Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 736
  • 727
  •   2
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 360
В https://electron.bg/ видях, че имат от марката Ханса и аз се чудих дали са читави.

# 421
  • Мнения: 20 174
Биляна, и аз бях в същата дилема след като 20 годишното ми желязно Горенье сдаде багажа. Обаче и отзивите на един близък, който прави кухни, също бяха негативни за тази марка. Приятелка от Варна също ми хвалеше Ханса, но те си имат магазин, пък тук не, а аз онлайн без да видя уреда не искам да поръчвам. Та, да, трудно е, дано намериш твоята.

# 422
  • София
  • Мнения: 8 571
Уреди Hansa съм виждала в магазин Технохит на Ботевградско шосе в София, ако това помага.

# 423
  • Мнения: 7 848
Благодаря. Дано там да има. Казаха ми Айко, бях миналата седмица. Нямаше. Даже не бяха чували.

# 424
  • Мнения: 20 174
Някъде бях чела, че на Ханса им били тънки ламарините. Колко е вярно, не зная.

# 425
  • София
  • Мнения: 8 571
Благодаря. Дано там да има. Казаха ми Айко, бях миналата седмица. Нямаше. Даже не бяха чували.

Най-добре звъни по телефона преди да се разкарваш. Технохит е за уреди с транспортни дефекти, зареждат регулярно. Ето този е също такъв и виждам, че имат Hansa: https://technovision.bg/Hansa.aspx
Давам ги, защото поне имат физически магазини и можеш да погледнеш самите уреди дали ти се струват качествени.

# 426
  • Мнения: 7 848
Имали само ретро модели. Към момента.
А и ме озадачихте с ламарините. Вече общо две негативни мнения.
Колкото са ми по- малки изискванията толкова   ми е по - трудно.
Искам към обичайното, грил, вентилатор, и три нива на печене.
Само да е с обща мощност 3кW може и над 3, и телескопични водачи. Нищо друго!
Без електроника, таймери и всякакви други екстри мога. Даже да не кажа, не ми трябват.
Сегашната има,  но и часовник не ползвам. Таймер преди 100 години, докато ѝ се нарадвам.
И при пиролиза и всякакви почистващи екстри пак действа програма ръчички с ръкавичка, всичко това е ала-бала.
И... не мога да си намеря моята.
Пак се въртя около Горение. Какво нещо е навикът. След толкова гледане на фурни, ще почакам пак да ми отлежи последното инфо.
Повече от 600 лв. никак не ми се дават само заради бранд или екстри, които не са ми приоритет.
Сестра ми е с фурна над 1000 лв, а като гледам моята баба пече по -хубаво от лимитираната ѝ серия на Смег.
То пък все едно совалка ще купувам, де. 😂
Но като се задълбае човек в мнения, видеа и се объркАх. Вече.
Благодаря на включилите се. Бяхте ми много полезни!🍀

# 427
  • Мнения: 133
https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgrazhdane/furni-vgrazhdane/sta … 2&order=price
Виж Тека, има и Бош за 650-700. Зависи коя ще ти пасне на теб. Има с черно стъкло, има и обикновени със стъкло и метал. Това за дебелината на ламарината за мен са празни приказки - сякаш някой е рязал и е видял колко е дебела. А и всяка фурна си има описани килограми.

# 428
  • София
  • Мнения: 8 571
Билян@, ако бях на твое място вероятно щях да си взема някой Електролукс. Все нещо ще трябва да хванеш за ушите и да се надяваш да е читаво... Докато търсех, доста хора ми препоръчаха Електролукс, има доста избор на модели по магазините, плюс форумната любимка е от тази марка - на тази база аз най-вероятно такава бих си взела.
За Hansa, доколкото виждам, Техно вижън (линкът по-горе) май не са ретро модели. Може да имат някой модел с дефекти, който да видиш наживо при тях, а после да си поръчаш онлайн без дефекти. 

# 429
  • Мнения: 925
Имали само ретро модели. Към момента.
А и ме озадачихте с ламарините. Вече общо две негативни мнения.
Колкото са ми по- малки изискванията толкова   ми е по - трудно.
Искам към обичайното, грил, вентилатор, и три нива на печене.
Само да е с обща мощност 3кW може и над 3, и телескопични водачи. Нищо друго!
Без електроника, таймери и всякакви други екстри мога. Даже да не кажа, не ми трябват.
Сегашната има,  но и часовник не ползвам. Таймер преди 100 години, докато ѝ се нарадвам.
И при пиролиза и всякакви почистващи екстри пак действа програма ръчички с ръкавичка, всичко това е ала-бала.
И... не мога да си намеря моята.
Пак се въртя около Горение. Какво нещо е навикът. След толкова гледане на фурни, ще почакам пак да ми отлежи последното инфо.
Повече от 600 лв. никак не ми се дават само заради бранд или екстри, които не са ми приоритет.
Сестра ми е с фурна над 1000 лв, а като гледам моята баба пече по -хубаво от лимитираната ѝ серия на Смег.
То пък все едно совалка ще купувам, де. 😂
Но като се задълбае човек в мнения, видеа и се объркАх. Вече.
Благодаря на включилите се. Бяхте ми много полезни!🍀

Oх, разбирам те напълно. И аз съм в това положение. Разбирам и момичетата, на които не се пекат кексовете и баниците. Минах го и това - и да от фурната е. На най-първата нямах никакви проблеми , стара печка от соц време. После си бях взела нова печка. Еми една баница не можа да се изпече като хората. На 180 градуса все едно не беше включена. Сменях реотани, виках техници - все тая. После си купих една проста свободностояща фурна-  за временно ползване. Ползвам е вече няколко години. Всичко си се пече както трябва. Даже и вентилатор няма. Но сега ми предстои ремонт на кухня и съответно вече трябва да взема нова фурна. Отлагам вече година. Не ми се дават излишни пари за екстри, които я ще ползвам , я не. А и изпитвам ужас ,че пак няма да пече хубаво - както се убедих , много се оплакват с този проблем. И съм в един омагьосан кръг. Чета,  сравянвам и пак не знам какво да взема

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 16:36 от мама_съни

# 430
  • Мнения: 7 848
Аз преди горенето бях с раховец, който още си работи на вилата.
Горението ми пече  равномерно, сандвичи на грила за отрицателно време правя сутрин.
И сега, когато му спря и вентилатора вече пак пече безотказно. На горен и долен само. От 11 програми 3 работят. 😂
Падна му отзад, по скоро изгоря керамичната плоча, която създава усещане за печено в пещ.
Със затворени очи пека/ох в нея. С мъка ще я извадя.
Но няма нищо вечно.
Един познат ми я препоръча преди сто години и каза, че ще му благодаря. Тогава тези печки бяха връх на елхата за цената си, защото горението все още се налагаше на пазара.
Това е по времето, когато нямаше големите вериги за ел уреди и всеки дръзнал да отвори такъв магазин знаеше на всеки уред показателите. Знаеше от къде го внесъл.
Зора беше едно магазинче на ул. "Клокотница".
А сега в тия хипер маркети няма  кой да попиташ. Няма да забравя как се оказа, че за едни смартфони, че аз знам много повече от момичето като кукличка, на което му плащат заплата да консултира. Уж.
И сега ще мина на Бош. Поне се е доказала във времето. Ще го поръчам  от сайта, който Доктора е дал.
Искрено благодаря!

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 18:13 от Билян@

# 431
  • София
  • Мнения: 140
Здравейте,
предстои ни да сменяме кухнята и за новата трябва да купим уреди за вграждане.От толкова четене се спрях на марки- Тека и Електролукс.Искам от едно място да купим всичко-аспиратор, фурна, котлони и съдомиялна.Готви се постоянно и нещата няма да са за украса.Искам добро сервизно обслужване, фурна, която да пече добре /четох, че много имат оплаквания за неизпечени тестени изделия/.Вие коя марка ще ми препоръчате от двете ?

# 432
  • Варна
  • Мнения: 926
Explanet, аз поръчах всичко от Вето и ми направиха много голяма отстъпка, като виждаш отстъпката на всеки уред по отделно и в офертата можеш да избереш, да кажем, две или три фурни и да видиш колко ще ти намалят всяка.

# 433
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Аз съм ползвала Тека, без фурна, мога да ги препоръчам. Сервиз за съдомиялната викахме 2 пъти, докато беше в гаранция - всичко беше ок. За друго 7-8г нямам оплаквания.

# 434
  • Мнения: 424
Здравейте! Насочихме се към керамичен плот, но на гости и видях как работи индукционен плот. Каква е разликата между двата плота на Боша? https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-puj-611-bb-1e
https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-puj-631-bb-1e
https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-aeg-ike63441fb?utm_so … t9k0aAlxWEALw_wcB
Има ли смесен плот керамичен с индукция?

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 00:33 от ragazza84

Общи условия

Активация на акаунт