Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 61

  • 52 569
  • 763
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 28 900
Въобще не мога да уцеля само корените с пудра, с шампоана ми е много по-лесно.

# 301
  • Мнения: 2 258
Пробвала съм преди години бебешката пудра, но при мен няма същия ефект като Батист. А и ми е по-удобен.

# 302
  • Мнения: 2 545
Препоръчайте ми хубав крем-лосион за тяло, по възможност с помпичка, да е с лека консистенция, да увлажнява добре, а относно аромата - да не е плодов или кокос, че не ги понасям Simple Smile
По-скоро бих предпочела някакъв парфюмен аромат.

Наскоро си бях купила един парфюмен - невероятен аромат, но забелязах, че не увлажнява добре. Съдя по това, че няколко минути след намазване кожата на ръцете ми е суха и неовлажнена.

# 303
  • Мнения: 1 091
Момичета, вместо да си давате пари за сухи шампоани, си вземете бебешка пудра и пудрете в корените на косата. Ефекта е по - добър от сухия шамп. После наведете глава разрошете, срешете и няма да има бели следи. За мен това е най-добрия и икономичен вариант. В интернет има клипове и ефекта е моментален.
На същото мнение съм.
Дори си нося пудрата в раницата.
Имам сух шампоан Syoss и сух шампоан и пяна 2в1 пак на Syoss.
Ефекта с пудрата е същия.
Прави косата да изглежда чиста ,повдига я от корените и има лек приятен аромат.
На всичкото отгоре струва към 2 лв.
Колко пари съм блъснала в сухи шампоани не е истина.
Ръся си пудрата и всичко е ок. ☺️
А на всичкото отгоре е супер икономична и има да я ползвам една година.
Сухия шампоан го изразходвам за няма месец. 😒

# 304
  • Мнения: 1 130
И на мен пудрата не ми е удобна и вече метнах една в кофата. Плюс това при мен няма същия ефект както със сух шампоан. А и гледам да не прекалявам с използването на такива продукти. Батист го ползвам отдавна и съм взимала предимно флоралния или с мирис на череша. Препоръчвам го.

# 305
  • Мнения: 2 408
Аз ще пробвам с бебешка пудра, че ми стана интересно. И без това няма да я купувам специално за мен, защото съм с малко детенце и имам налична у дома.
Иначе си ползвам от доста време Зеления Syoss и го харесвам. Пробвала съм и Синия, ужасен беше. Със Светла коса съм.

# 306
  • София
  • Мнения: 2 063
simpatikonia, пробвай тези на Еos. Много добре овлажняват и са леко ароматизирани. Хубави и добре овлажняващи, а и ароматизирани са лосионите и маслата за тяло на L’Occitane.

# 307
  • Мнения: 1 352
Малко отклонение от темата, но като споменахте бебешки пудри и бебета, се сетих за една статия, която бях чела на английски преди време. Сега я намерих на български.
Какво мислите по въпроса? /попадала съм и на козметички, които ползват бебешка пудра при кола маска на тази зона/

# 308
  • Мнения: 2 607
Не съм купувала никога бебешка пудра. А пък за косата, за мен лично не може да замени ефекта от равномерното пръскане с аерозол. Рядко ползвам сух шампоан, предпочитам да си мия по-често косата, но все пак винаги имам наличен за спешни случаи. Преди време започнах често да го използвам и ми се запушиха порите по скалпа.

# 309
  • Мнения: 1 712
Бебешка пудра и аз съм ползвала вместо сух шампоан, но според мен се усеща разлика и не e същото. Иначе спасява положението, но въпрос на предпочитания. Взех си на Batiste този с целувките, много приятно мирише и черния спрей на Gliss от Лили. 😁

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 1 259
Не съм пробвала с пудра, но не дразни ли скалпа, на мен и сухите шампоани ми го дразнят, за това използвам много рядко, една опаковка ми стига за година.

# 311
  • Мнения: 135
Ъпдейт на драмата със слънцезащитния крем (уж на Балеа) Sundance Sensitive - открих го! под формата на мляко за деца 200 мл, със същата или поне близка формула до този, който бях пуснала по-горе. Изключително се радвам, че го намерих, идеален е за суха кожа, без алкохол е, попива и лъщи средно (не като един Бочко, който е мазен на поразия)

# 312
  • Мнения: X
Някой пробвал ли е този гел? Купих си на Микса срещу несъвършенства, но ми идва много агресивен

# 313
  • София
  • Мнения: 6 475
Аз последно си купих един сух шампоан на Syass, който се оказа че е под формата на пяна. Видях, чак след като опрях до него. Изненадващо доста ми допадна, повече от спрейовете.

# 314
  • Мнения: X
Хм, имам нещо голямо в черен флакон със сини надписи на Syoss и не помня какво е, но нещо като накрайник за пяна ми се върти в главата при едно поглеждане, а пяна няма да си купя. И май се чудех, в крайна сметка, защо съм си купила тая пяна?! 😆 Я да ида да погледна да не е пък такъв шампоан.
ПП. Съвсем трето било - лак за коса с повдигащ ефект за ефирен обем. Ти да видиш! Ще го пробвам утре.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 21:53 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт