АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 935
  • 505
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 258
Сменихме коша на количката при навършване на 6м, но сме го оставили на най-легналата степен. В момента е като на шезлонгче и разходките наистина са по-интересни.

Относно запека- няма такъв проблем, даже ака 2-3 пъти, но аз добавям съвсем мъничко мазнина- гхи, кокосово масло или няколка капки зехтин. Давам и авокадо.

# 166
  • Мнения: 139
Rlc13  и нашето момиче не обича по корем.   
Мрънка да я обръщам. Когато е голичка след баня може да се стои повече време - минута, две. Най-обича да е приседнала в мен или да я носят.☺ Тези дни я слагам на земята, върху меки пъзели и там и е по интересно и като я сложа по коремче, стои също повече време, без да протестира.

# 167
  • София
  • Мнения: 406
А защо не започнете месото сега? Малтофер ли ще давате?

Ще даваме Малтофер един месец по лекарска препоръка. Според педиатърката, ще отнеме месец да въведем месо (по принцип при анемия най-добър ефект има телешкото, а него не можем веднага да дадем), така че е по-добре да дадем сиропчето.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Моето дете пък буквално анатемоса количката, няма седнало, легнало, никакво положение. Види ли я започва да се изнервя, а оставим ли я вътре изпада в истерия. И от месец някъде, когато сме навън е все на ръце, да гледа заспива ни в ръцете, но какво да я направя, и без това и окъся количката. Иска да върви ама като не може.
Напоследък и стана по-интересно и си се върти и си преследва играчките, мъчи се да пълзи. Иска да сяда, но е доста нестабилна, макар че в шезлонга си сяда от легналото положение. 
Относно запека при кърмаче, аз наблягам на кивита, сокчета от круша и синя слива или плодове съответно за сега действа, когато е имало проблем. Hug

# 169
  • Мнения: 72
Здравейте, има ли някое детенце с реакция към круша? Вчера дадох две лъжички пюре от круши на Гербер, вечерта малкият имаше 5 - 6 пъпки по краката и телцето, червени, с връхче. Не ги свързах с крушите, защото дадох пюрето към 10.00,след това в 13.00 - Нежни зеленчуци на Гербер (давала съм го и преди) и чак вечерта забелязах пъпките. Днес отново в 10.00 дадох круши и към 12.00 забелязах същите пъпки по темето, веждата, нослето и ръчичката... И почти съм сигурна, че е реакция на крушата...

# 170
  • Мнения: 423
Момичета, мерси за отговорите. Малката се оправи,  или се беше спекла от картофа или просто организмът и още се е нагаждал към твърдата храна. Вече и давам комбинирани зеленчукови пюрета, които приготвям сама. Днес въведох и пилешкото месо, изяде си цялата порция. Месото обаче реших да вземам в бурканчета, тъй като нямаме домашно.
Круша и дадох на Hipp, нямаше проблем. Първият ден въобще не и хареса, но на следващият си го изяде. Това е единственото пюре до момента на което се е мръщила и плюла. Simple Smile
Плодовите пюрета следобяд ли ги давате или и тях на обяд, вместо зеленчукови? За сега съм въвела само ябълка и круша. И двете на обяд ги дадох. Ябълката смесена със зеленчуци.

Да попитам, някой ползва ли в ежедневието си ергономична раница? И заслужава ли си покупката?
Предимно ходим на разходки в парка и до супермаркета. А за май месец плануваме пътуване с кола.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 13:19 от megisch

# 171
  • София
  • Мнения: 406
Да си кажа и аз как върви захранването при нас. Сутрин хапва каша - до момента само елда съм й дала, от утре ще е на оризова с банан. Все са безмлечни, но обмислям следващата да е млечна. На обяд зеленчуково пюре с малко масло. Въвели сме картоф, морков, тиква, пащърнак, тиквичка. Броколи дадох веднъж, но спрях, защото изобщо не ги хареса, голямо плюене падна, а после получи много газове и реших, че вината е тяхна. След известно време пак ще пробвам. Следващото, което ще й предложа, е цвекло. Следобед яде плод - до момента банан и ябълка съм й давала и това й е любимото ядене. Заменили сме три хранения - в 10 ч., на обяд и следобедната закуска.
Питане за бебетата на АМ - сутрин и вечер по колко мляко изпиват на хранене? И изобщо колко мляко дневно трябва да приемат след 6ти месец?

# 172
  • Мнения: 510
Аз ползвам раница, почти всеки ден. Днес минах около 15000 крачки с нея. Бяхме по доктори.
За мен си струва покупката, доволна съм.

# 173
  • Мнения: 3 951
Не ви ли е страх, че може да паднете с бебето в раницата? Това е едно от нещата, които ме спират от такава покупка. Изглежда ми опасно.

# 174
  • Мнения: 264
И изобщо колко мляко дневно трябва да приемат след 6ти месец?
Вчера бяхме на гастроентеролог и той каза, че за 6 месечно бебе трябва да има общо 5 хранения за денонощието - три млечни и две с пюре/каша. За количеството на млякото не мога да кажа, защото ние сме на кърма и е колкото си изпие.
Повода за консултация с гастроентеролог при нас е рефлукс. Доктора стигна до извода, че малкия преяжда понеже на едно хранене му предлагам и двете гърди. Сега се опитвам да давам само от едната ама ми се струва, че така не може да се наяде Pensive Предполагам, че за няколко дни нещата биха могли да се регулират и наистина да минем на такава схема на хранене. Има ли някой друг който също да е преминал през такава промяна и изобщо според вас възможно ли е да се случи, при положение че вече 6 месеца сме се хранили и от двете гърди на всяко хранене?
Още един въпрос имам, към мамите на бебечета с атопичен дерматит. Купих бананова каша, но после видях, че се води млечна и не съм я давала. Давате ли от този вид каши и възможно ли е да доведат до обостряне на АД? Също така кога се въвеждат млечни продукти (масло, сирене, кисело мляко) и глутен?
На следващата консултация ще питам и докторката, ни ми се иска да чуя и други мнения.

# 175
  • Мнения: 385
Здравейте, и нашата педи каза, че трябва да има 3 млечни хранения и 2 заменени - едно със зеленчуково пюре и едно с плодово-зърнено. След седмица ще почна да редувам зеленчуковото с месно-зеленч.
елена-е, на кутиите има някакви ориентировъчни горни граници за количествата АМ. Моята Мая например сутрин е най-гладна и омита 210 мл вода +7 лъжички АМ. Второто ядене е 50 гр. плодово пюре със 150 мл вода+5 л. АМ. И последното пето ядене след банята преди лягане е 200 мл + 6,5 л АМ, но невинаги го изпива цялото.
Междувременно започна и водица да пие - преди не искаше, но особено откакто въведох зърнената каша, й се отваря малка глътчица.
Аз ползвам ергономична раница отдавна - много ни е удобна за разходки по неравни терени на чист въздух или за бързо излизане в града, когато ми се налага да свърша някакви задачки и да съм по-гъвкава и динамична. Ползваме я и на село, защото там с количката не става. Нашата раница има опция за носене на бебето, гледащо напред. Ползвам я от 2-3 дни и дамата е много доволна, защото гледа и се радва на заобикалящия я свят.
Мегиш, можеш да потърсиш някой магазин/бебеносещ център и първо да пробваш с раница под наем. Тъкмо така ще можеш да избереш модел, който ти пасва на твоето телосложение и ще ти е най-удобен за носене, че малчовците си натежават Simple Smile

# 176
  • Мнения: X
И изобщо колко мляко дневно трябва да приемат след 6ти месец?
Вчера бяхме на гастроентеролог и той каза, че за 6 месечно бебе трябва да има общо 5 хранения за денонощието - три млечни и две с пюре/каша. За количеството на млякото не мога да кажа, защото ние сме на кърма и е колкото си изпие.
Повода за консултация с гастроентеролог при нас е рефлукс. Доктора стигна до извода, че малкия преяжда понеже на едно хранене му предлагам и двете гърди. Сега се опитвам да давам само от едната ама ми се струва, че така не може да се наяде Pensive Предполагам, че за няколко дни нещата биха могли да се регулират и наистина да минем на такава схема на хранене. Има ли някой друг който също да е преминал през такава промяна и изобщо според вас възможно ли е да се случи, при положение че вече 6 месеца сме се хранили и от двете гърди на всяко хранене?
Още един въпрос имам, към мамите на бебечета с атопичен дерматит. Купих бананова каша, но после видях, че се води млечна и не съм я давала. Давате ли от този вид каши и възможно ли е да доведат до обостряне на АД? Също така кога се въвеждат млечни продукти (масло, сирене, кисело мляко) и глутен?
На следващата консултация ще питам и докторката, ни ми се иска да чуя и други мнения.

По отношение на АД, мисля че зависи дали се дължи на алергия към белтъка на кравето мляко. Ако е така, педиатър ми каза, че трябва след първата година да се въвеждат млечни и да се предлагат само безмлечни каши. Дерматологът ми каза смело да захранвам и да не се притеснявам, защото според него АД при нас не се дължи на алергия към храна.

# 177
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря за отговорите за АМ, горе-долу май се вписваме - аз кашата, дето писах, че е безмлечна и сме заменили хранене, я правя с АМ. Много съм завеяна днес Rolling Eyes

Svetlana_92, ние тепърва ще ходим на дерматолог да се изкаже за атопичния дерматит. Досега друго мляко освен АМ не съм давала, така че при нас дерматитът се обостри от нещо друго, но не съм сигурна точно какво - подозирам сиропът за кашлица, като беше болна, но знае ли се... При голямата ми дъщеря дерматитът също не се повлява от прием на мляко, но примерно на фреш от портокал кожата й реагира. Наблюденията ми са, че това заболяване е много индивидуално. Ако в момента дерматитът не е обострен, аз лично бих дала малко каша и бих следила за някаква реакция, но ти можеш да прецениш най-добре.

# 178
  • Мнения: 135
Здравейте, при нас захранването върви доста добре. Въвела съм доста зеленчуци + заешко, пилешко и утре ще вкарам пуешко. Педиатърката ми каза, че щом съм вкарала 1 бяло месо, няма нужда да въвеждам другите, а директно да давам. Започнах да давам и жълтък, но тя започна да има сополи, аз и баща й бяхме болни и спрях, защото знам, че не се въвеждат нови храни, когато детето има някакви симптоми на разболяване. Но сега ще започна пак. Планувам да въведа и глутена скоро като и омеся хляб с квас. Иначе съм дала елда и ориз, но аз си ги правих на каша, защото тези готовите на прах не ги харесва. От готовите яде само овесена безглутенова на Хип. А плодови започнах да и давам сутрин с овесена каша, защото бях въвела само круша, а следобяд е рисково да не направи реакция.
По отношение на раницата, ние имаме от 2 месеца и много я ползваме. Даже се прибирахме към БГ с нея и беше много удобно и тя много я харесва. По отношение на носенето отпред, консултантът като купихме нашата ни предупреди, че носенето отпред не е ергономично носене и ако решим да я носим не трябва да е повече от 15 минути на ден. Нашата е Ерги бейби. Знам, че в БГ има мн добри места с консултанти по бебеносене и цената на консултацията е доста приемлива.
Аз започвам от утре работа, а малечка дейкеър. Надявам се всичко да потръгне добре Simple Smile

# 179
  • Мнения: X

Вчера бяхме на гастроентеролог и той каза, че за 6 месечно бебе трябва да има общо 5 хранения за денонощието - три млечни и две с пюре/каша. За количеството на млякото не мога да кажа, защото ние сме на кърма и е колкото си изпие.
Повода за консултация с гастроентеролог при нас е рефлукс. Доктора стигна до извода, че малкия преяжда понеже на едно хранене му предлагам и двете гърди. Сега се опитвам да давам само от едната ама ми се струва, че така не може да се наяде Pensive Предполагам, че за няколко дни нещата биха могли да се регулират и наистина да минем на такава схема на хранене. Има ли някой друг който също да е преминал през такава промяна и изобщо според вас възможно ли е да се случи, при положение че вече 6 месеца сме се хранили и от двете гърди на всяко хранене?
Още един въпрос имам, към мамите на бебечета с атопичен дерматит. Купих бананова каша, но после видях, че се води млечна и не съм я давала. Давате ли от този вид каши и възможно ли е да доведат до обостряне на АД? Също така кога се въвеждат млечни продукти (масло, сирене, кисело мляко) и глутен?
На следващата консултация ще питам и докторката, ни ми се иска да чуя и други мнения.

Моето дете също е само на кърма (и пюрета вече де). Винаги съм предлагала двете гърди. Повръщаше много от началото до към 5ти месец. И аз мисля че беше от преяждане и от това че ядеше прекалено бързо. Не съм го водила на лекар, защото си качваше добре. Просто перях по-често. Не бих започнала да предлагам само от едната. Първо защото той, когато не иска повече и да му предлагам стиска устни. Всъщност пробвах и аз няколко пъти да предлагам само едната, но след час искаше пак. И пак поемаше същото количество и пак повръщаше. Та като му давам от 2те поне знам, че 2-3 часа няма да я тътси. Второ според мен така ще ти намалее кърмата. Това е голяма пауза между всяко хранене. Трето защо те притеснява толкова това повръщане? Ако си качва добре, чувства се добре аз не бих променяла схемата.
И все пак аз така процедирам с моето дете, ти решаваш за вас. Може да пробваш да предлагаш само 1, но внимавай да не ти намалее.
А и моето дете има доста повече от 5 хранения, може би 6-7-8, но не се притеснявам. През нощта има поне 1-2.

Общи условия

Активация на акаунт