АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 786
  • 505
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Ох, само моето дете ли не обича много да си поспива, направо ми изцежда силичките. От известно време спря да спи изобщо навън, колкото и да й се спи й е толкова интересно, че е изключено да заспи, а има дни, ако поспи час и половина изобщо си е направо щастие за мен. Но на това хубаво време даже по два пъти си я изкарвам навън.
Със захранването не бързам особено, ама то и изследванията са й добри. Захранвам я със ЗВБ и пюрета едновременно, предпочита сама да си взима всичко и често ми взима лъжицата от ръката в опит да се храни сама Joy  Въвела съм тиква, авокадо, пащърнак, сладък картоф, броколи, морков и обикновен картоф за сега, като бързо сменям на следващия зеленчук. Коричка хляб си дъвче с кеф, чеше си явно венците. Каши съм решила на този етап, че няма да давам, не виждам полза от тях, освен празни въглехидрати - но може би и не съм достатъчно осведомена, ще се радвам и на друго мнение. На този етап мисля да пробвам още няколко нови зеленчука да въведа и лека полека да започвам с плодовите за следобедни или предобедни закуски, вие кога смятате за по-редно да се дават?
Прекрасен ден ви пожелавам мами Hug

# 226
  • Варна
  • Мнения: 231
Ние добре вървим със захранването. Моето момче много обича да си хапва и не ми е отказал нищо, което съм му предложила, даже малко се чудя, да порция от 200-220гр не е големичка, но той сесърди и това като свърши. Давам пюре за обяд и каша с плод към 17ч. Досега сме въвели тиква, морков, картоф, батат, пащърнак, грах, цвекло, спанак, броколи, праз от зеленчуците, плодове - ябълка, круша, слива, боровинки, банан, месо пуешко и пилешко, зърна - ориз, елда, киноа и овес, днес ще дам просо.
Не съм съгласна, че кашите са празни калории. Всички съдържат много протеини, желязо, фибри, просото пък дори не е много калорично. Елдата е любима на синът ми. Само да вметна, че аз купувам зърна, правя ги на брашно и така на каша. Единствено  ориз не давам много, два-три пъти след като съм го въвела, за да сгъстя някое рядко пюре. Към него аз съм пристрастна и вкъщи не се консумира, за сметка на всички други зърна, които са и много вкусни освен полезни. Но както се пролича аз съм фенка Grinning

# 227
  • Мнения: 385
Моето момиче от 2 дена не иска да си пие млякото. Заместила съм две хранения - с пюре и каша си ги изяжда, но като дойде време за млякото, едвам си изпива половината порция. При някого от вас случва ли се? Решила съм първо тук да попитам и след това педи, че на нея в момента й пуши главата.

# 228
  • София
  • Мнения: 406
Frekoko, да не би да й е нужен по-голям интервал между храненията и да се чувства още сита от пюрето/кашата? Или пък да изпива доста вода преди млякото?

Аз да използвам да питам - преходно мляко давате ли вече? Моята хубавица до момента пие Аптамил AR за повръщащи бебета, но се чудя дали не е време да го сменя? С ЛЛ не успявам от дни да се свържа по телефона, предполагам, че само й е до такива въпроси.

# 229
  • Мнения: 385
Ели, става въпрос за първото и последното, пето хранене преди лягане. Айде преди лягане се случва често да не яде много, това го разбирам. Но първото хранене - винаги се е събуждала гладна и си е изпивала всичко на един дъх. А сега не е така.  И вода не пие чак толкова. Максимум 50-60 мл за денонощия. Не знам - режимът ли се променя... Иначе тя си е на АМ от втория месец, защото нямах кърма. Сега вече е на НАН оптипро 2 - за след 6 месеца.

Не знам в такива случаи с повръщане как се процедира. Не се ли израства?

# 230
  • Мнения: 423
Момичета, при вас първото кърмене/АМ в колко часа е? Аз си навивам часовника в 6ч. и вдигам малката да яде, след това в 9ч. Но се чудех това в 6ч. кога отпада или мога да го изместя постепенно за по-късен час?

# 231
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Момичета, при вас първото кърмене/АМ в колко часа е? Аз си навивам часовника в 6ч. и вдигам малката да яде, след това в 9ч. Но се чудех това в 6ч. кога отпада или мога да го изместя постепенно за по-късен час?

Никога не съм будила за хранене. Сега става между 7 и 8 за първото хранене (АМ). Ляга късно към 23:00 часа. След това храненето ни е през 4 часа (общо 5 за деня). Ти защо я вдигаш?

# 232
  • Мнения: 3 942
Никога не съм я будила за хранене. Заспива в 20:00-20:30 и се буди за хранене между 6:30-07:30. Тогава й е първото хранене за деня, следващото е към 10:00.

# 233
  • Мнения: 423
Момичета, при вас първото кърмене/АМ в колко часа е? Аз си навивам часовника в 6ч. и вдигам малката да яде, след това в 9ч. Но се чудех това в 6ч. кога отпада или мога да го изместя постепенно за по-късен час?

Никога не съм будила за хранене. Сега става между 7 и 8 за първото хранене (АМ). Ляга късно към 23:00 часа. След това храненето ни е през 4 часа (общо 5 за деня). Ти защо я вдигаш?
Като я нахраня и лягаме да спим пак до 8:30-9:00. Иначе ако се събуди към 7-7:30 може и да не заспи вече. Вечер последното хранене е към 20-21.

# 234
  • София
  • Мнения: 406
Аз също не будя за хранене, тя сама се събужда към 7:00-7:30, след това пак заспиваше доскоро, напоследък пропуска. Но пък сега и кака й е вкъщи и малката се разиграва, по-интересно й е.

Момичета, да се оплача - моята госпожица не иска да се обръща. Казвам не иска, защото на няколко пъти се обърна от корем по гръб - само защото мрази да е по корем. От гръб на корем - никакъв интерес. Правим гимнастика всеки ден, по сума пъти аз я търкалям - тогава с помощ се обръща, защото го смята за игра. Играчки слагам, какво ли не правя - напредък няма. Иначе по корем се надига, пресяга се за играчки и си играе (докато реве, та се къса), избутва се с крачета да лази, не седи съвсем сама без опора все още, но с опора - няма проблем. Като се изключи пустото обръщане не забелязвам други драстични отклонения. Кой знае кога отново ще има консултации и ще я види лекар... И ЛЛ вече седмица не си вдига телефона.

# 235
  • Мнения: 264
Моя дребосък се обръща само от гръб по корем. Обратното е мисията невъзможна. Каката също късно почна да се обръща от корем по гръб и май го е правила броени пъти. Съвсем здраво и добре развито дете си е. Няма как всички деца да са като по учебник. Щом другите по другите норми за възрастта си е добре детето мисля, че няма повод за притеснение. При всички положения сега не е най-подходящия момент за излишно разкарване по лекари.
По темата за нощното хранене ние не сме най-добрия пример. Заспива към 20 ч и още към 22:30-23:00 почва да примрънква. По това време обикновено се залъгва с вода и гушкане. След 1 часа обаче няма залъгване. Само жицата го успокоява. Събужда се по още 2-3 пъти, суче и заспива. Направо се е преселил при нас на спалнята. Събужда се между 6-7 сутринта и после заспива след следващото хранене.

# 236
  • Мнения: 1 923
Моят господин се обръща от гръб по корем и обратно, като пумпал е, но доскоро можеше само от гръб по корем. Дайте им време и ще ви изненадат съвсем скоро. Аз нали се притеснявах, че не иска да яде нищо, само кривеше главата и се давеше..за няма и две седмици се усети какво се иска от него и сега яде каши сутрин, зеленчукови пюрета, плодови и месо през останалото време. Само като види купичката и отваря устата Simple Smile Денем суче рядко, но вечер си наваксва, буди се често и мрънка..не знам, от зъбите ли е, още няма никакви, но голямо точене на лиги и писъци цял ден. Ръката ако може, цялата ще я навре в устата Simple Smile Дете, което спи, не бих го будила за хранене..моят ляга в 18-19ч и се буди окончателно в 6 сутринта,  чудя се как да му удължа сънят поне до 7.

# 237
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Светослав се обръща, но когато на него му е кеф - има дни, в които е като пумпал, има дни в които въобще не му е до обръщане. За ядене и аз не будя, докато беше само на кърма си позволявах в самото начало, но после спрях, вече си хапва сутрин попара, на обед зеленчуково или месно пюре и следобедна закуска - плодово пюре, каша и т.н. Вече не иска кърма през деня, ама за сметка на това си иска вечерта, последното кърмене е между 19:30-20:00 и после става поне в 1ч.един път, ако имам късмет следващото ставане ще е чак към 7ч., Ако нямам.. ще е през три часа. И той няма зъби още, въпреки че вече му белеят венците.. ама няма и няма, дано започнат да избиват скоро.  Просто времето лети неусетно... Вече малките бебоци са големи мушмороци 😁 

Прекрасен ден, момичета ! Пазете се и бъдете здрави най-вече !

# 238
  • Мнения: 423
На нас вече са ни пробили 2 зъбчета. Венците и не бяха нито зачервени, нито се белееше нещо. Даже на последната консултация ЛЛ каза, че няма изгледи скоро за зъбки.Simple Smile Но езичето и постоянно беше на долният венец и бях започнала превантивно да я мажа с гелче и така една сутрин усетих драскане, а на следващата сутрин и съседното зъбче драскаше, та сега на веднъж две излизат. Simple Smile

# 239
  • Мнения: 139
И на нас ни избиват двете зъбчета. Криви се, мрънка доста често през деня и вечер. Давам хапченца, мажа с гелче, да излизат вече на цяло, че се мъчи милото.
При нас червените бузи се оказаха алергия или непоносимост към някой зеленчук или нещо от кърмата. Така мисля, защото освен че бяха много червени бузите имаше и червени релефни плаки, петна на едната буза, на слепоочието, на сгъвките зад коленцата, на ръчичките в горната част до сгъвките и раменцата. Спрях да пия прясно мляко, да ям лъжица мед(това го консумирах всеки ден от началото на бременността до преди 10дни)От няколко месеца си хапвах всеки ден и 1-2 парченца шоколад. Спрях и него. Малката беше четири дни само на кърма и мажа петната с крем на а-дерма с овес за атопичен дерматит. Започнах пак захранване от начало, но този път с готово пюре на гербер с тиква. Давах 5 дни, няма нови петна и червени бузи, старите избледняха и утре ще добавя морков.
Аз да се оплача, предната вечер забелязах, че малките срамни устни са се слепнали. Има една прозрачна ципа, която ги покрива целите, почти до клитора. Незнам как не съм забелязала по-рано. ☹
Все бързам, защото много шава, да оправя дупето,  да го намажа с лекарството за хемагиома и ето сега какво стана😔
Трябва или да я среже хирург или да я отлепи(дърпат рязко) гинеколог. Има едно лекарство, което обаче го няма в България, има го в Германия. С него като се маже тази ципичка изтънява и се разделя без намеса на хирург или гинеколог. Другата седмица ще я водя на гинеколог. Моля се да махнат успешно ципата и да не я боли😟

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 01:05 от ESTER.

Общи условия

Активация на акаунт