Реакция след изневяра и малко странни въпроси

  • 3 184
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,

за първи път пиша тук, но  платформата е уникална по рода си и се "престраших" Simple Smile

В голяма психологическа дилема съм и ми трябват искрените мнения на всеки от вас , независимо какви са те. Понеже смятам, че нещата са малко сложни , ще се опитам да обясня ситуацията. Извинявам се, ако разтеглям прекалено много локуми, но за да разберете въпросите ми ще е нужно да опиша ситуацията си.

Предварително ви благодаря за отделеното време, ЦЕНЯ ГО !

Аз съм мъж в средна възраст. Семеен с две малки ангелски деца. Първи брак. Със съпругата ми се много щастливи вече 16-17 години (ученическа любов). Преживели сме какво ли не, от мизерия през висши образования , успешни кариери и т.н.  Абе почти идилия..... до онзи ден Sad

Преди да опиша проблема си ще се опитам да направя малко уточнения за да бъде по-ясна картинката:

    1.С жена ми си имаме огромно доверие. Споделяме си неща, които може би не трябва. Реално нямаме НИКАКВИ тайни. Това ни помага свободно без задръжки да говорим за неща, които са притеснителни или неща от които се страхуваме как ще реагира другия. По този начин сме изградили отношения, които са смесица от братско/сестринско доверие + желязно приятелство + безгранично уважение един към друг + неповторима страст[/list]
      2.Материално осигурени сме, парите отдавна не са проблем, а и  двамата имаме работа, която обичаме и се чувстваме добре на работното си място. Тоест не страдаме от липса на малоценност или липса на обществено внимание. Имаме много приятели.[/list]
        3.Нямаме проблеми със свекърви, тъщи и други породи дракони. Блокираме всяко чуждо вмешателство и сме забранили на всеки да ни се меси в личния живот , независимо колко ни е близък. (така доста проблеми решихме)[/list]
          4.Брутален секс -  понеже уважавам теорията на всяка наука, се образовахме по човешка анатомия и сексуална психология, чрез съответната научна литература. Когато на теория знаеш какво да правиш и в комбинация на това ти споделят (без притеснения) и най-съкровените си сексуални желания - резултата е секс като по "женските книги" (тези еднотипните сапунени романи дето четат много жени)[/list]

          От известно време съпругата ми беше ужасно нервна. Нападаше ме безпричинно разплакана с думите "Ти си мислиш, че съм като останалите жени, нали !?!" Като я питам , какво става, все нещо измисля че съм виновен , че съм я ядосал и т.н. Понеже се познаваме доста добре ми беше ясно, че нещо я мъчи, но не иска да ми каже. Та започнах да настоявам да ми каже какво има и отговора винаги беше един и същ "Нищо ми няма, ти си въобразяваш че има проблем".  Все така .....та до преди няколко дена Simple Smile

          След уговорки, че се обичаме безкрайно и успокоения от моя страна, че може да разчита на разбиране от моя страна, ми призна че ми е изневерила! Викам си, ОК, ще се преживее, ама щом сме на тема откровения поне да си каже всичко. Оказва се, че изневярата е едноседмична афера (6-7 пъти секс с един и същи човек) преди 15 години. (сигурно повечето от вас се смеете в момента). Аз през това време бях в чужбина за 2 години, а тя още ученичка ! Замислих се.....семейство , брак, ала бала, няма къде на ходя и..... за малко да умра (не се шегувам), получил съм някакъв шок с кръвно над 200 , заеквания, липса на адекватност и т.н. , но постепенно нещата отшумяха . НЕ Е ИМАЛО скандали, сценки пред децата или приятели, бой , обиди и каквото и да било (зрели хора сме все пак). Поведение, което засягаше само нас двамата и разбира се бърза медицинска реакция  че да не пукна Simple Smile (наистина за малко беше Simple Smile )

          Оказва се, че през целия брак е била гузна за постъпката си и не е посмяла да ми каже за да не ме загуби. Ако ми беше казала преди години, наистина щеше да се разделим, защото отношенията ни и любовта ни не бяха на сегашното ниво. Та с времето вече не е издържала да крие и съвестта е започнала да я тормози прекалено много , заради което ми е казала , за да и олекне. Разказа всичко с ПОДРОБНОСТИ , както сме свикнали да си говорим (ужас ви казвам).  След като се закле в децата (да срамувам се че я накарах да го направи) ми каза че НИКОГА след това не е повтаряла. 1 Седмица секс като ученичка 12ти клас преди 15 години и това е (вярвам и). Макар че ми беше ужасно (никога не ми е било по-ужасно) се стегнах, разбрахме се и .................разбира се  простих Simple Smile

          Сега малко уточнения за мен и преминавам към същинските въпроси.
          НИКОГА през съвместния ни живот не съм  лъгал!
          НИКОГА не съм изневерявал, въпреки че понякога ми се е искало. Харесван мъж съм и съм имал предложения, някои от които заради парите, други заради самия мен, а трети за да е по интересно от близки наши приятелки.
           Нямам някакви особени комплекси , телосложението си определям като доста добро. Един от най-големите ми кусури може би определям само в това, че съм страшно емоционален. Абе някоя  от вас може да каже направо "психар" (в рамките на шегата). Научил съм се да слушам винаги главата си, а не оная си работа и моментните ми настроения. Ако има психолог измежду вас може  би ще се сети за sum - ego - super ego , при мен super ego наистина е супер.

          Никога не съм кръшкал и тук идват въпросите ми.

          Въпрос 1. Чудя се дали съм реагирал правилно. Според всички с които говорих (много мъже и жени) , сега имам моралното право да кръшна и аз. Ама сега сме женени, нивото и дълбочината на отношенията ни са на много по-високо ниво (не сме ученици), имаме деца. Та според повечето хора трябва да го направя за да се почувствам по-добре. Също така с меката си реакция (не съм я гонил, бил, унижавал и т.н.) сега щяла да си прави каквото иска защото е минала лесно (това приятел ми го обяснява , но не го вярвам)

            Аз нямам желание да кръшкам за отмъщение, защото все още обичам безумно жена си и си ценя семейството си. А и не искам тя да преживее това, което аз изпитах (да, звучи пуберско, но като ти е за първи път е все едно да караш едра шарка на стари години)[/list]
              С нея нищо не ми липсва, нито секс, нито разговори, нито романтика, нито кръвно налягане над 200 Stuck Out Tongue[/list]

              Притеснявам се че нещо не съм нормален. Не е нормално всички да ми казват, че трябва да го направя за да ми олекне. Според вас дали наистина ще ми олекне (тежко го преживявам наистина) при положение че изпитвам болка, но нямам и капчица желание за мъст? Някои от вас са имали подобна ситуация. Как беше олекна ли ви ?

              Въпрос 2. Според същите приятели (жени и мъже) не е нормално да не кръшна толкова години. Липсата на кръшкане говори, че вероятно имам някакъв проблем или ме е страх от другите жени или нещо не съм вред и т.н. Понеже всички кръшкали, затова било нормално, а аз излизам ненормален.  Сега съм объркан, дали това че съм се въздържал толкова години заслужава ПОДИГРАВКА (имаше вече такава) или заслужава похвала ? За мен е важно да знам дали съм МЪЖ на място (стремя се да съм такъв) или съм тъпанар, който изпуска живота? (пак да кажа че с жена ми НИЩО никога не ми е липсвало).

              Въпрос 3. Ненормално ли е толкова да си споделяме? Тук вероятно ще е нужен психолог. Чрез споделянето на всичко, сме достигнали ниво на доверие, което не съм виждал никъде другаде. Това обаче пък е и причината да се е чувствала гузна, за нещо което е направила много преди да постигнем такова ниво на доверие. Това което ме тормози е , че ако и се прииска да кръшне отново няма да посмее заради това, че нямаме тайни. (уточнявам, че засега няма особено желание да кръшка , защото засега си има от всичко в повече: секс, признание, внимание, любов, романтика и каквото се сетите). Притеснявам се да не я задушавам  с тази липса на тайни, но в същото време тя оценява нивото ни на отношения и самата тя желае да си споделяме ВСИЧКО. И сега съм малко объркан, не искам да я задушавам. Искам просто да сме щастливи Sad

              Ще бъда благодарен за всеки ваш коментар, защото съм доооооооста объркан.

              На всички прочели целия пост казвам РЕСПЕКТ Simple Smile

              # 1
              • Мнения: X
              Значи аз прочетох поста, защото ми е бръмнала главата от един ужасен проект и имам нужда от разсейване Grinning.
              Авторе, стига глупости.
              Ако всичко, което си написал, е вярно, просто закопай тая история и давайте напред, както сте си били.
              Много е хубаво човек да има изградена връзка с доверие и всичко останало.
              Ако тръгнеш да отмъщаваш за някаква детска работа от преди Втората световна, ще се проявиш като дребнав глупак и на мястото на жена ти аз лично бих те отсвирила на мига.
              Щом има искрено разкаяние, нека има и искрена прошка. Ценете това, което имате, и не го съсипвайте залудо.
              Не знам защо си разтръбил за случката на всичките си приятели, това е доста унизително и е голяма грешка.

              С едно изречение - Just don't dо this!

              Не разбрах съвсем, искаш жена ти да кръшка и се притесняваш, че тя ще се самоограничава заради това, че си споделяте всичко? Спокойно, ако го реши, ще се научи да лъже - като всички. Но то вероятно ще е и краят на розовото ви семейство.

              А, очаквам да те набедят, че пускаш пързалки (фалшиви теми), че си жена или най-малкото гей.

              # 2
              • София
              • Мнения: 38 489
              Много е странно.
              Хем всичко ви е топ.
              Ти пък си припаднал заради някаква си случка преди 15 г.
              И пишеш фермани тука. А уж се разбирате.
              Ти разбираш ли, че нещо не се връзва?
              Поне в моята глава.
              Ако бяхме аз и мм щяхме да се посмеем, да пием по едно, един секс и сме забравили.

              # 3
              • Мнения: 6 930
              Приятелите, които те съветват "да си върнеш" са малоумни, сори.
              Постигнали сте нещо като перфектната връзка, сега се чудиш дали нещо не си в ред?! Сам казваш, че тогава отношенията ви не са били така напреднали като сега. Тоест, ако ти го направиш СЕГА, какво точно ще докажеш и какво ще постигнеш?

              # 4
              • Мнения: 46 515
              Четох през ред, повечето подробности са излишни.
              Крайна съм по въпроса за изневярата, но в случая за мен изневяра няма. Ученици, които още не знаят кое къде им е, единият по чужбина, другият тук - каква връзка, какво семейство? Не сте били никакви тогава, даже се радвай, че е спала и с друг, освен с теб, а не сега да се сети, че иска да пробва какво е.

              На тези години да пишеш за морално право да кръшнеш е малко смешно. Какво ти пука за морално право, ако тази, с която кръшнеш забременее (нали си наясно, че няма 100% сигурност), ако хванеш някоя болест и заразиш децата си (презерватирът не пази от всичко), ако направи тайни снимки, с които да те злепоставя и изнудва после и т.н. Сериозно ли би рискувал, само за да натриеш носа на жена си, че като ученичка била спала с друг?

              А иначе с такива приятели не ти трябват врагове. По-нормалното е да не кръшка човек, а не да те убеждават в обратното. Спри да споделяш с чужди хора личните си неща. Споделяй единствено с нея. Не, не е ненормално да си споделяте, а задължително.
              Винаги съм се чудила на такива приятели, какво удоволствие им доставя да разделят двама или да им създадат проблеми?

              П.П. Това с романите и секса е градска легенда, не се връзвай много.

              # 5
              • Мнения: 16
              тоест според вас издребнявам ? Опитах се да структурирамвъпросите си за да могат по ред да бъдат отговорени. Ако админите смятат че темата е фейк или не заслужава внимание нека я махнат 😊

              # 6
              • here and now
              • Мнения: 4 227
              Ако написаното е истина, то имате проблем с приятелския си кръг.
              В 12-ти клас още е била дете съпругата, пък и реално не сте се "клели" във вярност.
              Сега нещата са различни.
              Респект, ако това което пишете е истина и мислите по този начин.

              # 7
              • Мнения: X
              А, забравих да кажа за приятелите.
              Публична тайна е, че аверите ревнуват от женските половинки и всячески се стараят да разделят двойката, за да можете всички на спокойствие да се занимавате с мъжките ви неща.
              Не ги слушай много, ако искаш бракът ти да просъществува.

              А пък жените може да завиждат на твоята жена или просто да те свалят.

              Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 00:13 от Анонимен

              # 8
              • Мнения: 3 250
              По времето когато е изневерила изобщо не е дължала вярност.

              # 9
              • Мнения: 16
              Ласкае ме факта, че на повечето не им се вярва, че е истина.
              Нека само уточня. Не съм споделял лични неща на всички и да разтръбявам как , господи, съм прецакан.  Просто го обсъдих и поисках съвет от брат си, някои приятели чиито тайни знам и съм сигурен че са дискретни, както и че потърсих женско мнение и то въпросите бяха описани само принципно, а не с фермани както тук .Едва сега се сетих за форума. Не съм раздухвал лични неща наляво надясно, но човек понякога просто има нужда да поговори с някого Sad

              # 10
              • Мнения: 2 353
              1. Голямо споделяне, голямо чудо - колко точно са многото мъже и жени, които знаят "тайната", освен нас?
              2. Повечето хора не изневеряват, но не се кичат с медали, нито с диагнози.
              3. Това споделяне на ВСИЧКО ми звучи малко като натиск. Дали не си леко хипохондричен и ма-а-алко властен?
                Надушвам някаква тиранИя за перфекционизъм в теб, което може да роди големи чудовища в партньора ти. Надявам се да греша.

              # 11
              • Мнения: 46 515
              Просто го обсъдих и поисках съвет от брат си, някои приятели чиито тайни знам и съм сигурен че са дискретни...
              Не знам колко са дискретни, но съветите, които са ти дали са: как да се разведеш. Дръж ги далече от семейството си, ако искаш да го запазиш.

              # 12
              • Мнения: 16
              По времето когато е изневерила изобщо не е дължала вярност.

              напълно съгласен съм. Това че съм реагирал така, не означава че съм го искал . И двамата се уплашихме и потърсихме медицинска помощ. Странно е какво може да причини психиката. 

              Сега сме си отново в прекрасни отношение, аз просто се зачудих да не съм "сбъркан чехъл"

              # 13
              • Мнения: 46 515
              ...просто се зачудих да не съм "сбъркан чехъл"
              Добре са те "обработили" приятелите. Чехъл си, но си под техния чехъл, което не е в твой интерес...

              # 14
              • София
              • Мнения: 38 489
              Трябва да си много тъп чехъл да правиш проблем за каквото и да е преди 15 г.

              Общи условия

              Активация на акаунт