Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 713
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 6 922
И моята е като твоята,но телескопичните се продават отделно.В описанието от този сайт пише,че телескопичния водач е на 1 ниво,което е различно от водача на 3 нива

# 691
  • Варна
  • Мнения: 926
И моята е като твоята,но телескопичните се продават отделно.В описанието от този сайт пише,че телескопичния водач е на 1 ниво,което е различно от водача на 3 нива
В зависимост от моделите има окомплектовани по различен начин. Както и като ги купуваш отделно, има на 1, 2 и 3 нива

# 692
  • Мнения: 1 330
Здравейте.
Питането ми е за вградена фурна АЕГ BES33111OB.  Не се разбираме с тази фурна и ...това е.Не мога да пека нещата както трябва...Правих постни питки(с мая)-надуха се добре, но се препекоха отгоре, а отдолу съъъъвсеем лекичко😒, а пекох както пише в книжката, на горен и долен реотан, на 160-180°.
Правих шок.кекс-що годе се изпече добре, въпреки ,че можеше оооще мъничко, но...-пак пекох по инструкции от книжката-на вентилатор, на 150°,на второ ниво. След него правих постен сладкиш, в достатъчно голяма тава, пак на същата програма пекох, но ...изпече се отгоре и отдолу, остана клисав сякаш по средата🙍‍♀️.
Готвя картофи ...ами ..едва ли не трябва да ги въртя, че да се изпекат...От скоро я имам, взех я защото уж тази марка била много добра, но ...Предишната ми беше Горение, всичко ставаше много бързо, тук...часове готвя и ...нииищо😭.Ако някой има подобен модел, моля кажете при печене на пити, изпичат ли ви се отдолу?Да не би пък моят долен реотан да не работи добре?
Как печете сладкиши, стават ли ви клисави....на всякаква помощ по отношение работа с тая фурна ще съм благодарна...
Почти съжелявам, че не послушах приятелски съвет да си купя най-евтината фурна с най-гэлямата гаранция...

# 693
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 034

Аз затова сложих нови в кавички, защо реално никак не са толкова нови.

Ами не съм видяла кавичките Grinning Цайсите ми са слаби.

За АЕГ - Фурните, за съжаление са масово такива отзивите. В предишни теми имаше оплаквания.

# 694
  • Мнения: 41 011
Мисля, че при повечето модерни фурни не можеш да печеш само отдолу, просто няма такава опция (и аз нямам). Евентуално ако ползваш някоя смарт програма за печене на питка или кекс фурната сама си решава да засили долния реотан, ама си трябва свикване.

# 695
  • Мнения: 758
Seeflower,  не ме отчайвай. И аз взех АЕГ, но още не е монтирана. Пробвай да забравиш за книжката и експериментирай. Печивата пробвай с клечка, с вентилатор или без, мести нивата на решетката. Аз така в началото в старото жилище с един Аристон. Първо нямаше без вентилатор, после печеше силно отдолу. Свикнах решетката да е в средата и само регулирам градусите. Печива ставаха супер на 180градуса. И така в един момент свикваш. Питките и козунаците пък задължително завивах с фолио в един момент.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 317
Мисля, че при повечето модерни фурни не можеш да печеш само отдолу, просто няма такава опция (и аз нямам). Евентуално ако ползваш някоя смарт програма за печене на питка или кекс фурната сама си решава да засили долния реотан, ама си трябва свикване.

За първи път чувам за фурна, която да няма опция за долно печене.... АЕГто има със и без вентилатор.

За цитираната фурна, не еднократно съм писала, че не се гледат инструкциите в книжката, безсмислени са!

Печете си, както си печете с която и да е фурна, прекрасно пече, стига да знаете как.

Питка и кекс, пека на първо ниво и двете на 170С и се получават перфектно. Като пека баница, винаги е на долен нагревател, защото се запича лесно отгоре, но това е валидно за повечето фурни.

# 697
  • София
  • Мнения: 8 570
И моята има опция за долно печене, със и без вентилатор (не е АЕГ). Аз книжката с препоръки за печенето изобщо не я прочетох отначало, експериментирах и бързо се ориентирах. Кекс на 150 градуса, дори и с вентилатор, не бих пекла. Толкова исках фурна с опции за печене без вентилатор, че още не мога да им се нарадвам - пека си тестените както си знам от преди, всичко става добре. ММ обаче без вентилатора нищо не слага вътре Grinning

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Кекс на 150 градуса?? На 180 градуса с вентилатор са перфектни.

# 699
  • Мнения: 1 330
nad_tab, давате ми надежда.Пробвам какви ли не варианти почти цял месец, резултатите-никакви. Пробвах с една пита само на долен реотан, ами на 180 градуса не беше мръднала почти питката ми първите 30 мин, а в старото Горение за това време питата се изпичаше🙄.
Маслинка-и, аз почнах да покривам с фолио, но ...защо трябва да и слугувам на тая фурна, в старата си знаех-слагаш кекс, на 40-та мин макс трабва да проверя и ..перфектен, тук...голямо обгрижване🤦‍♀️.
Чакам човек от сервиза да провери все пак всичко ли е наред, въобще не получавам запичане отдолу, е не може да е нормално☹.

# 700
  • Мнения: 758
Ако включиш само на долно печене, загрява ли изобщо или остава студена? Пиши после за да кажеш какво е констатирал техника

# 701
  • Мнения: 1 330
Ако включиш само на долно печене, загрява ли изобщо или остава студена? Пиши после за да кажеш какво е констатирал техника
Загрява, но..сложиш ли тава с нещо-ниииищо.Като я купих, реших да я сефтосам с картофи на фурна, е ...смейте се-4,5 ч.на горен и долен реотан, на 250° и ...манджата все едно съм я сложила преди 10-ина мин. Накрая я запекох с грил функцията, поне да ядем нещо.Тогава реших, че ще следвам инструкциите на книжката, но ...даже банички, готови, замразени, дето само трябва да се изпекат, не стават. Чакам да се обади техника, да видим.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 926
250 градуса 4-5 часа 😲😲😲
Добре де, при тези градуси, като отворите фурната, как е вътре температурата?
В каквато и да е фурна, каквото и да е ястието, трябва да е въглен.

# 703
  • София
  • Мнения: 10 317
Ако включиш само на долно печене, загрява ли изобщо или остава студена? Пиши после за да кажеш какво е констатирал техника
Загрява, но..сложиш ли тава с нещо-ниииищо.Като я купих, реших да я сефтосам с картофи на фурна, е ...смейте се-4,5 ч.на горен и долен реотан, на 250° и ...манджата все едно съм я сложила преди 10-ина мин. Накрая я запекох с грил функцията, поне да ядем нещо.Тогава реших, че ще следвам инструкциите на книжката, но ...даже банички, готови, замразени, дето само трябва да се изпекат, не стават. Чакам да се обади техника, да видим.

Звучи, като да ви е дефектна фурната newsm78

# 704
  • Мнения: 1 330
Тъкмо си тръгна техника.Оказа се, че термостата не работи правилно на моята фурна, но ще сменят за всеки случай и долният реотан😁.Ще кажа как ще е след това.

Общи условия

Активация на акаунт