Свекърва ми много се опитва да си налага мнението..

  • 6 887
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Дръж на своето.
Дори и апартамента да е неен, ти и твоето семейство ще живеете в него.

Но според мен не бива да влизаш в пряк контакт с нея  ида спорите, обработвай мъжа си. Ако тя каже вземете тези пердета ти се усмихни и продължи и после на мъжа си кажи че много си харесла другите и според теб ще птиличат повече на стаята. Ей такива женски трикове използвай!

# 16
  • Мнения: 793
Не знам какво да те посъветвам, аз съм в същият случай, ама свекърва ми душа човек и съпруга ми е със собствено мнение  Thinking
Според мен, може би по- скоро, я води нея по магазините покажи и какво си харесала накарай я да се чуства ангажирана, все едно че на теб ти помага в избора, с две думи извади и душата с памук, вместо да се дразниш  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Утре ще се меси много и при бебето, ако няма от сега изградени позиции.  Rolling Eyes

АБСОЛЮТНО ТУК СЪМ ЗА!
Явно тази жена тр. да се постави на място

# 18
  • Мнения: 7 186
Но въпреки всичко - препоръчвам ти да не налагаш много  мнение, да не се скарате.

Аз не мисля така. Naughty Човек ако уважава себе си, ще държи и на мнението си.
В една връзка най- важни са мъжът и жената, тяхното мнение е основно и най- важно, а не това на родителите им. Те си имат свой живот- нека си го гледат.
Тръгнеш ли да търпиш майки, свекърви и др. да се месят, да се бутат, да се налагат става бомбок. Laughing И връзката страда, точно заради такива селски мурафети.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Но въпреки всичко - препоръчвам ти да не налагаш много  мнение, да не се скарате.

Аз не мисля така. Naughty Човек ако уважава себе си, ще държи и на мнението си.
В една връзка най- важни са мъжът и жената, тяхното мнение е основно и най- важно, а не това на родителите им. Те си имат свой живот- нека си го гледат.
Тръгнеш ли да търпиш майки, свекърви и др. да се месят, да се бутат, да се налагат става бомбок. Laughing И връзката страда, точно заради такива селски мурафети.

Абсолютно!
Това е вече отделна житейска единица, балканските нрави мисля, че вече трябва да се пресичат, това не е едно време, когато можеха направо да си те завиват, докато правиш секс с мъжа си.

# 20
  • Мнения: 5 577


Но въпреки всичко - препоръчвам ти да не налагаш много  мнение, да не се скарате.

Аз не мисля така. Naughty Човек ако уважава себе си, ще държи и на мнението си.

Да бе  ooooh!, за не бях прочела правилно за ПВЦ-то, останах с впечатление, че свекито го плаща, а снахата не го иска. Нещо такова.

Щом тя вече си позволява да разполага с вашите средства - тогава нещата май са извън контрол и трябва яко да се наложите.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 10:11 от инж. Македонска

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ако все пак тя държи на нейният избор, кажи й право в очите, че ТИ си си харесала едни други пердета и те ще да са.

Незнам дали са семейство или не, имат ли деца, но и така да е - не мисля, че е удачно подобно поведение в случая. Незнам, може и да не съм права.
С инжИнерката сме на противоположно мнение относно апартаментите и роднините (тъщи и свекърви). Laughing
Според мен - заставаш и казваш право куме в очи на мъжа си какво мислиш. И че пердетата които ги искаш са еди-какви си (няма да е лошо да изфабрикуваш някакви доводи, цветът ще пасва по-добре, това е модерно - снимка от списание, късите няма да опират в парното вместо дълги и прочее глупости). После го водиш в магазина и гордо показваш - ей това е най-най-най-великото перде и няма второ като него. После го купувате и свеки да си мисли каквото иска.

Има и друг вариант - тънка обработка. Тайно и нарядко обяснаваш пак за передето и уж случайно минавате покрай магазина и влизате да поогледате, и "аййй това е тъкмо това, което търсехме" и си излизате с пердето.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
В случая си важи поговорката "целта оправдава средствата" - т.е целта е да се покаже на свекървата, че не трябва да се налага, а средствата са според хората , участващи в ситуацията /мъжа и майка му/
Момичето си  знае най-добре с какви хора си има работа , но твърдостта е много важна. Не грубостта, а твърдостта.

# 23
  • Мнения: 6 167
прозорци, мивки... ужас. как не я е срам.

ако това ми се случи, ще я черпя едно кафе и ще й обясня, че
това е моя дом и имам идеи за него, за които плащам от парите на моето семейство.
ако смята, че е неин и има право да се налага, да ни изгони, ще отидем другъде.
мъжът ти проявява типичното безхарактерно поведение.
не иска неприятности, прави каквото мама му каже. отврат.

но за теб в следващите години едва ли ще има шанс да си направиш дом, да си го подредиш,
украсиш и тн.  не можеш ли да им го кажеш това? мечта на всяка жена е да подреди дом, както тя иска. не можеш ли да й кажеш това нещо?! едва ли е такава ненормалница.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
.......................................
едва ли е такава ненормалница.
Тъжното е, че спокойно може и да е. На принципа "на мен свеки едно време не ми даде, защо сега аз да дам на снахата" и "синът си е мой, нека и покажа коя има повече власт пред него".

# 25
ние платихме тапетите..maisy тя се домъкна с нас..и..така

# 26
  • Мнения: 5 577
ние платихме тапетите..maisy тя се домъкна с нас..и..така

О това вече е много лошо, много ...  Sad

Изпуснала си юздите, не бива ... ще стане кошмар.
Има нужда от точна, ясна намеса.

А тя защо дойде с вас? Защото е неин апартамент ли?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
ние платихме тапетите..maisy тя се домъкна с нас..и..така
Няма да казваш къде и за какво отивате. Изпревари я. И гледай някак случайно отделените пари за тапети или каквото е да се при теб, в твоето портомоне.

# 28
  • Мнения: 953
казвала съм го и преди - щом като доброволно родители дават жилищата си на децата си ,то така доброволно трябва да се оттеглят и да ги оставят сами да си го подреждат.никой не ги кара насила да го дават това жилище.а това младо семейство има свой вкус и виждане за нещата.така че като ще правят ремонт ,ще го правят както им харесва.майка ми съм й казала да не ми се меси.ако има излишни пари да ми ги даде,аз знам какво да направя.Ако ще ми дава акъл как да си правя ремонта да дойде ,да си го направи както й харесва и да си живее в него,аз ще си намеря квартира.Да видиш как вече никой не се бърка.Мнение изказват,но не налагат.Бъди твърда и не спестявай на мъжа ти мнението си.Бъди човек с мнение,а не безгласна буква и хич да не те е страх.Мълчиш ли сега ,утре ще те стъпчат.от опит ти го казвам.от как на всички си им казвам всичко право в очите ,се отнасят по друг начин с мен.даже и съвет идват да искат.Не се притеснявай да го казваш и на майка му,и на твоите хора-въобще на всички.На мойта половинка му казах,че ако ще слуша майка си или майка ми - да върви да живее с тях.Успех.

# 29
  • Мнения: 7 186
"синът си е мой, нека и покажа коя има повече власт пред него".

Това пък никога не съм го разбирала. Ревност ли е, властност ли, що? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт