм подготвена. Този ден предварително влиза ли в 4-те нощувки или стават общо 5. Имам и още един въпрос каква козметика и АМ ползват за бебенцата, аз щях да раждам в Надежда и си подготвих всичко, което ползват там и ако трябва да купя още нещо. Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите.

Нощувката преди секциото не влиза в тези 4 след раждането. Раждах февруари и това важеше тогава, едва ли се е променило.
За козметика щом сте си купили не е проблем да си я ползвате независимо от това какво ползват в болницата.
За млякото така и не разбрах какво е защото много бързо ми дойде кърмата.
А до това дали ще можете да внесете мляко отвън. Не съм сигурна, че сега ще ви позволят, при все че мерките са строги.

# 184
  • София
  • Мнения: 702
На мен ми позволиха.
Предпочитам с козе протеин, в болницата не поддържат такова.
Като е пакетирано не виждам проблема, все пак държа да знам с какво хранят бебето ми, масовите съдържат палмова мазнина.

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 23:15 от Ray Of Light

# 185
  • Мнения: 539
Здравейте, мами! Имам насрочено планово секцио за 05.05 - разбрах, че се постъпва един ден по-рано в болницата, т.е. на 4-ти би трябвало да постъпя официално. Имах въпроси към лекарката ми, но не успях да я питам всичко, което исках, ще имам още един преглед до тогава, но реших да ви попитам и вас, за да съм подготвена. Този ден предварително влиза ли в 4-те нощувки или стават общо 5. Имам и още един въпрос каква козметика и АМ ползват за бебенцата, аз щях да раждам в Надежда и си подготвих всичко, което ползват там и ако трябва да купя още нещо. Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите.

Нощувката преди секциото не влиза в тези 4 след раждането. Раждах февруари и това важеше тогава, едва ли се е променило.
За козметика щом сте си купили не е проблем да си я ползвате независимо от това какво ползват в болницата.
За млякото така и не разбрах какво е защото много бързо ми дойде кърмата.
А до това дали ще можете да внесете мляко отвън. Не съм сигурна, че сега ще ви позволят, при все че мерките са строги.
Благодаря много за информацията.

# 186
  • Мнения: 584
Здравейте, момичета 🤗

Ray of Light, би ли споделила на какво мляко се спряхте, защото и аз искам да си нося козе мляко (за всеки случай ако има проблем с кърмемето), но се колебая между тези на Topfer и Holle?

# 187
  • София
  • Мнения: 702
Аз се спрях на Baby bio , защото освен че е с козе протеин е и без палмова мазнина. По моя маркетинг единствените на бг пазара от 0 до 6 месеца . След 6 месец има още една марка - Good gout. И двете марки обаче съдържат малтодекстрин.
Рядко давам АМ , но ако се наложи залагам на това.
Имам непоносимост към краве белтък и има риск бебето да я е наследило. Точно педиатърка от Вита ме посъветва да подходя така.

# 188
  • Мнения: 584
Много ти благодаря!!! 💐 И аз бях в издирване на мляко без палмова мазнина, но все удрях на камък 😊 Надявам се да не ми се налага да го ползвам, но ще купя една кутия поне за болницата или при крайна нужда вкъщи.

# 189
  • Мнения: 1
Привет Дами/Мами. Следя темата. До сега 2 години съм в "Щерев" и не мога да си крия душата - Доволна съм от екипа и отношението. Но след последната промяна на ценоразписа - Изоообщо не ми харесва. В средата съм 20г.с. 5 дена. До сега прочетох всичките теми по върпоса. Ще държа до последно да е нормално/естествено раждане. Благодаря на всички дейно споделящи в тази тема Simple Smile Лек ден, успешно раждане и да са ви живи и здрави бебоците Simple Smile

# 190
  • Мнения: 3
Здравейте мами! За вече раждалите тази година във Вита, каква е цената за нормалното раждане?

# 191
  • Мнения: 580
Здравейте мами! За вече раждалите тази година във Вита, каква е цената за нормалното раждане?
Избор на екип и самостоятелна стая - 2000 лв

# 192
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте! Предстои ми раждане, предполагам секцио с външен лекар в болницата. Бих искала да питам... В болницата практикува ли се да се даде бебенцето на родилката за кожа до кожа контакт след раждането? Това осъществява ли се след секцио, ако разбира се няма проблем с бебето и майката? След секцио кога най-рано мога да получа бебчето за кърмене след секцио? Бебетата от кога лице да са изцяло при майките?

# 193
  • Мнения: 696
Според мен на др ден

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
След секцио кога най-рано мога да получа бебчето за кърмене след секцио? Бебетата от кога лице да са изцяло при майките?
След раздвижването.

Общи условия

Активация на акаунт