Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

  • 30 330
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 12 197
Съдомиялната има нужда от почистване със специален препарат.

# 271
  • Pazardjik
  • Мнения: 451
Здравейте ,

някой знае ли от какво може да се е получило това бяло оцветяване на дуралексовите ми чинии . От всички съдове в миялната , само на тези чинии имаше такива петна , на чашите , вилици и тавата нямаше проблем .
Интересно ми е да знам дали може да е от таблетките . Миналата седмица взех от Лидл таблетки тяхна марка , на промоция , за първи път взимам от тях .
Слагам снимка на чинията и на таблетките , ще съм Ви много благодарна ако споделите мнение и отзиви Hug




Солта е дошла в повече.

# 272
  • Мнения: 449
Да , май скоро не съм я чистила с препарата . А тя солта нали автоматично си я взима , или може би като използвам таблетки Всичко в едно , не трябва да слагам сол ?

# 273
  • Pazardjik
  • Мнения: 451
Да , май скоро не съм я чистила с препарата . А тя солта нали автоматично си я взима , или може би като използвам таблетки Всичко в едно , не трябва да слагам сол ?
Зависи какви са ви настройките,ако имате функция Мултитаб(или с подобно име) дали е включена.Общо взето това е, бели петна-много сол,синьо лилави-много гланц.

# 274
  • Мнения: 449
Благодаря Рени имам функция таблетка / мултитаб , но не я включвам . Ще пробвам и така и ще видя как е Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 8 580
Да кажа, че при мен синкавото е било препарат. Пуснах я пак, с Фрош таблетка този път - даже и по тавата няма петънца. Сега поне знам какво е, та ще ги редувам нещо таблетките, ще му намеря цаката Simple Smile

# 276
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Съдовете от дуралекс се захабяват бързо в миялната.
Аз никога не съм ползвала гел. Таблетките ми излизат много евтини, редовно имаме промоции 2 кутии на цената на 1 или 3 на цената на две. Под 8 цента ми излиза таблетката. Ще взема да сметна колко излиза едно измиване с гел и да пробвам.

# 277
  • Мнения: 13 197
Гелът мие по-слабо от капсулите на Феъри платинум примерно. Преди години съм ползвала и прах, много ми харесваше, защото си го дозирах както искам, но напоследък не съм срещала.

# 278
  • Мнения: 73
Гелът мие по-слабо от капсулите на Феъри платинум примерно. Преди години съм ползвала и прах, много ми харесваше, защото си го дозирах както искам, но напоследък не съм срещала.
Кой гел? Сомата ми мие всичко.

# 279
  • Мнения: 13 197
Мие, но по-слабо от феърито. При по-замърсени съдове предпочитам второто.

# 280
  • София
  • Мнения: 12 006
Мие, но по-слабо от феърито. При по-замърсени съдове предпочитам второто.
E, слабо, слабо, колко слабо да мие, при все, че измива загоряла тава на 100% Bowtie

# 281
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Не знам дали въпроса ми е за тази тема. От вчера имам проблем с вратичката на съдомиялната. При затворено положение горната част приляга плътно, а долната стърчи навън. Прилагам снимки. Никой от домочадието не си призна да я е натискал насила. Махах кошницата, да не би тя нещо да не влиза и да пречи, гледах уплътненията - нищо! Къде може да е проблемът и как да го остраня? Направо ми се реве. Март месец се развали пералнята, сега и съдомиялна, ако трябва да сменям... Sad

Скрит текст:

# 282
  • Русе
  • Мнения: 5 351
НеПоКоРнА без да имам машина бих те посъветвала хубаво да огледаш вратичката и механизма за затваряне. Би трябвало да се види при обстоен преглед къде е проблема и евентуално от какво.
Вариант 2 викаш майстор да погледне.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Изглежда на проблем с пантите. Когато натиснеш на вътре прибира ли се вратичката?

# 284
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Изглежда на проблем с пантите. Когато натиснеш на вътре прибира ли се вратичката?

Не, даже и като натисна не става.

Не ми се иска да викам техник, безработна съм в момента.

Общи условия

Активация на акаунт