Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 412
  • 767
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 26
Здравейте, в 26 г.с. съм и се следя при д-р Кръшкова. Това ми е втора бременност при нея, но предната беше в Софиямед.
Опитах се да намеря цени за раждането в Щерев, запечатало ми се е в съзнанието, че пакетът за нормално раждане е 2 500 лв, но никъде в сайта и в ценоразписа им не го намирам. Може ли някой да сподели от личен опит за цената на нормално раждане в последните 1-2 месеца?
Благодаря предварително!

# 361
  • Мнения: 111
Има специална графа при ценоразписите Simple Smile
http://shterevhospital.com/polezna-informaciya/finansova-informa … i#tab=tab-panel-2

Здравейте, в 26 г.с. съм и се следя при д-р Кръшкова. Това ми е втора бременност при нея, но предната беше в Софиямед.
Опитах се да намеря цени за раждането в Щерев, запечатало ми се е в съзнанието, че пакетът за нормално раждане е 2 500 лв, но никъде в сайта и в ценоразписа им не го намирам. Може ли някой да сподели от личен опит за цената на нормално раждане в последните 1-2 месеца?
Благодаря предварително!

# 362
  • Мнения: 26
Има специална графа при ценоразписите Simple Smile
http://shterevhospital.com/polezna-informaciya/finansova-informa … i#tab=tab-panel-2

Здравейте, в 26 г.с. съм и се следя при д-р Кръшкова. Това ми е втора бременност при нея, но предната беше в Софиямед.
Опитах се да намеря цени за раждането в Щерев, запечатало ми се е в съзнанието, че пакетът за нормално раждане е 2 500 лв, но никъде в сайта и в ценоразписа им не го намирам. Може ли някой да сподели от личен опит за цената на нормално раждане в последните 1-2 месеца?
Благодаря предварително!

Не съм скролнала достатъчно надолу, благодаря! Simple Smile

# 363
  • Мнения: 189
Изобщо не съм подписвала съгласие
За бебето, току-що си прегледах всички документи от 36 седмица - та няма какво да атакувате човека... Явно документи се предоставят, ако нещо разпитва човек...
в интерес на истината за това се ходи там, за отношението и правото на избор, което уж го имаш, но всъщност трябва да следиш стриктно за всичко. За адаптираното мляко сз лично с първото си дете имах сериозен скандал с дачева защо не го давам.... е пак не го дадох само дето не я възвестих.. е след 7 г живо и здраво си е- без нито веднъж да я пило. Но примерно тогава не ми я оставиха за нощта, макар че бях сама в стая.... а точно с това се рРекламираха. Иначе за упойката - много тъпо Sad да не би да не е имало анестезиолог?
Аз лично не съм ползвала упойки и двата пъти, защото ме е страх от алергии и смятам, че е по-добре за бебето.
За сметка на това се наложи и дветв да бъдем лекувани с антибиотик, та пак пт 3-тия ден започнах да кърмя... спешв си чудесно и само с няколко капки коластра

quote author=lennie13132 link=topic=1164899.msg40640643#msg40640643 date=1587991093]
След влизане в 36та седмица, всяка жена, която се следи в клиниката си попълва документите. Ако сте подписали бланката, ще дават АМ. Ако изрично кажете, че не искате - няма да дават. Приятелка не подписа за ваксините и не и ваксинираха детето.

[/quote]

# 364
  • Мнения: 2
След влизане в 36та седмица, всяка жена, която се следи в клиниката си попълва документите. Ако сте подписали бланката, ще дават АМ. Ако изрично кажете, че не искате - няма да дават. Приятелка не подписа за ваксините и не и ваксинираха детето.

Относно информираното съгласие и дохранването при необходимост, "при необходимост" е доста разтегливо понятие. Необходимост според кого? Майката, персонала или и двете страни? Във всеки случай, майката трябва да бъде информирана за необходимостта детето и да е бъде дохранено. Необходимост не значи ли, случай в които майката не е в състояние да кърми или кърми, но не е достатъчно като количество за бебето? Факт е, че нашето бебе, както и другото бебе в стаята, са върнати след ражданията, захранени с адаптирано мляко, въпреки, че майките са имали коластра, а опит за кърмене не е направен. На майките е казано пред свършен факт, че децата са нахранени вече.
jonka62, като казахте алергии, при консултацията с анестезиолог не беше направен тест за алергии към упойката, с обяснението, че такъв тест се прави само ако имаш алергии, за които знаеш. Демек, разбирайте, че до сега не се е случвало някой да не знае, че е алергичен към нещо. Още повече, няма как да знаеш, как ще реагира на упойка, човек който никога досега не е упояван.
За самата упойка, не мога да ви кажа каква е причината, не звучи сериозно да не е имало анестезиолог на раждането. След раждането жена ми е зашита под упойка, което значи, че може би е имало анестезиолог.

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 21:32 от sstoyanov1

# 365
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз родих там декември 2019. Бях доволна от всичко - както от лекарят, който ме следеше, така и от условията и от самото раждане и престоя ми там, който се оказа 5 дни, а не 3, въпреки че родих нормално.
Единствено, в което хич ги няма, според мен е кърменето.

След като родих, никой не ми остави бебето на гърда, т.нар.допир "кожа в кожа". А мислих, че като е частна болницата, така ще се случи.
Също, млякото ми слезе на 3-ия ден, като през това време исках два пъти помпа от различни акушерки. Казаха, че е рано. И след като гърдите ми станаха на камък на 3-ия ден и едва можех да спя, тогава ми дадоха.
Освен това обяснение и помощ за самото кърмене няма кой ззнае колко. Мина една акушерка. Показа ни за ок. 10 мин на мен и момичето в стаята.
При което след като видя гърдите ми, които вече бяха доста твърди и не можех да сложа бебето, ме пита дали имам силикон Sweat Smile
Та, така.

# 366
  • Мнения: 480
Все едно описвате следене и раждане в друга болница.
Следих се и родих през март. За следенето нямам забележки, доктор Михайлович беше на среща 24/7, 7 дни в седмицата. Винаги съм влизала на време и на преглед и на тонове. Само за последната ФМ чаках при доктор Чавеева, но още при записването на часът, моят гинеколог ме предупреди, че може да се чака около 40-50мин, понякога час.
В предродилна и родилна зала бяха страхотни акушерките, а доктора ми не се отлепи от мен. Получих упойка на 5см от един много готин анестезиолог, имах и втори прием на упойка, т.к ме пусна много рано. Разхождах се и ползвах гимнастическа топка.
Няколко часа след раждането ми донесоха бебчето да го накърмя, не беше захранено с АМ. Изключително много ми обясняваха за кърменето, всеки път идваха преди всяко хранене да питат дали имаме нужда от помощ, аз си я исках и те ми показваха.
Първите 8 дни бяхме на смесено хранене, защото при мен кърмата не слезе на 4 ден.
Но това не ми попречи, защото вече 2 месеца сме на изключително кърмене.
Отново бих родила в тази болница.
Не знам защо при жена ви се е получило така, надявам се да е изключение и да не са се променили нещата рязко за 2 месеца!
Бъдете здрави! ☺️

Последна редакция: сб, 02 май 2020, 10:50 от girlwithballon

# 367
  • Мнения: 922
Здравейте някой случайно днес да се е опитваш да се свърже с рецепция . От сутринта звъня и нокой не вдига на спешния телефон .:/

# 368
  • Мнения: 6
Здравейте мами.

Аз съм още в началото на бременността си (в очакване на второ детенце). Проучвам възможности за проследяване и раждане (секцио) в различни болници.
Ще се радвам, ако може да споделите вашия опит в клиниката на д-р Щерев (проследяване, раждане, престой, грижа за бебчето и всичко, което ви дойде наум).
Моля препоръчайте ми и специалисти, които могат да водят женската консултация, от които сте доволни, а също и такива, които са ви водили самото раждане.

Знам, че има много мнения в темите назад, и ще седна да изчета подробно всичко написано дотук, когато намеря малко време. Но дотогава, ще се радвам да споделите вашия опит.

Предварително благодаря на всички отзовали се.

# 369
  • София
  • Мнения: 595
Аз мога да дам отзиви само за следенето, защото до раждането има още около 3 месеца. Следя се при д-р Арабаджи, от която съм много доволна. Насочих се към нея след като прочетох доста мнения тук във форума. Записвам си часовете и като цяло бих казала, че почти не чакам пред кабинета й или ако чакам е в рамките на нормалното според моите разбирания (10-15 мин.). С часовете за фетална морфология също не съм имала проблеми. Не съм чакала кой знае колко пред кабинета. Докторите обясняват, особено ако човек има въпроси. Аз не съм от тези, които много питат, но като цяло те ми обясниха какво се вижда и дали е добре или не. На мен това ми е първа бременност, така че не съм изпадала в кой знае какви ситуации, за да мога да дам по-полезно мнение, но бих казала, че преживяването ми дотук е позитивно. Simple Smile

# 370
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте мами.

Аз съм още в началото на бременността си (в очакване на второ детенце). Проучвам възможности за проследяване и раждане (секцио) в различни болници.
Ще се радвам, ако може да споделите вашия опит в клиниката на д-р Щерев (проследяване, раждане, престой, грижа за бебчето и всичко, което ви дойде наум).
Моля препоръчайте ми и специалисти, които могат да водят женската консултация, от които сте доволни, а също и такива, които са ви водили самото раждане.

Знам, че има много мнения в темите назад, и ще седна да изчета подробно всичко написано дотук, когато намеря малко време. Но дотогава, ще се радвам да споделите вашия опит.

Предварително благодаря на всички отзовали се.

Малко по-нагоре си дадох мнението за болницата. Аз съм доволна с две думи от престоя си там.

А иначе се следих при д-р Михайлович. Много съм доволна също. Има тук тема за него. Много е внимателен, отдаден на пациентите си, обяснява. На разположение е 24/7.

# 371
  • Мнения: 819
InnocentInnocentЗдравейте! Relaxed
 Аз съм в началото на третия триместър. Следя се в МК "Д-р Щерев" и съм с пакет за проследяване. Чудя се обаче дали да раждам в Щерев или в Токуда. Тъй като искам мъжът ми да е с мен през цялото време (да остава за през нощта), а в Щерев има само един ВИП апартамент. Някой информиран ли е дали в самостоятелната стая там може да се доплати за отделно легло и да остава придружител?
Знаете ли колко по-рано преди термина трябва да се пренасоча към друга болница, ако реша да не раждам в Щерев и как се случва процесът? Благодаря много за отговорите предварително. Innocent

# 372
  • Мнения: 33
Здравейте, може ли да споделите мнението си за д-р Иван Димитров и д-р Росен Билчев?

# 373
  • Мнения: 130
Здравейте, може ли да споделите мнението си за д-р Иван Димитров и д-р Росен Билчев?

При д-р Билчев бях на трите фетални морфологии. Впечатлението ми е, че е спокоен, любезен, не бърза, отговаря на въпроси. Първа бременност ми беше и нямам опит с други специалисти в областта.

# 374
  • Мнения: 57
Димитров вече не работи в Щерев доколкото разбрах. А и преди беше оперативна гинекология, той е онлогинеколог, не следи бременности.
Здравейте, може ли да споделите мнението си за д-р Иван Димитров и д-р Росен Билчев?

Общи условия

Активация на акаунт