Вреден ли е омекотителя за сушилните машини

  • 5 169
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!Имам питане относно омекотителя и сушилните машини.Рових,четох,никъде нищо не намирам....Днес доставиха на майка ми сушилна машина(аз имам същатаот вече една година).Казали са и да не използва омекотител,понеже запушвали някакъв кондензатор и ,за са се изчисти трябвало да се разглоби цялата машина.Аз вече една година си ползвам омекотител,понеже никой не ми каза такова нещо.Ще бъда благодарна ,ако някой ме "светне"по въпроса.Благодаря!😊

# 1
  • София
  • Мнения: 38 595
Къде го слагаш този омекотител в сушилнята?
Аз лично имам пералня със сушилня. Почти съм спряла да ползвам омекотител, тъй като просто не се усеща след сушилня

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
И на мен ми е интересно къде се слага този омекотител в сушилнята?Слагам го в пералнята при прането.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 651
Има омекотител специално за сушилня. Днес като си купувах капсули за пране от едно магазинче, дамата ми обясни и за това. Шишенце с течен препарат, с различни аромати. Слагали се няколко капки в специална сфера, която се пуска в сушилнята заедно с дрехите. Тя хем предпазвала от степване, хем освобождавала омекотителя. Заинтересува ме и мисля да пробвам. Нямаше сфери днес, очаквала да получи скоро.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
За това пък не бях чувала,честно.Благодаря за просветлението.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 651
Цъкнах в Гугъл ей сега, май се казва яйце за сушилня.

Понеже и при мен след минаване на прането през сушилнята вече омекотителя не се усеща, обмислям да пробвам такъв за сушилнята.

Всъщност то там е повече ароматизатор. Не виждам какво ще му омекотява.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 681
Имам и топка с ароматизатори за сушилнята, но съм по-доволна от кърпичките на Ленор за сушилня.

# 7
  • Мнения: 4
Къде го слагаш този омекотител в сушилнята?
Аз лично имам пералня със сушилня. Почти съм спряла да ползвам омекотител, тъй като просто не се усеща след сушилня
Слагам го в пералнята.Но уж не трябвало,ако после ще се сушат в сушилня

# 8
  • Мнения: 4
Момичета,явно не съм се изказала както трябва....Аз използвам омекотител "ленор" .Слагам го в пералнята,в отделението за омекотител.Но днес хората ,които са доставили сушилнята(от Технополис са),обяснили на майка ми,че не трябва при прането да ползва омекотител,защото самата сушилня си омекотява и прави дрехите пухкави-факт.Явно трябва да се ползва ароматизатор специално за сушилни,не омекотител,защото някакъв си кондензатор се запушвали от маслата в омекотителя.Намерих сайтове в които има специални кърпички за сушилни.Просто исках да знам дали това е вярно.Лично на мен ми звучи странно...

# 9
  • Мнения: 4
Цъкнах в Гугъл ей сега, май се казва яйце за сушилня.

Понеже и при мен след минаване на прането през сушилнята вече омекотителя не се усеща, обмислям да пробвам такъв за сушилнята.

Всъщност то там е повече ароматизатор. Не виждам какво ще му омекотява.
При мен ленор се усеща много.Целия коридор мирише на него.и аз много си го харесвам,ако това е вярно не знам как ще се разделя с него.Едва ли кърпите и яйцата ще постигнат този ефект.Не знам...

# 10
  • Мнения: 3 604
Ползвам омекотител с прането и се усеща след сушилня - Ленор.
Не мога да намеря свестни кърпи, които да комбинирам с омекотителя, просто няма в София.
Въобще не ме вълнува кондензатор, ни дявол. Искам чисти и ухаещи дрехи Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 462
Аз отдавна не ползвам омекотител, заради дъщеря ми, понеже прави алергии от тях. Пера само с бебешки прах и после суша със сушилня. От както я имам, аромата на дрехите се запазва много повече и много хора са ме питали с какво пера, че миришат толкова силно. Отделно, че сушилня та прави дрехите много мекички и лично аз не виждам смисъл от омекотител

# 12
  • Мнения: 7 338
Аз ползвам винаги омекотител. После суша в сушилня. Няма никакъв проблем.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 651
И аз ползвам омекотител за прането. Вече втора сушилня купувам и ни кондензатор, ни дявол се е обаждал. А ги експлоатирам здраво. Пък няма да го мисля аз тоя кондензатор, за какво я купувам тая сушилня, за да ми служи или за да й треперя?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 166
Нямам емпиричен опит с омекотител + сушилня, с удоволствие го разкарах когато я доставиха. Няма нужда просто - дрехите са достатъчно меки и миришат на чисто. В магазина нищо не казаха, но от темата за сушилни знам че не са добра комбинация.

Общи условия

Активация на акаунт