Аз ли съм третият човек :(

  • 8 841
  • 160
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 15 772
Ах ,тази снимка!
Може да е била тест за бившата. Щом казваш, че ревността е била проблемът във връзката им, а пък сега се е появила пак от ревниви подбуди... Казах преди, пак ще ти кажа: бившите са такива с причина. Остави я да се издъни. Въпросният господин вероятно е забелязал, че бившата се връща в живота му пак от ревност, да не го хване някоя друга. Дай им време насаме, не разпитвай, обаждай му се за по кафе например. Сигурно ще дойде, сигурно тя ще ревнува. Остави той да си решава живота. Обичал я, пък скъсал с нея, нещо не се връзва идеално.
 Между другото, минавала съм през такава ситуация,  но бях в ролята на мъжа. Някаква драматична раздяла, все не можех да го пусна, бяхме като приятели (с екстри). Тогава се появи новият, каза ми че ме обича, но не изисква нищо от мен, че е готов да ме чака. Понякога изчезвах, обаждах се на бившия да се видим, да говорим, казвах му, че ми липсва. После се връщах при приятеля си, чувствах се гузна, макар че нищо не бях направила, все чаках изблици на ревност и питания къде съм била, с кого. Май с това ме спечели, даде ми пълна свобода да решавам и в крайна сметка се отърсих напълно от старите чувства и спрях да търся изгубени илюзии. Обаче аз съм жена. При вас не е точно същото, та не знам дали съм ти от полза.

Съгласна съм с това. Когато някой се е разделил с половинката си заради ревност, колкото и да я обича трудно се навива да се върне пак при нея. Особено, ако причината за събиране пак е ревност. Човек търси спокойствие и нещо различно от това, което е имал. Има причина бившата да е бивша. А пък, ако новата жена му дава спокойствие е много вероятно в един момент да обърне поглед към нея. Затова казвам на авторката да си поддържа приятелските отношения, а пък ако има нещо да става - то ще стане

# 151
  • Мнения: 1 063
Понеже 100% идеални хора няма, дори и ние, добрите по сърце мъже:smile:, когато помагаме (уж) безкористно на някоя жена, винаги едно малко дяволче каца на рамото и започва да преценява какво би било, ако я вкараме в "оня списък".
Очевидно е, че човекът има чувства към "бившата". Според мене обаче, предвид кризата в отношенията, той си задава въпроси как би могъл да живее без нея занапред, би ли могъл да поддържа отношения с друга жена, как биха изглеждали тези  отношения и т.н. В този смисъл, влиза в роля, макар и в чисто комуникационен план, без интимности. Може би се тества дали може да хареса друга жена. Със сигурност нямаше да ти отдели толкова внимание, ако връзката му с "бившата" беше в апогея си.
Щом продължава с услугите, едва ли е съвсем безразличен към тебе. (Не е лошо да споменеш и на какво се базира това дългогодишно приятелство). Обаче това не означава и че има сериозни намерения. Във вашия случай развитието е  неблагоприятно (за тебе) и донякъде нуждата му от тебе като потенциален заместител или дори тестер за новия му живот отпада. Единственият ти полезен ход е леко да се отдръпнеш и да събудиш евентуално мъжкия инстинкт на хищник. Но и това ще има ефект, ако харесването е над критичното ниво, заради което би преглътнал евентуални усложнения.
Ако "бившата" действително стане бивша, дали можеш да разчиташ на нещо повече? Ако не изглеждаш като персонаж от филм на ужасите (извинявам се, но се налага да се изразя грубо, за да съм полезен), на 90% самотен мъж не би отказал секс, най-малкото заради фетиша да бъде с какичка с две деца. Възможен е и страх да не те обиди с плътските си желания, така че лека невербална подсказка, може да е наложителна. Но много лека, така че да можеш елегантно да се измъкнеш. Все пак човекът не е идиот и се досеща, че свободна жена в разцвета на силите си има някои естествени нужди.
За сериозни отношения - едва ли ще се получи нещо, освен ако не приемеш ролята на Вр.И.Д.
Да не забравя - не е вярно изказаното по-горе твърдение, че мъжете ако харесват една жена, не говорят за чувствата си към друга. Подценявате ни какви идиоти можем да бъдем Simple Smile
И накрая, но най-важното. Аз така и не разбрах каква степен на близост имате чисто физически и като невербална комуникация. Като се срещнете как се поздравявате - ръкостискане от дистанция, целувка по бузата, няколко целувки, прегръдка (кратка или по-продължителна със стремеж да те притиска по-дълго към себе си). Като ходите при други хора на дистанция ли вървите един от друг или хванати за ръце/прегърнати. А хората отстрани как ви възприемат. Това може да е безпристристрастен страничен поглед за отношението му към тебе.

# 152
  • Мнения: 3 783
Баштатко, верно ли? Фетиш с какичка с 2 деца? Все си мислех, че бая съм виждала, ама това ме стресна. Simple Smile

# 153
  • Мнения: 1 063
Баштатко, верно ли? Фетиш с какичка с 2 деца? Все си мислех, че бая съм виждала, ама това ме стресна. Simple Smile
Чисто колекционерски и в рамките на вероятностите.

# 154
  • Мнения: 780
Според мен, трябва да го питаш какво изпитва към теб и какво към другата. И да му разкажеш за чувствата си. И от отговорите да си направиш изводите. Дали ще рискуваш с връзка вече си е твоя работа. Но не гадай и не протакай. А какво бившата иска, може да са много неща, по-важно е каво той иска и какви са му намеренията.

# 155
  • BG
  • Мнения: 2 173
Според мен, трябва да го питаш какво изпитва към теб и какво към другата. И да му разкажеш за чувствата си. И от отговорите да си направиш изводите. Дали ще рискуваш с връзка вече си е твоя работа. Но не гадай и не протакай. А какво бившата иска, може да са много неща, по-важно е каво той иска и какви са му намеренията.
Със същия успех, би могла, да го помоли да и помогне нещо в къщи, да се съблече гола, да легне на спалнята в поза и да остави врата леко открехната.

# 156
  • Мнения: 4 131
Уф, според мен темата е пързалка. Кой използва думата поминък???

# 157
  • Мнения: 6 622
Има ли някакво развитие по темата?

# 158
  • Мнения: 20
Едно..мъжко мнение...
Хм...мъжете принципно сме директни в това което казваме, не се сещам мъж, включително и аз да не съм бил директен, когато искам или казвам нещо.При жените не е баш така - то подсказки, то завоалирани приказки. Мъжът за който си говори в темата според мен ясно е казал и подсказал, че няма някакъв интерес към авторката - не и любовен, сексуален. От друга страна ...такова животно като приятелство между мъж и жена е много,много трудно постижимо, винаги има желание за нещо повече ...
И последно, авторке, ако си НАИСТИНА влюбена защо не му признаеш ?? Човек не бива да се срамува от чувствата си. Правил съм го няколко пъти.Е, отрязаха ме..но какво от това. Страдах  малко, но мина....Поне обекта на чувствата знае, че някой е бил влюбен в тях. Иначе ще се мъчиш емоционално, а повярвай това е много трудно..Разбира се, това като го направиш (да си признаеш чувствата) трябва да си готова и да не контактуваш с въпросния обект - така е по -лесно и времето лекува.А така да си бъдете просто приятели, а пък ти да имаш чувства мисля, че няма да стане...И пак казвам това е от моя гледна точка. Женската психика и емоционалност, на самотна жена с 2 деца може да е различна....
Успех и дано се развият добре нещата...

# 159
  • Мнения: 17 414
Лейди Рамкин, благодаря ти за споделенето. Темата не съм я чела подробно, но си позволявам да извадя от товето мнение и подчератя нещо така важно за човешките отношения:

Май с това ме спечели, даде ми пълна свобода да решавам и в крайна сметка се отърсих напълно от старите чувства и спрях да търся изгубени илюзии.

# 160
  • София
  • Мнения: 36
Не знам авторката дали все още следи темата, но още седи - някак си изпитвам нужда да си кажа мнението Laughing , което няма да се различава от повечето, де, но все пак..
Според мен този мъж няма такива чувства към теб, каквито на теб ти се иска да изпитва. Помогнал ти е в труден момент, за което браво, но до там. Ако е по-жалостив просто е решил, че не иска да те оставя в лапите на големия град без работа и то с деца. Всъщност колко от хората биха отпратили свой познат, който е в същата позиция? Директно ти е казал, че я обича, така че не виждам смисъл да се надяваш на нещо. Аз не бих се вряла. Да приемем хипотетично, че се получи между вас. Ти как ще се чувстваш? Дали постоянно няма да си мислиш обича ли я, мисли ли за нея, липсва ли му, даваш ли му това, което и тя? Та ти дори отсега се сравняваш с нея Wink . За мен такава връзка не е пълноценна. Мъка и за двама ви. Не прави нищо. Ако той иска ще се отскубне от бившата си и ако ви е писано да бъдете заедно - ще бъдете, ако не - здраве да е. За всеки влак си има пътници. Даже и за товарния Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт