Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 632
  • 727
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 611
Харесала съм си тази съдомиялна
https://veto.bg/bg/product/%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8% … %B0-aeg-fse83800p
Някой ползвал такава?

# 436
  • Мнения: 3 893
Има ли смесен плот керамичен с индукция?
Да, има. Аз си купих такъв преди година. Електролукс.
Не е нов модел, даже напротив, от доста време им е, просто му сменят нещо в буквите (от два електронни магазина ми го бяха казали). Все още не съм го ползвала обаче, отлежава си понеже не съм поръчала кухнята. Та не мога да дам отзив.
Брат ми си беше взела преди няколко години Горение в такава комбинация. Май го няма вече този модел индукция + обикновени. Той ползва само индукцията. Твърди, че е несравнимо по-бърза. И аз съм го констатирала. Имаме едни еднакви супер малки тенджерки. Аз моята я ползвам да кипвам вода за 3в1 пакетчета кафе. Интересно и недвусмислено съм наблюдавала разликата. На обикновения мой стъклокерамичен слагам количеството вода, отивам до набързо до тоалетната примерно и докато се върна водата ври. Същото нещо ми се случи да направя и на неговата индукция. Сложих водата в същата (негова) тенджерка, отидох набързо до тоалетната, връщам се - водата извряла. Simple Smile

Някой има ли отзив за фурните Amica? Харесала съм си една. Наблъскана е с преимущества - голям обем, красив дизайн, голяма мощност (3600 W) и за капак - ниска цена (440 лв). Срещу това стои харесвамето ми за един Бош на 690 лв. със сходна мощност. Единствената разлика е, че Бош има каталитичен панел на задната стена (уж за по-лесно почистване). И разбира се евентуално ако човек вярва на това - по-доброто качество.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 07:50 от Защо ме търсиш?

# 437
  • София
  • Мнения: 12 006
Съдомиялната е отлична. Има тема за съдомиялните, има и за препарати за тях.

# 438
  • Мнения: 1 611
Съдомиялната е отлична. Има тема за съдомиялните, има и за препарати за тях.
Не съм я намерила.
Плотовете и фурните на АЕG как са? Май и там към тях се ориентирам. Сега се чудя и за хладилника. Дали да е една марка всичко. Гаранционния сервиз как  е на АЕG?

# 439
  • София
  • Мнения: 451
Имам питане към собствениците на фурни Miele или Neff - чува ли се шум от охлаждащия вентилатор на предния панел?
Колебая се между модели от тези две марки. Miele-то на брат ми издава лек, но дразнещ за мен шум и искам да разбера дали е защото фурната му е проблемна или това се води за нормално.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 926
Не съм ползвала още моят Neff, но принципно не бих избраля Miele пред Neff за фурна.

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Аз съм с Neff, но не ми стана ясно кой е охлаждащият вентилатор на предния панел, за коя програма става дума?

# 442
  • София
  • Мнения: 451
NBM, не става дума за конкретна програма за готвене.

С цел защита от прегряване, по-високия клас марки слагат охлаждащи системи (абе тип вентилатор), които издават лек шум. За хора с отделна кухня не е проблем, но при мен хол и кухня е общо помещение и не бих търпяла докато си гледам телевизия да чувам шума от фурната. Брат ми се нервираше с неговата Miele в началото, сега май свикна.

Почнах да чета мнения в чужди форуми и видях оплаквания от няколко човека за шум и от модели и на Neff. Понеже повечето хора обаче са доволни и не споменават за подобен проблем, пак не разбирам дали винаги има шум и това се смята за нормално или става дума за каръци с дефектни уреди.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 09:11 от Medy

# 443
  • София
  • Мнения: 8 561
Моята (не е от посочениет марки) също има такъв вентилатор. Спира бързо след ползване на фурната, работи по-дълго (до макс 5 мин някъде) само ако съм пекла нещо на 250 градуса.Чува се слабо докато гледаме телевизия, токова, че изобщо не разбирам кога е спрял (но съм го дебнала в началото).  Мисля, че това със звука на вентилатора е нормално и не е дефект.

# 444
  • София
  • Мнения: 451
Благодаря ToniShu, най-вероятно винаги има шум, къде по-силен, къде по-слаб. С интерес чакам форумките с такива марки фурни да се изкажат при тях как се чува.

Покрай този шум изчетох доста и се замислям за нещо - аз обичам нововъведенията, но все повече започва да ми се струва, че за да си продадат стоката, производителите се надпреварват да предлагат абсолютно ненужни екстри. Истината е, че фурните са съвсем елементарни устройства. А сега, за да си изпечем пилето с картофи, четем ръководства, образоваме се за технологии, правим експерименти и накрая се оказва, че сме загубили ценно време, пари и нерви.

Тъй като сегашната ми фурна (стара 15-годишна Nardi без екстри) си пече чудесно, мисля или да забавя покупката, или което е по-вероятно, да си взема някоя фурна от добра марка, но с минимум екстри. И да я избера просто по красота.

# 445
  • Мнения: 1 751
Е, не мога да реша на коя марка фурна с плот за вграждане да си купя... Дали на Еуролукс, без екстри или на Уърпул с печене с пара... Май само тази екстра ще ми е полезна, пиролиза няма да ползвам.

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Абсолютно никакъв шум не чувам от моята фурна .С Neff съм.

# 447
  • Мнения: 133
И ние сме с Нефф, няма никакъв шум, само лек полъх като застанеш пред нея.  Дори на грил функция работи на по-високи обороти и пак не се чува. Усеща се леко как работи задния вентилатор, но като се включи аспирация не се чува абсолютно нищо - даже като отвориш вратата задния спира за да не духа в теб.

# 448
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
И аз сега ходих до фурната да слушам, след като изпекох вечерята. Нищо не чувам.

# 449
  • София
  • Мнения: 451
Chocha, Доктора 46, NBM, благодаря за споделеното! Не търпя такъв тип шум/брум и ми е важно.

Общи условия

Активация на акаунт