Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 993
  • 727
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 1 558
А от кога тройките или четворките са с виртуална преграда да не пръскат на плота? Да не би капките да хвърчат само към средата на керамиката? Пълни глупости...
Аз също съм за двойки.На мен пък ми е странно какво ги правите тези четворки,колко неща готвите наведнъж? Не вярвам да сте като "Многоръката шива"?
Всеки си избира според потребността в бита.

# 91
  • Мнения: 3 096
То това е като вечния въпрос "Пералня със сушилня или два отделни уреда" Wink Несъмнено е удобно да дръпнеш тенджерата настрани върху керамичния плот, вместо да търсиш или да държиш специални подложки на кухненския плот... Но на мен не ми се "харчи" от работния плот. В момента имам нужда от точно два котлона. И то не винаги

# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Несъмнено е удобно да дръпнеш тенджерата настрани върху керамичния плот, вместо да търсиш или да държиш специални подложки на кухненския плот...

Да,това звучи практично,но все пак недоумявам как в едно домакинство се ползват 4 котлона едновременно.На нас много рядко ни се налага да полазваме 2.

# 93
  • Мнения: 6 918
Аз три съм ползвала едновременно. Сега не мога да кажа за какво, ама следващия път като го направя, ще пиша.
На мен двойката котлони малко ми напомнят на ергенска квартира, ама това си е някаква моя асосиация, не твърдя, че действително е така. Двойките са по-бюджетни, което им е голямо предимство.

# 94
  • Мнения: 42 030
И за мен двойката е като компромисен вариант. Ако се наложи да правиш две неща едновременно и ако едното е голяма тенджера другото трябва да е малка. Да не говорим за удобството да бутнеш настрана горещата тенджера след готвене или да извадиш горещата тава от фурната и да я пльоснеш на плота. Пък и имаш резервни котлони ако някой "сдаде багажа".

# 95
  • Мнения: 20 245
Двойката и от към пространство не е удобна, или поне на мен не би била. Често ползвам големи тенджери, любимият ми чугунен тиган също е голям, и не виждам как бих могла да ги ползвам едновременно при двойката.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Аз съм с две 2-ки,в случай,че ми се наложи да ползвам две големи тенджери,а плота и гърба на кухнята ми са от естествен гранит и няма никакъв проблем да дръпна настрани върху плота гореща тенджера.

# 97
  • Мнения: 20 245
Много интересно, защо 2 двойки?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Много интересно, защо 2 двойки?

В случай,че едната 2-ка се развали.доката чакам да се ремонтира,другата 2-ка е налична за употреба(идеята е на ММ).

# 99
  • Мнения: 42 030
В случай,че едната 2-ка се развали.доката чакам да се ремонтира,другата 2-ка е налична за употреба(идеята е на ММ).

Да де, ама имаш ръб по средата. И освен това две двойки май са по-скъпи от една четворка.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Черна станция,няма ръб по средата,две отделни 2-ки са,цената им... не помня вече.

# 101
  • Мнения: 42 030
Черна станция,няма ръб по средата,две отделни 2-ки са,цената им... не помня вече.

Е, все има снадка, ако не метален кант. Това имах предвид.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
И аз мислех за двойка, защото никога не ползвам повече от 2 котлона, но в крайна сметка взех четворка, точно заради удобството да бутна горещите съдове.
Изрично исках да е със всички степени, както показания Бош по-горе, за да не се налага да цъкам нагоре-надолу по степените. Много е удобно директно да си избереш степента.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 931
Несъмнено е удобно да дръпнеш тенджерата настрани върху керамичния плот, вместо да търсиш или да държиш специални подложки на кухненския плот...

Да,това звучи практично,но все пак недоумявам как в едно домакинство се ползват 4 котлона едновременно.На нас много рядко ни се налага да полазваме 2.
Аз съм от тези които използват по 3-4 котлона едновременно. Не е толкова трудно и сложно.

# 104
  • софия
  • Мнения: 25 977
В момента съжалявам, че не купихме 3ка или 4ка. С 2ка сме точно с идеята, че никога не ползвам повече от 2 котлона едновременно, като е монтирана и по дължина на плота, защото така ми е по-удобно за ползване, а и имам място. Предимствата на 4ката вече са изброените - при 2ка имаш проблем с едновременно ползване на 2 по-големи съда. С 4ка това го няма +удобството да бутнеш настрани горещи съдове.
Ако нямате ограничение за мястото, изобщо не се колебайте за 4ка.

Общи условия

Активация на акаунт