Старомодни имена

  • 8 355
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 39 744
И моята само Диди, иначе се обижда Simple Smile
О, да. Даже внучка ѝ не знаеше как се казва баба ѝ Joy

# 136
  • София
  • Мнения: 10 832
На моята позната Димитринка ѝ казват Миче.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 14 346
Нашата баба предпочита да я наричат Дима. Wink Но внучката и знае как е цялото и име и ни поправяше още от малка, когато не можеше да говори добре, че това не е баба Мита, а баба Дреметинка. Това, разбира се, е понеже баба и и е обяснила, че не се казва Мита, което си е така.

# 138
  • Мнения: 12 722
Не бих кръстила новородено Стоянка, пък нека съм тясноскроена. Simple Smile
Нито Ганка/Донка/Петранка.

Аз пък бих си кръстила дете Стояна - както е у Ботев - "Полудя ли, мар Стояно, че излизаш толкоз рано" - на мен ми се вижда красиво име.
Гана не, заради бай Ганьо, но Гергана да.
Дона. Петрана. Красиви са ми. Тия пълните имена, не с -ка.
Не виждам обаче нищо лошо в обръщението Пенке, Иванке. Какво му е?

Вярно, че моето име не е от този род, а е "чуждоземско" и няма звателен падеж от него, и аз винаги съм си го харесвала много. Може би и мен ако ме бяха кръстили Пена или Пенка, нямаше да се радвам, няма как да знам.

# 139
  • Мнения: 54 324
Кое му е красиво на Дона и Петрана?
И с какво се различават от Гана и Пена?
Същото е.

# 140
  • Мнения: 8 578
Дона и на мен ми допада. Означава жена. Петрана - не особено, но харесвам Петра.

# 141
  • Мнения: 4 808
Аз съм чувала, че Дона означава господарка. Едно време се смяташе за селско, сега е модерно. Имам позната, на която дъщерята се казва Донна, обаче за второто "н" свекървата, на която е кръстена, разбрала след 20 години и имаше люти сръдни и скандали.

# 142
  • Мнения: 16
На мнение съм че родителите трябва да изберат име което им харесва на тях, без да се съобразяват с моди или как  ще звучи в чужбина (обикновено става въпрос за Англия, Америка или Канада) или как че звучи за околните.
  За това дали детето трябва да се кръсти на баба или на дядо - всеки сам си решава, аз лично съм за.
  Никога не съм харесвала  да се съобразява как ще звучи името в чужбина - нелепо е - няма как едно име да звучи добре навсякъде.
 За "бабешките" имена. Не разбирам хората, които ги определят така. На мен не всички ми харесват, но определено не мисля че трябва да ги отричаме, присмиваме или да казваме че трябва да изчезнат. 
  И последно изборът на име понякога говори много за манталитета на родителите. Както искате го разбирайте.

Общи условия

Активация на акаунт