Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 481
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 926
Красотата е въпрос на вкус, не я коментирам.
Чудя се, дали има основателна причина. Прилича ми на 'подсилено" под фаската, но не съм чула някой да се оплаква от здравината.... 🤔

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Имам познати с отчупени ръбове на котлони без рамка, затова казах, че ми изглежда и здраво. Хем няма груба външна рамка, хем ръбовете са защитени. Поне това е моята интерпретация за идеята.

# 32
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
След като прочетох мнения ,ревюта и статии за котлоните се спрях и аз на индукция.В магазина случих на много любезен косултант,който най-подробно ми обясни всички специфики за които трябва да гледам.Купих си ето този плот,естествено имах определен бюджет ,което също ограничи избора ми.
Стъклото е Schott-Ceran ,има таймер и функция бууст.
https://www.technopolis.bg/bg/Plotove-za-vgrazhdane/Plot-za-vgra … 323210-E/p/703206

Наложи се да си подновя и тенджерите,взех си ето този комплект на доста добра промоция от 160 лв. намален на 70лв.




Пробвах вече котлона няколко пъти и наистина е впечатляващо бърз ,много съм доволна като за начало,надявам се да е здрав и да го ползвам дълги години Simple Smile

# 33
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 624
Тед, честити плот и тенджери. Моля те сподели, от къде взе тенджерите?

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Консултанта дали спомена нещо за магнитно поле и защо индукцията не се препоръчва при домашни любимци?

# 35
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Тед, честити плот и тенджери. Моля те сподели, от къде взе тенджерите?


Благодаря  Hug,от Айко са комплекта тенджери.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 006
Консултанта дали спомена нещо за магнитно поле и защо индукцията не се препоръчва при домашни любимци?
То не се препоръчва и при бременни и хора със сърдечни проблеми и най-вече с байпас, точно заради магнитното поле, което се образува около плота.

# 37
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Някой знае ли, защо новите плотове на Неф и Бош, които са без рамка, са с метална лайсна отдолу?
заради температурно разширение!

# 38
  • Мнения: 40 310
А как металният кант спира температурното разширение и какво пречи то изобщо? Ако плотът варира с 1 или 2 мм това кого го бърка? newsm78

# 39
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
А как металният кант спира температурното разширение и какво пречи то изобщо? Ако плотът варира с 1 или 2 мм това кого го бърка? newsm78
бърка плота, където е вграден котлона.
По лесно е с рамка и за обслужване вероятно при нужда от ремонт.

# 40
  • Мнения: 40 310
бърка плота, където е вграден котлона.
По лесно е с рамка и за обслужване вероятно при нужда от ремонт.

Едва ли, защото вътре в плота е металната част с електрическата част и вентилацията, а стъклокерамичната плоча е върху плота и като се разширява се плъзга по повърхността му. Освен това керамиката има към двойно по-малък коефициент на термично разширение от стоманата или с други думи стоманена шина отдолу ще разпъва керамичния плот и с нищо не помага за термично разширение.

Иначе аз съм имала с рамка и не е по-лесно за миене, защото се зацапва между рамката и плота. Точно затова си купих без рамка, с фасетирана стъклокерамична плоча.

# 41
  • Мнения: 24
Скрит текст:
бърка плота, където е вграден котлона.
По лесно е с рамка и за обслужване вероятно при нужда от ремонт.

Едва ли, защото вътре в плота е металната част с електрическата част и вентилацията, а стъклокерамичната плоча е върху плота и като се разширява се плъзга по повърхността му. Освен това керамиката има към двойно по-малък коефициент на термично разширение от стоманата или с други думи стоманена шина отдолу ще разпъва керамичния плот и с нищо не помага за термично разширение.

Иначе аз съм имала с рамка и не е по-лесно за миене, защото се зацапва между рамката и плота. Точно затова си купих без рамка, с фасетирана стъклокерамична плоча.
Въпросът е защо всички варианти за видима част на плота за вграждане (без, с цялостна, с частична видима метална лайсна) вече се предлагат с метална подложка.
Отговорът е прост - щом Neff и Bosch го предлагах във върховите си модели, преценявайте според бюджета си дали може да си го позволите.
Конкретните причини защо го правят не ви интересуват, няма и да ги разберете.
Скрит текст:
Консултанта дали спомена нещо за магнитно поле и защо индукцията не се препоръчва при домашни любимци?
То не се препоръчва и при бременни и хора със сърдечни проблеми и най-вече с байпас, точно заради магнитното поле, което се образува около плота.
Вероятно нямате предвид байпас, защото не вярвам да се влияе особено от магнитни полета.
Можете ли да добавите линк с тези препоръки?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 16:47 от AnMary

# 42
  • Мнения: 40 310
Въпросът е защо всички варианти за видима част на плота за вграждане (без, с цялостна, с частична видима метална лайсна) вече се предлагат с метална подложка.
Отговорът е прост - щом Neff и Bosch го предлагах във върховите си модели, преценявайте според бюджета си дали може да си го позволите.
Конкретните причини защо го правят не ви интересуват, няма и да ги разберете.

Ти не се грижи за бюджета ми, а мен ме интересува именно защо го правят. Това, че водещите фирми го правят, е достатъчно основание да приемем, че си има основателна причина, но мен ме интересува каква е тя. И не си този, който ще ми казва, че не ме било интересувало Naughty А за разбирането не се бой, може пък да опитам Mr. Green

# 43
  • Мнения: 24
Въпросът е защо всички варианти за видима част на плота за вграждане (без, с цялостна, с частична видима метална лайсна) вече се предлагат с метална подложка.
Отговорът е прост - щом Neff и Bosch го предлагах във върховите си модели, преценявайте според бюджета си дали може да си го позволите.
Конкретните причини защо го правят не ви интересуват, няма и да ги разберете.

Ти не се грижи за бюджета ми, а мен ме интересува именно защо го правят. Това, че водещите фирми го правят, е достатъчно основание да приемем, че си има основателна причина, но мен ме интересува каква е тя. И не си този, който ще ми казва, че не ме било интересувало Naughty А за разбирането не се бой, може пък да опитам Mr. Green
Не ме вълнува бюджета Ви, нито интересите Ви.
Не вярвам да има някой в територията, който да знае защо ги правят. Но може да дебатирате спокойни всякакви възможно версии, ще е интересно четиво Simple Smile

# 44
  • Мнения: 40 310
Аз нищо не дебатирам - прочетох едно мнение и попитах защо е така - имам си технически интерес. Ако някой знае - да каже и тогава може и дебат да има. А ако не знае, да не дрънка надути приказки как нямало било да разбера.

Общи условия

Активация на акаунт