Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 798
  • 727
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 465
Имам фурна, плот и абсорбатор на марката, доволна съм. Имаме и един голям телевизор, който на малко повече от година му излезе някакво петно. Там мъж ми много се ядоса и направо го запрати в спалнята, а за дневната взехме по - голям на друга марка.
Майка ми има по - малък телевизор и е доволна, свекърва ми има пералня и също е доволна.
Мнението ми като цяло е, че за цената си уредите са си ок.

# 526
  • Мнения: 4
Здравейте какво ви е мнението за фурни , Хотпойнт, спряла съм се на една нискобюджетна с 5г. гаранция

# 527
  • Мнения: 6 307
Имам 2. От скъпите им. От едната бях много доволна. От по-новата въобще не бях. От пиролизата взе да й се разпада вътрешния кожух, не помня какъв беше термина. Смениха я с нова и пак взе да сдава багажа...

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 21:05 от drago_2008

# 528
  • София
  • Мнения: 3 569
Бихте ли дали мнение за тази фурна ТЕКА и като цяло за марката.
Моля за мнение и за този плот, както и този
Вероятно ще слагаме и газови котлони и затова най-вероятно ще отидем на вариант двоен, но ще се радвам на всякакви мнения.

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 11:13 от green_dawn

# 529
  • София
  • Мнения: 8 580
Привет на всички. Вчера се случи събитие в живота ми - пуснах пиролиза Laughing Обаче имам въпрос към вече ползващите такава функция...
При моят SMEG има две пиролитични програми - едната е Еко и е с точна продължителност 2 часа. Другата е просто Pyrolitic и има опция да избирам продължителност от 2 до 3 часа (в упътването пише 2 часа за леко замърсяване, 2:30 ч за средно замърсена фурна и 3 часа за силно замърсена). Аз пуснах Еко пиролизата, защото ММ първо зачисти с Хайтман спрея за фурни (не разбрах кога свари, не можах да го спра).
Та, пуснах я аз, но не получих резултатът, който очаквах. Ето така изглеждаше след завършената програма (за любопитните):


А ето така след като я забърсах:


Дали следващия път да я пробвам на повече време (т.е. не съм преценила добре степента на замърсяване)? Или според вас това отпред и по вентилатора винаги ще си остава така недоизчистено (да е някакъв недостатък на самата пиролиза или на модела фурна)? Благодаря на всеки, решил да сподели опит!

Иначе, никакъв проблем със шкафовете около фурната, само в предната им част се усещаше леко нагряване, в задната си част изобщо не се затоплиха. Малко грешен избор да я пусна в горещ ден (доста загря стаята), но пък зимата как хубаво ще топли... Grinning

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 1 382
Моята фурна е Сименс "пиролитична",имам я от 10+год.Пускам пиролиза когато е силно замърсена,програма пиролиза е само една,но има степени-1 за 1,15мин.,2 за 1,30мин.,3 за 2ч.,пускам на 1-ва степен(напълно достатъчна е),но...когато в къщи няма никой,защото мирише неприятно,на изгоряла мазнина.Когато фурната е студена  почиствам с влажна домакинска гъба и готово,но и при моята фурна местата,които остават под затворената врата на фурната не се почистват добре(но успяват да се замърсят),поне с течение на времето не добре почистените места не се увеличават и не стават по-мръсни.За мен пиролизата е перфектна,забравих що е то чистене на фурна,търкане...

# 531
  • Мнения: 6 307
И при мен така изглежда. Отпред, където влиза вратата и уплътненията не се нагрява толкова и трябва да се доизбърше. След пиролиза трябва да се минава отвътре и да се махне изгорелия прах. Вратата на фурната винаги си я мия преди поролиза, иначе се запечатва мръстното по стъклото, така пише и в упътването.

# 532
  • Мнения: 3 546
Бубoлина, вие бялата индукция на Горение ли взехте https://all.biz/bg-bg/gorenje-it-320-kr-induktsionen-plot-g144941#.X0N4kMgzaUk
Може ли да споделите мнение или да ви пиша лично?

# 533
  • София
  • Мнения: 8 580
Много ви благодаря, Драго и Артемида! Значи няма да се кахъря, че нещо не правя като хората или не е наред фурната.
И аз си почистих добре стъклото преди да пусна, свалихме всичко метално и за всеки случай следих съседните шкафове дали ще се нагреят Simple Smile И при мен миришеше на изгоряла мазнина, но беше просто една идея неприятно, не е било непоносимо. А и сравнено с Хайтман спрея и други препарати за фурна... поне не ме кара да кашлям.

# 534
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 701
Бубoлина, вие бялата индукция на Горение ли взехте https://all.biz/bg-bg/gorenje-it-320-kr-induktsionen-plot-g144941#.X0N4kMgzaUk
Може ли да споделите мнение или да ви пиша лично?
Не, видях я на живо и не ми хареса. Стои някак синкава , а не бяла и се отказах.
Взехме индукционен плот на Тека и съм много доволна.

# 535
  • Мнения: 12
Здравейте,

След отсяване на какво ли не, имам колебания между следните модели.

За плота:
Бош: https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-puj-611-bb-1e
АЕГ: https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-aeg-ike63441fb

Май клоня към Бош, защото ми се струва по-лесно самото управление. Това на АЕГ има хиляда неща...

За фурната съм се спряла на АЕГ, като най-изгодният модел с пиролиза и телескопични водачи е
 този https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-aeg-bps-351120-m
Единственото, което ме разколебава, е че на живо кръглите бутони, които се въртят, са много евтинджоски на вид и стоят като не-добре закрепени.

Някой впечатления и мнение?
Бюджетът е горе-долу това. Ако открия някаква по-"надеждна" фурна за +100 лв отгоре, готова съм да дам ...

Благодаря предварително.

# 536
  • София
  • Мнения: 8 580
Ползвам този плот на Бош вече половин година и още му се радвам. Единственото, за което ме е яд: ако пусна два котлона едновременно и с единия приключа по-рано отколкото с другия, за да го спра трябва да го намаля до 0, вместо да мога просто някак да го изключа.

# 537
  • Мнения: 12
Благодаря.. Не съм ползвала подобен плот и управлението ми е тъмна и мътна Индия...
Ще чета инструкциите Bowtie

# 538
  • София
  • Мнения: 8 580
И аз не бях ползвала плот с тъч управление, нито пък индукционен. Повярвай ми, щом аз се справям, всеки може Wink И е готино.

# 539
  • София
  • Мнения: 6 277
Ползвам този плот на Бош вече половин година и още му се радвам. Единственото, за което ме е яд: ако пусна два котлона едновременно и с единия приключа по-рано отколкото с другия, за да го спра трябва да го намаля до 0, вместо да мога просто някак да го изключа.

Абсолютно споделям мнението, ползвам го от година и половина.

Общи условия

Активация на акаунт