"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 47

  • 32 257
  • 840
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 293
От 27 до 01 са ти фертилни дни но овулацията е само един ден,препоръчвам календар за следене на цикъла woman log изключително точен е и не ми показва глупости.Иначе изчакай още малко и повтори тестовете по-скоро уринарния да не те бодът по 100 пъти.
Нем дави кажа със сиг. Но имам програма в тела си за следене на овулация и ми изписва че е била от 27 до 01 има ли съмнения да е била по късно

# 766
  • Мнения: X
Не си бременна. При 2 седмици закъснение тестът отдавна щеше да покаже 2 черти. На някои хора ден-два след закъснение им показва, какво остава за 2 седмици. Друга е причината за закъснението.

Може да са фалшиво отрицателни, да иде на лекар!

# 767
  • Мнения: 602
Точно това искам да подчертая миличка че на теста ми показа 2 черта а на кръвния излезе отрицателен това ме обарква до сега съм си правила мн тестове но 2 чертички несъм видяла откакто забременях за пръв път?


Нали и аз това обясних- кръвния не може да ти даде грешен резултат. Купи си шуър чек и като го направиш качи снимка. Дори овулацията да ти е била последния фертилен ден от календара т.е. 01.02 ти си правила кръвния на 18.02 нали така? Няма как да не отчете кръвен тест наличие на бременност за толкова дни.

# 768
  • Мнения: 293
А ако не може да се има доверие на лабораторията?При някои лаборатории транспортирането на пробите се забавя и резултатите стават невалидни,не знам де предполагам само другия вариант е да е било биохимична бременност.
Точно това искам да подчертая миличка че на теста ми показа 2 черта а на кръвния излезе отрицателен това ме обарква до сега съм си правила мн тестове но 2 чертички несъм видяла откакто забременях за пръв път?


Нали и аз това обясних- кръвния не може да ти даде грешен резултат. Купи си шуър чек и като го направиш качи снимка. Дори овулацията да ти е била последния фертилен ден от календара т.е. 01.02 ти си правила кръвния на 18.02 нали така? Няма как да не отчете кръвен тест наличие на бременност за толкова дни.

# 769
  • София
  • Мнения: 12 006
За да ви показват вярно календарите е нужно първо да им оправите настройките, съгласно вашите цикли /дължина на цикъла и на кървене/ и втото цикъла ви да е абсолютно точен, дет' се вика "да цепи деня", само тогава ще е верен и то ако няма отклоние въпросния месец, а както знаем дори и най-точните цикли могат да се изместят с някой ден понякога и това не е фатално, но няма да съвпада с показанията от календара. Научете се как се работи с тези ап-ове и че не може само на тях да разчитате, а те са за ориентир. Ако някоя иска с точност да разбере кога й е ов-та отива на фоликуметрия.

# 770
  • Мнения: X
Аз...такова...да попитам: как се очаква да се  получават тези "фалшиво отрицателни" тестове?

# 771
  • Мнения: 15
Благодаря  ви много за съветите😘

# 772
  • Мнения: 602
А ако не може да се има доверие на лабораторията?При някои лаборатории транспортирането на пробите се забавя и резултатите стават невалидни,не знам де предполагам само другия вариант е да е било биохимична бременност.
Точно това искам да подчертая миличка че на теста ми показа 2 черта а на кръвния излезе отрицателен това ме обарква до сега съм си правила мн тестове но 2 чертички несъм видяла откакто забременях за пръв път?


Нали и аз това обясних- кръвния не може да ти даде грешен резултат. Купи си шуър чек и като го направиш качи снимка. Дори овулацията да ти е била последния фертилен ден от календара т.е. 01.02 ти си правила кръвния на 18.02 нали така? Няма как да не отчете кръвен тест наличие на бременност за толкова дни.

Аз от написаното разбрах, че освен този положителния има още два уринарни отрицателни. И след това кръвен.

# 773
  • Мнения: 15
Има 1 отрицателен и 2 положителни с бледи черти след това когато отидох на гениколог ми правих и там тест теста беше отрицателен и на другия ден ми съобщиха за кравни който също беше отрицателен

# 774
  • Мнения: 602
Има 1 отрицателен и 2 положителни с бледи черти след това когато отидох на гениколог ми правих и там тест теста беше отрицателен и на другия ден ми съобщиха за кравни който също беше отрицателен

Това е било преди 5 дни, нали?

# 775
  • Мнения: X
Аз...такова...да попитам: как се очаква да се  получават тези "фалшиво отрицателни" тестове?

Тест с изтекъл срок на годност, несъхраняван правилно, някои лекарства 'замаскирват' hCG , така съм чела Simple Smile
От личен опит - близка приятелка прави тестове над месец -все отрицателни, Накрая - преглед при А.Г - бебче в 10 седмица.
 Не бъркайте с "фалшиво положителни", такова животно няма.

# 776
  • Мнения: 15
Да преди 5 дни

# 777
  • Мнения: X
Точно обратното- има лекарства и заболявания, които да доведат до фалшиво положителен, както и изтекъл срок на годност или неправилно съхранение. Но "фалшиво отрицателен"- няма! Хормона или го има в тялото, или не. А тази измислена "близка приятелка" я давайте като аргумент на мъжа си, не на момичета във форума.

# 778
  • Мнения: 602

Ами тогава, за да не си блъскаш главата отиди, купи си тест (за по- сигурно шуър чек) и го направи. На 8 дни закъснение вече трябва да имаш наситена черта. Пиши после какво е станало. Успех!

# 779
  • Мнения: 15
Ще го направя и ще ви пиша 😊

Общи условия

Активация на акаунт