Звънкат коледни звънчета и ДЕКЕМВРИйски бебешки гласчета! 🔔🎅👼

  • 16 852
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 197
БиЛейди, да не се обидиш, но сълзи ми излезнаха от смях с твоите перипети около кърменето. Все едно аз съм го писала.
Успокоява ме това, че не съм единствената, която не се справя с кърменето. Явно не е така лесно както изглежда. Толкова зле се чувствах тези дни, заради това че не ми се получава. Въобще не можах да се порадвам на първите дни на бебка вкъщи. Сега малко ми помина като виждам, че в групата сме 50/50 на АМ и кърма. В темата за кърменето те карат да се чувстваш пълен неудачник, ако не кърмиш 😣 Аз още правя опити, но и дохранвам. Ще видим какъв ще е резултатът от цялата работа.

# 91
  • Мнения: 499
Мони, не си единствената, май проблемите с кърменето са доста чести.. Аз реших да се цедя докато има нещо и да храня паралелно с АМ. Омръзна ми да се вайкам и тормозя и да не мога да си се радвам пълноценно на бебока.

Кикаир, и аз съм крайно разочарована от акушерките в болницата,която родих. Нито показаха за кърмене, даже на мен и памперс не ми показаха как се сменя, при опит да помоля за съдействие ми се отговори,че тях никой не ги е учил и нямало нищо сложно. Да видиш как цяла нощ с ревящо бебе с разстройство сменях памперс след памперс, та да - неволята учи... И аз давам Аптамил. Към момента му понася добре.

# 92
  • Мнения: 444
Минавам да похваля пудрата на Клоран с невен.
След само 2 слагания има страхотно подобрение. Пъпчиците са изчезнали и дупето сега е просто малко по-червено. Олекна ми, наистина.
Та, ще мина поне докато се оправи напълно само на пудра. Да отбележа, че пудрата я слагам на ръка и после на дупе, а не ръся директно върху малката.

# 93
  • Мнения: 196
Да споделя и аз относно кърмата. Аз Достинекс пих още в родилното за спиране на кърмата. Прецених, че ще рухна психически ако не го направя. Един доктор ме направи на пух и прах за това. Почти си докарах следродилна депресия заради това, че ме гледаха като престъпник, лоша майка. А да не говорим, че поисках и залъгалка да ми дадат и пак търпях неодобрителни погледи. Единственото, което ме крепеше е това, че моят доктор дори не ме попита защо искам да спирам кърмата. Директно ми заяви, че изборът е само мой и ще ме подкрепи каквото и да реша, защото всяка майка сама преценя какво е добро за детето й и никой няма право да се бърка в избора й. Направо не знам как да му благодаря на този човек.  Преди да ме изпишат поговорих с педиатърка, която каза, че не е кърмила нито ден и двете си деца, едното от които също е педиатър, и са били здрави и щастливи деца. Тя ми обясни, че днешните АМ са толкова приближени до кърмата, че няма проблем да се храни детето само на АМ. Беше ми втълпено от друг педиатър, че детето ми няма да бъде толкова здраво като кърмачетата, защото ще е на АМ. Единствено съжалявам, че не успях да говоря с педиатърката по-рано. Жива и здрава да е тази жена. Един час ми отдели, за да ме успокои и да ми разясни състава на АМ. Половин психолог беше, каквито всъщност трябва да бъдат всички лекари, особено тези, които работят с пациенти с деликатно психическо състояние, като нашето. Защото след раждане хормоните са в тавана и лесно можеш да психясаш някой.
Като ни изписаха се почнаха въпросите от роднини, близки и познати. При всеки телефонен разговор или среща ми бяха задавани въпроси от типа на "Имаш ли кърма?", "Кърмиш ли?" и т.н. Какво ги интересува! Как смеят изобщо да питат! Няма да питат добре ли е детето, аз как се чувствам, а кърмя ли. На никой не съм се обяснявала, защото ми писна от осъдителни погледи и думи. На всички казвам, че нямам кърма и толкова.
Възхищавам се на майките, които кърмят до 9 месеца, но аз просто не бих успяла. Не си заслужава да превръщам един толкова специален момент като храненето в неприятно задължение и да гледам детето си на криво, защото ми е неприятно да ми причинява болка. Дори и с бутилка, храненето за нас е специално. Гушкам го, говоря му колко го обичам и с нетърпение чакам следващото хранене. Най-важно е да сме щастливи и да се радваме на децата си и всеки миг, прекаран с тях. Правете това, което вярвате, че е добре за вас и детето ви и помнете, че не дължите обяснение на никой за нищо. На мен ми отне седмица, за да го разбера и се радвам, че накрая с гордо вдигната глава мога да кажа, че съм добра майка, защото се грижа за детето си и го обичам повече от всичко на света. Няма да позволя на никой да ме кара повече да се съмнявам в себе си.

# 94
  • Мнения: 58
Запис и от мен, много мина малко остана.
Честито на майчето и бързо да се гушкат вкъщи.
Като ви чета и си припомням как  с първото понеже падна с половин кило... трудно засука и не беше от най-яжните, видях голям зор.Все надаваше малко, писах си в тефтер колко съм цедила колко е яла.Не беше регулярно но 10мл. да са, съм щаслива. До ден днешен си е клечо и като е гладна яде, като не е може и цял ден да си кара на филийка.

Не се притеснявайте толкова въпреки, че знам че е трудно. Не ядат едно и също количество всеки път, както и ние се храним различно. Ако не плаче значи е добре, така мисля да си процедирам и сега..... само да дойде и този момент 😩

ЧеГевара скоро ще да е, няма как. Добре съм благодаря.Аз се успокоих, неможе да не се възтановяват водите, като не са ми изтичали. Усещам го и аз така... на моменти все едно се намества после по малко, но нали и спят доста. Тонове добри, движение има, ще си чакаме и това е.
На колко е баткото? Доста подробно сте обсъждали бебеидването, за което евала.Засега по опростено съм разказвала, но и интересът явно е по малък 😁

# 95
  • Мнения: 882
Наистина старта с кърменето е много труден и физически  и психически . Аз пак казвам първата седмица е ад . Ние с мм сме от 12 години задено ще станат 13 не сме се карали сиг  от както сме били ученици . Щом се стигна до там да се скараме.  Благодарение на моята упоритост успяхме да го преодолеем и сега нещата се случват.  Иначе на няколко  пъти той все ми предлагаше да ни направи ли шише  с АМ и не му се сърдя, че не ме подкрепи на 100% в това трудно начало . Просто и двамата  изпаднахме  в ужас когато ни се втълпи в главата, че малкия не наддава . Беше ужас мерене преди и след ядене един рев от малчо че му развалям съня . Аз цедя и давам . Пълен ужас беше . Наистина момичета да кърмиш или не е без значение от здравето на детето . Единственото по удобно е , че не се налага да ставаш да правиш ядене . И в двата случая бебето разчита  на нас за храната . А относно роднините аз вече имах едно скарване с едната от пра бабите . Беше се обадила на нейна племенница да си говорят за моето кърмене и ми идва на вратата и ми носи боза от 60 стотинки да пия за кърма.  Точно в периода в който се мъчех . Не се сдържах и обясних , че аз тая химия не я пиех без да съм бременна а камо ли сега като храня бебето от мен.  Има био бози и т.н .

# 96
  • Мнения: 367
При нас днес е някакъв ужас. Вече 3ти час неще да заспи, какво ли не правих, спи му се и две не вижда ама все циври. Сутринта беше същата работа, стигнах до там да изляза пред вратата с количката за да заспи. Все иска да суче и накрая повръща, даже му направих малко АМ и него повърна. Не е да е колики, защото не се при свива. Гушкам го аха да се отнесе 7 почва да мърда... Не знам докъде ще стигне търпението ми...

# 97
  • Мнения: 4 660
Да ви кажа аз съм много щастлива с АМ правя докато се насити .
Щастливо бебе = щастлива майка
А какво му трябва на едно бебе да е нахранено да е сменено памперса и да е гушнато от време на време.
Тези в родилното направо ще уморят човека акушерките и сестрите знаят повече от лекарите. То и лекарите тук един дол дренки, добре че се следя на частно и ми вдига човека за всяка болежка. Изкараха ме хипертоник защото вдигнах кръвно 200/100 по време на секциото. Ами беше ме страх имах лоши спомени от първото секцио. После една акушерка пак ми вдигна кръвното като каза ,че бебка е на кувиоз което не беше вярно. Абе влизат тук излизат кой както си ще сън почти нема. Единствено днешната смяна беше разбрана и не ме упрекна, че ще спра кърменето и както трябва ми обработиха раната.

 viji93 да не му се ака, моето днес се гърчеше после се наака. Ама и бях дала кърма която за последно издърпах с помпата. Дали е от нея или от АМ което дават в родилното или наближават коликите. Иначе е спокойна, но тъкмо заспива и я будят де за къпане де за преглед. С нетърпение чакам понеделник уж тогава ще ни изпишат. Чакаме пътеката да изтече ,че те да си вземат парите. Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 270
При нас днес е някакъв ужас. Вече 3ти час неще да заспи, какво ли не правих, спи му се и две не вижда ама все циври. Сутринта беше същата работа, стигнах до там да изляза пред вратата с количката за да заспи. Все иска да суче и накрая повръща, даже му направих малко АМ и него повърна. Не е да е колики, защото не се при свива. Гушкам го аха да се отнесе 7 почва да мърда... Не знам докъде ще стигне търпението ми...

....при нас днес е същото положение 😳, както никога...спи ѝ се, но плаче и не може да заспи и така цял ден. Чак сега в 22.30 заспа...и връща постовнно по малко и пада едно преобличане...откачам днес, поне 7-8 пъти сменям бодита

# 99
  • Мнения: 367
И от акането не е, той постоянно ака на всяко хранене почти. Аз да го преобличам сигурно една пералня пак събрах. Добре, че и ние си взехме сушилня, направо се преродих с нея. Мислете ме за луда, но накрая го увих в одеалото му, сложих му една шапка и излязох пред блока за да заспи. То няправо бях на ръба вече. За 5 минути точно заспа от 11:30 до 3:30 е спал. Смях се аз преди време  на една приятелка как в 6 сутринта пред блока дундуркала с количката бебето си, ма еймана и аз стигнах до там 😁

# 100
  • Мнения: 65
Привет,
Някой дали си е взимал от България въпросините компреси на Multi mam, за които споменаха Алекс и Чегевара. В сайта на всяка аптека ги има, но никъде в наличност?
Благодаря предварително.

# 101
  • Мнения: 2 179
Привет,
Някой дали си е взимал от България въпросините компреси на Multi mam, за които споменаха Алекс и Чегевара. В сайта на всяка аптека ги има, но никъде в наличност?
Благодаря предварително.
Али, аз не съм си взимала от България, но според мен може да ги има в Ремедиум. Доста големи аптеки, особено тази до ул. Солунска мисля.

По-късно ще ти пиша на лс.🤣

# 102
  • Мнения: 65
Отговарям тук за всички, които ще проявят интерес. Няма ги в наличност в Римедиум, дори и по складовете им. Всички аптеки и дрогерии, които открих в интернет също са с изчерпани наличности. Затова питам, ако някой знае някой забутана аптека😂
Иначе благодаря Алексче🥰, в краен случай ще има обади се на приятел за колет.😂

# 103
  • Мнения: 1 139
Чегевара, опасен е големият ти син. Браво и на теб за хубавото обяснение. Мм също се опита да обясни на баткото от кеюуде идва бебето, но той още е мн малък и надали е разбрал нещо. Само, че бебето беше семчица 😁и тати го е сложил в корема на мама.
Аз в началото също имах разранени зърна. Незнаех за тези компреси за съжеляние. Направо ми се ревеше като идваше време за ядене. Мажех с крем, в последствие си взех протектори на Нук, само такива намери мм. Вече нещата се оправиха. Днес има доста колики, аз все още нищо не давам. Чудя се между Лефакс и Сабсимплекс.
Вече е малко по-добре със сополите. Поне си спи в леглото. Предните два дни спеше единствено на ръце, за да е повдигната.

# 104
  • Мнения: 290
Здравейте, момичета!
Има ли мамчета, които се цедят и горе-долу какво количество изкарвате при цедене. Бебката почна да хапва повече, а аз не мога да и смогна и съм като в някаква дупка. Не мога да изцеждам количеството, което тя изяжда. Слагам я на гърда и от гърда суче да стимулира процеса, но количеството вместо да се увеличава намалява. Тъй като ние сме на по-различен начин на хранене и тя трябва да наддава повечко и се цедя и и давам от шише като в края на храненето я слагам и на гърда да посуче. Досега беше добре, но от 2-3 дни съм в задънена улица. Знае ли някой как може да се увеличи количеството на кърмата? Май и аз ще търся помощ от консултант..

Общи условия

Активация на акаунт