Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 177
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Моята съдомиялна е от ляво,аз съм левичарка,и ми е удобно разположението,със свободно стояща съм.

# 586
  • Мнения: 1 410
И моята е от лявата страна, но не съм левичарка. Удобна ми е, няма никакъв проблем

# 587
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз не намирам логика в това вграден уред да се разваля по-бързо от свободностоящ. Вграденият уред пак си е самостоятелен и изолиран, просто стои в шкаф (и е предвиден за това от производителя). Моята е вградена, с 6 години гаранция и в такъв случай какво ми пука дали ще се развали - не е уред, без който да не може да се живее, докато е в сервиз Simple Smile На мен ми е по-красиво, затова я сложихме в шкаф, пък и вероятно помага една идея за шумоизолацията (тук може и да бъркам, но просто нямам база за сравнение със свободностояща).
Аз съм десничар човек, миялната ми е отляво на мивката и никак не ми пречи това, ама никак. Иначе може и да е по-удобно отдясно, знам ли. Просто казвам, че няма проблем да е и отляво.

# 588
  • Мнения: 449
Bernichka  аз съм си десничарка , съдомиялната ми е от лявата страна на мивката , до пералнята . Удобно ми е , но пък не съм правила сравнение с дясно стояща .
Това за вградените , че се развалят бързо не знам дали е вярно , аз съм с вградена съдомиялна от 8 години и не се е разваляла Blush

# 589
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Предишната ми миялна беше отляво, а сега е отдясно. Работя предимно с дясна ръка и не съм имала проблем, когато е била отлаво. 
Това, че се развалят по-бързо, според мен е невярно.
Още повече, че ако е в градена, няма да ти пречи на шкафа.

# 590
  • Мнения: 1 646
Ние взехме свободно стояща, защото просто нямахме място и беше трудно. Мога да кажа че за свободностоящите изобщо няма голям избор по магазините , 5 съдомиялни на кръст и това е. Вградените са доста повече .

# 591
  • Мнения: 133
Скрит текст:
Здравейте!
Предполагам, че има и други теми за съдомиялни, но моят въпрос е свързан с това дали стоящите са по-добри от тези за вграждане?
Предстои ми проектиране на кухня и изборът за мен е важен от гледна точка на това, че мястото предвидено за съдомиялна е в ъгъла (кухнята ще бъде Г-образна) и тъй като съдомиялната ще излезе с няколко сантиметра извън плота това ще пречи на отварянето на единия от шкафовете.
Вариантите, които имам са следните:
Единият вариант е да изместим съдомиялната от лявата страна на мивката (чувала съм от един интериорен дизайнер, че ако си десняк съдомиялната трябвало да е отдясно и обратното) и пералнята да дойде в ъгъла.
Вторият вариант е да си купя съдомиялна за вграждане, обаче за този тип съм чувала лоши отзиви - от сорта на това, че се развалят по-бързо от другите.
Затова Ви моля за седействие.
Благодаря на всеки, който отдели време.
Лек ден!
Ние сме с вградена и е много по-красиво с такава, а и са предвидени да са на нивото на другите вратички. От ляво или дясно незнам, нашата е от ляво на мивката, като аз съм десничар, а жена ми е левичарка - нямаме проблеми с това, навярно се свиква. Но имайте на предвид ако може да не я слагате в ъгъла до другия шкаф, защото (поне ние правим така) оставяме леко открехната вратата с едно парцалче(2-3 пръста), за да излиза влагата и да не лъха на лошо като я отворите изведнъж да слагате съдове. Дано съм бил полезен.

# 592
  • Мнения: 449
Не трябва да мирише лошо миялната , освен ако няма вътре оставени мръсни съдове . Тя нали суши , след като измие , освен съдовете и стените на миялната са сухи .

# 593
  • Мнения: 1 410
На моята съдомиялна стените са мокри, даже и в книжката пише че е нормално. Иначе аз оставям вратичката отворена за да изсъхне отвътре. Вътре не мирише въпреки кондезна ако не оставя вратата отворена

# 594
  • Мнения: 1 090
Здравейте, някой използва ли съдомиялна Miele, моля да сподели мнение относно измиване и изсушаване понеже не съм доволен от изсушаването на Hotpoint. Насочил съм се към този модел https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-miele-g-4263-scvi-active  Blush

# 595
  • Мнения: 360
Значии да споделя съвет нна тези които им предстои да си купят съдомиялни. Няма поо-голямо удобство от 3тата кошница горе - за прибори!!! Спестява супер много място и е мега удобна!
Имаме Бош за 12 прибора, с пластмасово дъно е и я използваме вече 2 години. Нямам никакви притеснения относно пластмасовото дъно. Не ми е давала никакви грешки досега.
С нея имаше и кошница - такава конвенционална за прибори, обаче не я използвам.

# 596
  • Мнения: 73
...
Единият вариант е да изместим съдомиялната от лявата страна на мивката (чувала съм от един интериорен дизайнер, че ако си десняк съдомиялната трябвало да е отдясно и обратното) ...
И каква е възката от коя страна ще е миялната? Ти да ни би първо да ги събираш или да ги си миеш в мивкакта, че да има значение левичар или не. А за това кои по се разваляли, не намирам и аз логика в думите ти. Други неща са важни, а не дали има корпус или не.

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Значи, за 3-та кошница(чекмедже) понякога не ми е удобна-ако в интензивната зона,т.е. долната кошница имам чинии,тенджера,тава...,в средната кошница трябва да сложа по-дълбоки салатни купи,високи чаши...със сигурност третата кошница ми пречи.Затова понякога тази кошница я махам и слагам кошницата за прибори в интензивната зона.Няма точен отговор по този въпрос...Ползвам съдомиялни от 15г.

# 598
  • Мнения: 4 239
...
Единият вариант е да изместим съдомиялната от лявата страна на мивката (чувала съм от един интериорен дизайнер, че ако си десняк съдомиялната трябвало да е отдясно и обратното) ...
И каква е възката от коя страна ще е миялната? Ти да ни би първо да ги събираш или да ги си миеш в мивкакта, че да има значение левичар или не. А за това кои по се разваляли, не намирам и аз логика в думите ти. Други неща са важни, а не дали има корпус или не.
Аз бих посъветвала Bernichka да си избере уред за вграждане, защото наистина има много по-голям избор на модели, и от естетическа гледна точка, особено ако кухнята не е отделно помещение. За мен твърдение, че вградените се развалят повече е изсмукано от пръстите. По-удобно е миялната да е до мивката, без значение дали в ляво или дясно от коритото - просто се навеждаш и подреждаш съдовете. Мръсните съдове събирам в и около мивката, и когато започна да зареждам миялната там отстранявам едрите отпадъци, недопитото съдържание на чаши и тн. Би ми било неудобно, ако миялната е в другия край на плота и ми се налага за всяка съдинка да се разхождам. Освен това чистата и мръсната вода са с най-кратък път към канала (за мръсната е по-важно).
Успех!

# 599
  • Мнения: 73
От към близост до канал и тръба за чиста вода е по-удобно да е до тези на мивката, но според мен няма значение от коя страна.

Общи условия

Активация на акаунт