Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 8

  • 79 765
  • 762
  •   1
Отговори
# 405
# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Еха, този вторият вариант ми допадна.
Ще взаимствам от там идея.
Благодаря!

# 407
  • Мнения: 22 865
Аз винаги сгъвам чаршафите на комплекти: долен чаршаф, горен(калъф) и възглавница.Всеки долен показва къде е комплектът.
За чаршафите с ластик имам трик:
 пъхам два по два ъглите един в друг, прегъвам в средата и пъхам всички ъгълчета в един, после сгъвам няколко пъти (зависи колко е голям чаршафът) по ширината и веднъж по дължина.
Не знам става ли ясно от такова обяснение.
Намерих клип:
https://www.google.com/search?client=safari&hl=en-bg&ei= … 4nkG4Pyav-XkIgJ64

# 408
  • Мнения: 99
Споделете вашите съвети, ако някой изобщо е успял, как подреждате гардероба си, така, че да облечете сутрин дрехите, които ви се искат, съчетани по начин, който ви харесва и то без да отделяте поне половин час за това начинание в ровене из многобройните си парцалки Simple Smile Усложнение е и фактът, че дрехите е добре да са изгладени Simple Smile А не може всички дрехи, гладени, да висят в гардероба... няма място Simple Smile

# 409
  • Мнения: 4 347
Направила съм снимки на всички възможни тоалети които мога да си комбинирам от наличните дрехи и аксесоари - зимни, летни и т.н. 
Имам си албум озаглавен тоалети и когато се чудя какво облека, просто го разглеждам.
Относно гладенето - гладя предната вечер или непосредствено преди излизането.
В самият гардероб, след като установих че тоалетите ми са прекалено много за наличното място, просто накачих на една закачалка по 5-6 блузи, на следваща еднакъв по цвят панталони, на третата 3-4 различни по дължина поли - заради различната си дължина, се забелязват лесно.

# 410
  • Мнения: 10 257
Това със снимките е много хубава идея която си открадвам 💐 За гладенето и слагането по закачалки, не винаги е добра идея. Някои дрехи се деформират. Ризи и панталон са ок. Но има някои материи като трикотажни, раздърпват се, на рамената остават на “закачалки”.

# 411
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Моите дрехи също са наредени по вид и цвят. Обикновено гладя след пране, но се случва да го правя и преди да облека дадена дреха. Идеята се заформя от вечерта, така че сутрин да не губя време в търсене на комбинации.

# 412
  • Мнения: 4 347
Това със снимките е много хубава идея която си открадвам.
самата идея е открадната от филм. Вече не се сещам заглавието, но дълго време мислех, че това ще е супер да го приложа. И в началото на годината отделих буквално 2 дни да го осъществя. Спестява ми много време и много мислене. И в същото време ако изляза на покупки, мога да направя лесна справка напр. при покупката на  дадена дреха или аксесоар  с какво ще ги комбинирам....

# 413
  • Мнения: 10 257
Направо е гениално даже. СУпер че сподели. Аз даже не се сещам и какви дрехи съм накупила, натрупала и прибрала. Всичко по 2-3 на закачалка, друго по шкафове и кисийки...А така като ги имам на снимка, ще се сещам по-лесно.

# 414
  • Мнения: 4 347
Като бонус на тази идея е и възможността да  се огледат наличностите  и при необходимост  и желание да се направи прочистване. Много добре идва. 🤭 Радвам се, че на някой ще свърши работа. Simple Smile

# 415
  • Мнения: 4 808
Аз гладя веднъж в седмицата и всичко ми е на закачалки, но имам три гардероба - един за мен, един за ММ и един за извънсезонните връхни дрехи. Много е удобно, всяка дреха е по сама на закачалка и мога веднага да видя и да избирам. Но за това си трябва и пространство. Ризите на ММ понякога се мачкат, започнах да ги закопчавам, след като ги изгладя и на някои пуловери не им понася висенето, изписват се закачалките по раменете, но предпочитам така, отколкото да гладя всеки път преди излизане.

# 416
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Много работа е това със снимките. 😄 Предпочитам да поровя в пинтерест и да открадна някоя нова идея оттам.

# 417
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
При мен всичко е видимо - на закачалки или сгънато.
Снимки няма как да правя- разполагаме с дрехи, на бройката им всеки магазин би завидял.

# 418
  • Мнения: 4 347
Много работа е това със снимките. 😄 Предпочитам да поровя в пинтерест и да открадна някоя нова идея оттам.
Много работа е, да Simple Smile Но действията с Пинтерест също не са ми чужди. Много добри идеи изскачат оттам.  Не  се
ограничивам само със сниманите вече установени удобни тоалети в никакъв случай!

# 419
  • София
  • Мнения: 6 030
Моите снимки са в главата ми. Simple Smile Знам какви дрехи имам и възможните съчетания. Когато купувам нещо веднага знам с какво мога да го съчетая. „Работни” блузи, ризи и панталони ми висят изгладени и на закачалки. В неделя гладя, каквото съм носила и изпрала през седмицата и пак отиват там.
Дрехи за вкъщи, градинката, парка и др излизания са ми сгънати, но те обикновено не искат гладене.

Общи условия

Активация на акаунт