Скарахме се заради свекървата:(

  • 14 779
  • 575
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Синът е решил да прибере майка си без да се съобрази с условията с които разполага.
Нормално е да се погрижи за майка си.
Човешко е.Изтърпява се.

Да,да настаните бабата в хотел щеше да е най-удобно.Но възрастните хора не го възприемат.Тя ще предпочете да се гърчи у вас в хола,но да е при сина си.

Приятелката на бабата все пак е чужд човек и не е длъжна да я прибира.
А и зависи за колко време става въпрос.
В чужда къща,повече от три дни-не.

# 16
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Сама си даваш сметка, че нещо нередно е станало... Обидила си, като син и човек, мъжа си. Дори да не е имал нищо против преместването на майка си, дори и той сега да се чувства по-добре, да може да си отпочива повече след работа, знае че не е редно, а и колкото и травиално да е - кръвта вода не става...
Не знам колко е това "дълго време", което пишеш ... Аз бях в същата ситуация точно по това време миналата година: спешни три байпаса и то на диабетичка. Лекарите казаха поне 4-6 месеца възстановяване. Бяхме на квартира, събрахме се с двете деца в една стая да спим (по легла и надуваеми дюшеци), на 17.12 напуснах работа, която работех 17 години, за да може мъжът ми да е спокоен, че има до майка му човек през деня. Е, лекарските прогнози не се оправдаха и в средата на февруари всичко беше вече на десет 😉 и се върна по местата си.
Преоритети му се вика, но всеки е със своите. Моите явно са първо семейството, после моя комфорт, пиша го защото по-нагоре някой се описваше като егоист... Няма лошо, различни сме... Лошото идва от очакванията на партньора ни, когато сме с различни преоритети - ако мъжът ти е очаквал безрезервна подкрепа, а при теб е надделяло чувството да си спокойна и малко егоист и ето ти проблем... Поговорете си двамата спокойно за трудните ситуации в живота, защото тепърва ще има да се сблъсквате с такива - ревящо бебе, операции, моментно оставане без работа, родителите и на двамата няма да стават по-млади, та и там ще има грижи ...

# 17
  • София
  • Мнения: 971
И аз мисля, че е нормално синът да се грижи за майка си, но не и в тези условия! В обратната ситуация, ако трябваше твоята майка да ви гостува в негово малко жилище в провинцията за неопределен период от време и той да спи в съседната стая и да стъпва на пръсти за да не ви буди, колко време щеше да изтърпи според теб?

# 18
  • Мнения: X
    Да беше умряла свекървата, да не ви разваля "идилията ". Теснотията си я имате по принцип. Болен човек се нуждае от грижи.  И хотела е вариант, но сина и трябва да е с нея. Предполагам, че вашата майка бихте гледали в дома си .
    Болен човек се нуждае от грижи, но едва ли грижите включват спане на свекървата със синчето в едно легло. Предполагам, тази екстра не би била включена, ако ставаше въпрос за майката на авторката.

    # 19
    • Мнения: X
    Въобще не схващам защо не настаниха свекървата на едно походно легло в детската стая (струва 100 лева), пък те да си живеят, както досега?
    Какво точно наложи син и майка да са в едно легло?
    И на какво спа авторката?
    Дрехите й били в детската. Ми да ги премести, пустите му дрехи!
    Боже, какви тъпи проблеми и тъпи решения!

    # 20
    • Мнения: 18 406
    Не бих нападала авторката. Струва ми се кротка и притеснителна жена, явно нещата наистина са били тегави.
    Съветът ми е - гледай си твоите задачи и детето, остави майката и синът да се оправят. Ако ти поискат помощ за нещо, откликни, бъди любезна, но не се тикай по своя инициатива да правиш нещо или излишно да вземаш отношение. Периодът ще премине.

    # 21
    • Мнения: 1 119
    Съгласна съм, че болен човек не трябва да се оставя без грижи, но аз виждам ситуацията така:
    Жената е търпяла да спи незнайно къде в собствения си дом, а мъжът и да спи с майка си на едно легло (което е явно най-комфортното в апартамента, но е ИЗВРАТЕНО и не мога да повярвам, че никой друг човек не отчита това за НЕНОРМАЛНО). Аз бих настанила болния човек на удобното легло, ако трябва дори с мъжа ми да спим на земята, но заедно. В крайна сметка е казала, че вече това не е удобно. Намерили са добро решение, близко до болницата. Майка му после му е казала: "Твойта ме изгони, като куче. Аз съм болна. Какъв изрод трябва да е!". И мъжът, понеже е мамино синче, веднага се е обърнал срещу жена си, за решенията, които по-рано са взели заедно.

    Редно, нередно... мъжът е решил, заедно с жената. После бабата му е промила мозъка.

    # 22
    • Мнения: 18 406
    Тайра се ориентира според мен правилно. Simple Smile

    # 23
    • Варна
    • Мнения: 36 858
    Жива да не бях ама и аз съм на мнението на Тайра тоя път...

    # 24
    • France
    • Мнения: 13 324
    Ако правилно съм разбрала, съгласявате се и 2мата на една некомфортна ситуация в името на здравето на свекървата. После тази ситуация продължава по-дълго от предвиденото и ти предлагаш друг изход, който ти се вижда по-добър. Мъжът ти се съгласява , но после, най-вероятно след разговор с мама, се обръща на 180°. Както в повечето случаи виновен е мъжа. Тук има липса на характер и слагане на вина на чужд човек. Ако нямате деца е хубаво, че си разбрала навреме колко струва мъжката му дума. Ако имате, нещата стават по-сложни. Не се извинявай, не си виновна. И двамата сте жертва на една не функционираща здравна система, а ти си вторична жертва на мъж, който удобно не си спомня какво решение е взел преди седмица.

    # 25
    • София
    • Мнения: 24 839
    Дами, не ви ли парва под лъжичката като пишете небивалиците си?
    Представете си вашите майки и реакцията на мъжете ви, с която ги изгонват, че им пречат.
    Пак ли така ще разсъждавате?
    Че и я съветвате дори да не чувства неудобство и някаква вина.......
    Утре е вашия ред- никой не знае кога и от какво ще се разболее, не сте безсмъртни.
    Дали ще намерите приятелка, която да ви приеме, че да не пречите на близките си?

    # 26
    • Мнения: 169
    Може би не е било редно да пратят свекървата при приятелка, но пък и мъжът се е съгласил. После обаче изведнъж вече не е бил ок с общото им решение, но прехвърля вината за това само на жена си. Колко удобно. Свекървата пък драматзира на макс, не е като да са я изхвърлили на улицата. Пълен цирк. По-притеснителното е защо мъжът и майка му са спали в едно легло? Някакси много нередно ми се струва. Какво е довело до това решение?

    # 27
    • София
    • Мнения: 12 006
    Аз в тази ситуация виждам едно мамично синче. На дърти години ще спи с майка си в 1 легло - да, извратено е от всякъде. И от самолет се вижда, че мама му е наговорила куп глупости и го е подлютила срещу жена му, защото в началото мъжа е бил ок с идеята да я преместят.
    Авторке, ти къде спа през това време и колко дълго е продължило? Детето ви на колко години е и при вас ли живее или вече е голямо и се е отделило?

    # 28
    • София
    • Мнения: 24 839
    Аз в тази ситуация виждам едно мамично синче. На дърти години ще спи с майка си в 1 легло - да, извратено е от всякъде. И от самолет се вижда, че мама му е наговорила куп глупости и го е подлютила срещу жена му, защото в началото мъжа е бил ок с идеята да я преместят.
    Авторке, ти къде спа през това време и колко дълго е продължило? Детето ви на колко години е и при вас ли живее или вече е голямо и се е отделило?

    Да, има синче, ама не мамино, а женчо под чехъл.
    Как не можа авторката да се сети да вземат едно походно легло, което да сложат в детската и да пренесат детското легло при тях, ами се сети да изгони  жената?
    Защо се чудите, че мъжът й е спал с майка си на леглото?
    В чуждата къща е така- където му кажат, там ще спи.
    И като му кажат, че не искат майка му, ще се съгласи, ако не иска и той да хване пътя подире й.

    # 29
    • Мнения: 4 628
    По-редно е на всички да им е тясно и неудобно, така ли? И аз не виждам абсолютно никакъв проблем, че е отишла при приятелката си в голямото й жилище, където никой на никого няма да пречи и даже ще й е по-удобно да ходи до болницата да я превързват. Кому е нужно постоянно някой да пренебрегва себе си, само от инат и защото така трябвало? Ако е нямало друга алтернатива - добре - седиш и търпиш. Но имайки предвид, че има алтернативи, защо зорлем да им е гадно на всички? Какъв е тоя криворазбран "морал"? В случая авторката няма от какво да се чувства виновна, а мъжът й е фурнаджийска лопата. Ту така, ту онака. Не виждам нищо егоистично в това решение, дори напротив. За майка му е по-добре да е на широко, на спокойно, близо до болницата и с приятелка, с която да си клюкарят Grin

    абсурт, ако не е имало приятелка, при която да отиде или не са имали финансова възможност да я настанят в хотел съм абсолютно сигурна, че щяха да си изтърпят това положение на сардини в консерва колкото време е нужно. Не мисля, че жената е самият дявол да иска да изгонят майка му на улицата, защото на нея не й е удобно така. Нека не преувеличаваме и да не изкарваме хората от черни по-черни.

    Общи условия

    Активация на акаунт