Бившата му съпруга

  • 17 220
  • 412
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 788
Изобщо не мога да си представя как може жена да прати 4 годишното си дете на хиляди километри за цял месец. Без значение каква е причината. Детето е твърде малко, за да пътува до там и то само. Да не говорим пък да отиде при жена, която и понятие си няма от гледане на дете. Ами, ако детето рязко вдигне температура, докато баща му е на работа? Или падне и се удари лошо? Или се задави с нещо? Бременна жена в 8-ми месец без познания за отглеждане на деца би се ошашавила и не мисля, че би предприела най-адекватните действия за справяне в кризисна ситуация - особено в чужда държава
За мен безотговорния в случая е бившата съпруга.
Може да не съм се изразила разбираемо някъде, но искам да подчертая, че детето не пътува само, доколкото знам майката го е довела, а бащата има ангажимент да го върне.

# 136
  • София
  • Мнения: 10 621
Значи, тука някой си е направил сметката без кръчмаря и сега се чуди как да покрие разликата...
Бащата се е съгласил да му пратят детето. Предполагам, че майката не е качила детето на самолета и се е обадила на бащата "Чакай го след 3 часа на летището", нали?
Той си е казал "Ааа, супер, милинкото тука и без това по цял ден лежи и нищо не прави, колко му е да го" гледа"."

Ето, Ванеса го е изяснила.... Сметка без кръчмар.

# 137
  • Мнения: 18 924
4 годишно няма и да го пуснат само в превозно средство предполагам, само по-големи деца могат да пътуват, придружени май от стюардеса в самолет примерно.

# 138
  • Мнения: 15 773
А бе то е ясно, че детето е пратено при баща си и че той трябва да се научи как се гледа дете. Обаче нещата са различни - този баща е на хиляди километри от детето си, вижда го от дъжд на вятър и е ясно, че и той самия, въпреки, че е баща, си няма и понятие как се гледа дете на тази възраст. Отделно, че ходи на работа през деня. Затова отговорността пада върху новата му жена, която пък е бременна и то в 8-я месец, няма други деца, следователно няма и опит.

Един пример от мен - синът ми беше на 6 г., когато отиде с баща си и тогавашната му приятелка за 5 дни на нашето море. Аз бях спокойно, защото жената беше разведена, с дете малко по-голямо от сина ми и знаех, че ако нещо стане ТЯ, а не баща му, ще знае как да реагира и какво да прави. Баща му от къде да знае, като цял живот не е гледал дете - нито болно, нито здраво. Със сегашната не бих го пуснала, нищо, че вече е на 13 години, защото тя самата е доста младичка, деца не е гледала и няма да може да реагира адекватно нито при евентуална кризисна ситуация, нито при изблик на буйния му пубертет. Та определено мисля, че няма лошо да си пратиш детето при баща му, но и да прецениш правилно ситуацията в момента каква е и дали можеш спокойно да се препичаш на плажа, оставяйки 4 годишното ти дете в ръцете на жена без опит с деца

# 139
  • София
  • Мнения: 10 621
Лейди, намирам мисленето ти за сбъркано.
Ако бившият ти няма жена, не би му позволила да вижда детето ли?
Мъжете се справят отлично в дадена ситуация, просто е нужно да им се позволи да се сблъскат.
Аз да не би да съм знаела как се гледат деца? Щях да си удавя първото дете, докато го къпех първата вечер вкъщи😂.

# 140
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Разбира се, а бившата е на курорт, вместо да си гледа тя детето и на всички да е по-лесно! Не я е срам Simple Smile
Еми да, пълна простотия е, извинявай. Най-вече спрямо собственото й дете. Как ли пък няма да си тропосам детето в къщата на баща му, при бременна жена, която не му е никаква на това дете, като не съм наясно как ще го приеме и дали ще има възможност да се грижи. Ми това означава да ползвам моето си дете като някакъв инструмент, за да им развалям “семейната идилия” на ония, пък аз да си вея гъза по почивки. Е, просто не си го представям това. Дори когато лвжах бременна, не ми е хрумвало да пращам детето си някъде си.

# 141
  • Мнения: 15 773
Не ми е сбъркано - просто го познавам много добре и знам, че не отговорен човек, на когото мога да разчитам. Той си е човек на живота, един памперс не е сменил през живота си. Веднъж го взе за един уикенд, сина ми /тогава на 5 години май беше/ вдигна 37,5 температура и той ми стопи телефона, защото не знаеше какво да прави. Накрая го остави при майка си и излезе, защото имал уговорка с приятели да пият бира и да гледат мачове. А синковеца вдигна 39 температура. На другия ден ми звънна да отида да го взема, защото малкия искал при мама.
От години го взима 4 пъти в годината за по 2 часа да хапнат по пица и ми го връща. Как да съм спокойна при това положение? Преценила съм, че не е отговорен, затова и не бих го пратила, освен ако сина ми сам не поиска. За сега нито той, нито баща му искат

Имам позната, която редовно праща и двете си деца при бившия съпруг за по 1 -2 седмици а лятото и за месец. Но той си е отговорен човек, грижи се добре за тях, показал е, че има желание и жената е спокойна. И аз бих била при това положение

# 142
  • Мнения: 18 924
Това, че ти разсъждаваш така, не прави другата жена проста. Аз смятам, че тя може да си се разбира каквото реши с бащата и да му праща детето толкова често, колкото той е съгласен. Точно защото е супер палаво, може да й е дошло нанагорно да го гледа сама и е решила да "презареди батериите".

# 143
  • Варна
  • Мнения: 838
И аз не бих пратила 4 годишно, обаче майката си е в правото да го прати. Подкрепям напълно. Време е бащите да се сблъскат с реалността, наречена "гледане на дете след развод" и евала правя на такива жени, които си отиват на почивка и пращат детето при баща му.
Аз пък не мога да правя евала на хора, които използват децата си, за да си връщат на бивши и техните настоящи.
Няма начин това дете да не е усетило за цял месец, че е нежелано и излишно. На 4 години се усещат прекрасно тези неща (които остават после като част от "първите седем")

(И наистина ли е било за цял месец? Малко преувеличено ми се струва. Баси и почивката. Лошо няма, де.
Но и аз не бих могла да съм спокойна и да си почина. Още повече, ако знам, че за детето ми трябва да се грижи жена в напреднала (тежка) бременност (колкото и да ми е крива, мъжът трябва да го отнесе, а той в случая си е измил ръцете) Тъпо, тъпо отмъщение.

# 144
  • Мнения: 18 924
Добре, защо всеки го вижда като отмъщение? Аз го виждам така - жената е изтрещяла от гледане на дете и ежедневни дейности, излязло и е предложение за хубава почивка, но почивка с 4 годишно знаем каква почивка е... и тя си е казала - ще го пратя при баща му, за да си почина. Той и без това няма да пътува никъде, нали чакат бебе Simple Smile Това е.

Значи майката е вечно "отмъстена", защото детето си е повечето време при нея? Мислете какви неща пишете все пак Simple Smile

# 145
  • Варна
  • Мнения: 838
Добре, нека не е отмъщение. Тогава го наречи "липса на усет, емпатия, емоционална интелигентност" - което си избереш.
Точно, когато е много бременна втората жена (и не просто "чака дете", а доколкото разбирам, не е била лесна бременността) трябва да отиде на почивка. И точно за цял месец;) Хайде сега! Чак толкова да се правим на луди.

Не мога и да си представя, както получавах контракции от ходене до тоалетната и не спрях да повръщам до самото раждане - някоя преуморена женица и бившият й (мой настоящ) мъж - работягата, да ми стоварят 4-годишно за да се упражнявам в майчинство върху него:) Как не!
Да уточня, все пак, че за мен - главно мъжът е виновен.

# 146
  • Мнения: 18 924
Всеки вижда нещата под различен ъгъл явно. Напълно е възможно първата жена да е имала лесна и весела бременност и дори да не й хрумва, че втората се чувства като слон с хобот. И дори и да е така, какво толкова, нали детето си е с баща си. Втората жена също е с бащата, да се разбират как ще жонглират още 20 дена и това е.

Ако утре майката на детето реши да прави околосветска обиколка и връчи детето на бащата за постоянно, какво правим?

# 147
  • Мнения: 10 963
А ако детето беше общо или на жената от предишна връзка?
Ситуацията е такава, че трябва двамата да измислят решение, не да се чуди жената как да махне детето.
Изобщо някак все повече ми се набива в очите, че мъжете приемат много по-лесно и най-вече безрезервно децата на жените от предишни връзки отколкото жените приемат децата на мъжете, ако изобщо. А това дете е колкото на бившата толкова и на бащата. И като има нова семейна единица, то двамата участници в нея трябва да седнат и да се разберат.

# 148
  • Мнения: 550
Никога не бих пратила детето си при баща му при положение, че знам че новата жена е с тежка бременност! Не виждам за какво и как трябва да отмъщавам на някой, че сме се разделили.... Да вметна че бившия ми мъж си гледа детето адекватно и в не определения график от съда! Случвало се е и двамата да не можем да го гледаме и го гледа майка ми, но това винаги е съгласувано с двамата родители. Детето е на двамата и е редно решения да се взимат от двамата!

# 149
  • Мнения: 10 760
А не ви ли хрумва, че е планирала пътуването преди да знае, че новата е бременна?

Общи условия

Активация на акаунт