"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 47

  • 32 217
  • 840
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
Точно обратното- има лекарства и заболявания, които да доведат до фалшиво положителен, както и изтекъл срок на годност или неправилно съхранение. Но "фалшиво отрицателен"- няма! Хормона или го има в тялото, или не. А тази измислена "близка приятелка" я давайте като аргумент на мъжа си, не на момичета във форума.

Я се образовай малко.

Едит: единственото, за което съм съгласна от написаното от теб, е че някои хормонални терапии биха указали фалшив положителен резултат. hCG също е туморен маркер. Първото е отбелязано на листовката на теста, второто е патология.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 14:59 от Анонимен

# 781
  • Мнения: 2 406
И аз съм чувала при 2,3 отрицателни теста, че има бременност. Наскоро някоя от известните личности обясняваше подобен случай(и все пак е рядко срещан подобен вариант).
Аз също смятам, че най-вероятно бременност няма и поради друга причина има закъснение.
Но трябва да се иде на преглед при АГ. Кръвен тест също може да проследи ЧХГ.
2 седмици си е дълго закъснение и дори да няма бременност трябва да се види защо няма цикъл.
Момичето е младо. Да не се отчайва. Животът е пред тях. Желая успех :=)

# 782
  • Мнения: 753
И този месец е неуспешно, но менструацията ми дойде на 30ти ден.
Според вас в кой ден от цикъла да започна с лентичните за овулация? До този месец менструацията варираше между 34 и 36 дни като изчисления съм правила спрямо тази продължителност.

# 783
  • Мнения: 293
Между 14-тия и 18-тия,поне по мое мнение.
И този месец е неуспешно, но менструацията ми дойде на 30ти ден.
Според вас в кой ден от цикъла да започна с лентичните за овулация? До този месец менструацията варираше между 34 и 36 дни като изчисления съм правила спрямо тази продължителност.

# 784
  • Мнения: 46 546
Моля, пуснете нова тема.

# 785
  • Мнения: X
Какво е това бързане за тест 7 дни преди очакваната менструация? Изчакайте си датата и всичко ще е ясно и видимо. Не ми казвайте, че това е за успокоение, защото освен притеснения "има ли нещо или няма с това дето се вижда, ама не се вижда..." друго нищичко не ви носи.
Ако се касае за здравословен проблем при който трябва незабавно да се започне лечение, то лекаря ще препоръча кръвно изследване 10 дни след овулация и после след 2 дни... и ще е ясно.
Не знам защо си го причинявате това с пикливи тестове 7 дни преди очакваната дата, честно!
Понякога желанието е доста по-силно и нямаш търпение и когато имаш куп симптоми Wink


Толкова рано симптомите са само в главата Simple Smile

# 786
  • Мнения: X
Точно обратното- има лекарства и заболявания, които да доведат до фалшиво положителен, както и изтекъл срок на годност или неправилно съхранение. Но "фалшиво отрицателен"- няма! Хормона или го има в тялото, или не. А тази измислена "близка приятелка" я давайте като аргумент на мъжа си, не на момичета във форума.



 Фалшиво-положителен тест НЯМА, моля разберете го най-накрая. Хормона, който теста отчита се отделя само и единствено при бременност. Не може да ти покаже положителен, ако не си бременна, освен вредки случаи като инвитро и др. Фалшиво-орицателни може поради много причини, най-вече като си правите 7 дни преди датата на цикъл и се чудите дали е възможно да сте бременна, а теста отрицателен, ама разбира се че може. Ако искате си направете теста след секс, може пък да ви отчете вярно Simple Smile

# 787
  • Мнения: X
Тест, правен 7 дни преди очакваната дата на менструация е точно толкова достоверен,  колкото щеше да бъде и ако беше направен със слюнка, вместо с урина. Неграмотността на тестващия по никакъв начин не влияе на достоверността на теста, има отношение само към интерпретацията на резултата, така че не смятам, че това е фалшиво отрицателен резултат. Фалшиво отрицателен щеше да бъде, ако конкретен тест показваше отрицателен резултат при наличие на бременност и когато друг тест би показал положителен резултат.

# 788
  • Мнения: 3 954
Нищо не знаете вие. В момента във фейсбук се вихри дискусия, гаденето два дни след акт възможно ли е. И 90% са позитивни, че е. Плаша се.

# 789
  • Мнения: 2
Здравейте! От 1 година се опиваме за бебе с моя мъж. Днес се сгодихме и ми закъснява с 10 дни и решихме да направя тест. Появи се много бледа втора черта, за пръв път виждам нещо там.  Аз пия и флюкофаж хр 1000 за преддиабетно и еу тирокс. Имам страшно бяло течение. Не можех да повярвям и моят мъж изтича за втори тест и чертата пак се появи пак е бледа, но по-изравена от предната... бременна ли съм? Ще се побъркам.

# 790
  • София
  • Мнения: 10 642
Има си начини за съхранение, т ЧХГ-то няма как да избяга от епруветката.
А ако не може да се има доверие на лабораторията?При някои лаборатории транспортирането на пробите се забавя и резултатите стават невалидни,не знам де предполагам само другия вариант е да е било биохимична бременност.
Точно това искам да подчертая миличка че на теста ми показа 2 черта а на кръвния излезе отрицателен това ме обарква до сега съм си правила мн тестове но 2 чертички несъм видяла откакто забременях за пръв път?


Нали и аз това обясних- кръвния не може да ти даде грешен резултат. Купи си шуър чек и като го направиш качи снимка. Дори овулацията да ти е била последния фертилен ден от календара т.е. 01.02 ти си правила кръвния на 18.02 нали така? Няма как да не отчете кръвен тест наличие на бременност за толкова дни.

# 791
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте! От 1 година се опиваме за бебе с моя мъж. Днес се сгодихме и ми закъснява с 10 дни и решихме да направя тест. Появи се много бледа втора черта, за пръв път виждам нещо там.  Аз пия и флюкофаж хр 1000 за преддиабетно и еу тирокс. Имам страшно бяло течение. Не можех да повярвям и моят мъж изтича за втори тест и чертата пак се появи пак е бледа, но по-изравена от предната... бременна ли съм? Ще се побъркам.
Положителни са, но може би е била късна овулация, защото е бледа чертата за 10 дни закъснение.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 22:53 от *starlet*

# 792
  • Мнения: 47
Здравейте! От 1 година се опиваме за бебе с моя мъж. Днес се сгодихме и ми закъснява с 10 дни и решихме да направя тест. Появи се много бледа втора черта, за пръв път виждам нещо там.  Аз пия и флюкофаж хр 1000 за преддиабетно и еу тирокс. Имам страшно бяло течение. Не можех да повярвям и моят мъж изтича за втори тест и чертата пак се появи пак е бледа, но по-изравена от предната... бременна ли съм? Ще се побъркам.

Честито, според мен сте бременна!

# 793
  • Мнения: 441
Здравейте! От 1 година се опиваме за бебе с моя мъж. Днес се сгодихме и ми закъснява с 10 дни и решихме да направя тест. Появи се много бледа втора черта, за пръв път виждам нещо там.  Аз пия и флюкофаж хр 1000 за преддиабетно и еу тирокс. Имам страшно бяло течение. Не можех да повярвям и моят мъж изтича за втори тест и чертата пак се появи пак е бледа, но по-изравена от предната... бременна ли съм? Ще се побъркам.

Успех ви желая, дано всичко е наред!🍀

Не е необходимо да пишете във всички теми, повечето момичета са едни Simple Smile

# 794
  • Мнения: 7
Здравейте, мамчета!
На кратко м.Януари, декември и ноември (не съм правила секс 3м.).. Датата на пмц ми беше 21.01.2020г.... На 07.02. и 09.02. с приятеля ми (беше в чубжина временно и имахме сложни отношения последната година), но сега вс е ок и правим опити за бебе искаме го и двамата!
На 10.02. имах леко зацапване кръв, помислих си че ще ми идва но нищо няколко капки и това беше на другия ден нищо нямаше... Но на по следващия 12.02. пак така 2 - 3 капки...!? Нямам симптоми да ми идва, не ме боли корема както обикновено, преди 2дни имах жестоки киселини, настроението ми се мени постоянно... Обичам шоколад мн не можех без шоколад на ден, от 1 седмица не съм се и срещала за него...! Правих тест на 14.02. беше отрицателен днес вече е 24.02. и ми закъснява 6 ден..!
Как мислите.. ? Дали има бременост и, Моля за съвет.. Бая се оплаших нещо!
Забравих да споделя на 29г. съм приятеля ми на 28г. Ако е от значение Simple Smile!
Благодаря..!? 💐

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 02:59 от Diosa1990

Общи условия

Активация на акаунт