АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 831
  • 505
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 923
Купон ще вдигна, ако моето се буди само веднъж вечер..ама няма шанс скоро да се случи. Буди се и хленчи, мрънка, само гърдата го успокоява. Явно е от зъбите, успокоявам се, че и това ще мине.

# 271
  • Мнения: 264
И ние сме залепени един за друг по цяла нощ. Аз забелязах, че това започна малко след като го захраних. По-скоро ми се струва, че по някакъв начин бебетата искат да си наваксат пропуснатото млечно хранене. Каката също започна да спи по-неспокойно скоро след захранването.
Другото което си мисля, че ги кара да се събуждат вече по-често е превъзбуждане и пренасищане с нови впечатления от околната среда. В тази възраст все повече приемат стимули от околната среда, впечатляват се и от най-дребното нещо и това сигурно им натоварва крехката нервна система.
И аз се успокоявам, че щом оцелях първия път и сега ще избутам още годинка и после може би най-после и аз ще се наспя 😀
А иначе за да е пълна картинката при нас, последно време и каката почна да се буди през нощта Stuck Out Tongue Winking Eye

# 272
  • Мнения: 98
Креми спи доста неспокойно последните дни, и през деня и през ноща. Събужда се понякога към 1 след като е заспала до към 9 и нещо, понякога се събужда към 2 или 3. Честичко се разхленцва,но до към 3 даване залъгалката, а след това се кърмим, после към 6 и после към 9. Тя се събужда всеки ден към 7 и нещо.
Ние сме с 2 зъба от 2 месеца. По време на изникването хленцаше през деня както и сега де, чак непоносимо понякога и се присламчваше през ноща при нас към 3-4 и се събужда да играе. Деня преди да избият се събуди в 12 до 2 кривееше и цяла вечер общо взето прихленцва. Аз усетих, че нещо се случва и беше при нас. Ноо след тея честите идвания, аз я отучих да го прави и да си спи в кошарата до сутринта. Иначе не е работа и за мен и за него. Аз спя наникъде, защото тя се върти постоянно и идва ту отгоре мен, ту отгоре баща си, а и него го поступва като е будна и види, че той спи и не и обръща внимание 😅.
Нямам търпение всичко да мине и вече да излезем навън 1 месец тя не излизала извън двора. Ще се побъркаме. Бъдете здрави и се извинявам за дългият пост. 😊

# 273
  • София
  • Мнения: 406
Нашата хубавица още няма зъби. Лигави се, но не съм забелязала да гризе повече от обичайното, така че явно още ще почакаме за първо зъбче. И тя не е излизала от месец на разходка - изключвам ежеседмичното посещение при дерматолог заради атопичния дерматит, защото от него само колата вижда. Имаме голям слънчев и проветрив балкон и горе-долу се понася положението, но пък парка ни е на 100 метра и много ми липсва особено сега, като се раззеленява всичко. Надявам се скоро да разрешат някакви разходки за децата.

# 274
  • Мнения: 139
Момичета, вашите бебенца лазят ли?
Нашето само се преобръща.

elena_e защо всяка седмица ходите на дерматолог за АД? Къде има АД малката и каква е кожата там? С какво мажеш?
Знаеш ли от какво се пжлучава?

На нашето бебе му се появи при захранването на сгъвките зад коленцата, на ръчичките в горната част до гръбчето, по бузите. Червени груби петна + много червени бузи. Бях захранила с четири зеленчука. Беше 4дни само на кърма. Избледняха петната, зад коленцата изчезнаха на пълно, както и от бузите. Започнах отново захранването с купени пюрета. Пак се паяви АД, но по-леко, само в малък участък на бузките до ушите, отзад на едното краче, и на едната ръчичка пак горе. Петната стоят по зачервени след баня и пак леко грапави.

# 275
  • Мнения: 1 923
Моето е на 8м и не лази, не и типично лазене, придвижва се докъдето си е решил с плъзгане, избутване и въртене, мъчи се и да се изправя. Още няма зъби Simple Smile

# 276
  • Мнения: 264
И аз се чудя с какво да мажа за този АД. Първата проява беше на около три месеца и то само по бузите. Но му бяха доста зачервени и направо като нацепени. Мажа го с Мустела Стелатоопия. Бързо се повлия. На други места няма обриви. Сега обаче пак са му леко груби бузките. Също са му и малко зачервени, но това по-скоро, ако плаче или се напъва. Пък и сега в слънчевото време прекарваме доста време на двора и се поизпече.  Не съм забелязала да се влияе от определени храни. До колкото знам по-силно оцветените зеленчуци са по-силен алерген и за това за сега ги избягвам. Не съм давала все още червена чушка, домат, също и жълтък по препоръка на лекар.
Мисля, че сега му избива първия зъб. Доста се лигави последните дни и видях подутина с бяло връхче на венеца. Не изключвам и това да е причина за зачервяването на бузките.
Иначе има голямо желание да лази, ама още му тежи дупето. Като е седнал се хвърля напред, но в последствие се оказва по корем. В кошарата се изправя сам няколко пъти, а като го хвана за ръцете веднага се вдига на крака. Последно време е и доста приказлив. Постоянно крещи "да-да", "ба-ба", ама за ма-ма не му идва на акъла 😁

# 277
  • София
  • Мнения: 406
Малката беше с много суха кожа доста време - мажехме с Мустела, давахме пробиотик... В някакъв момент много се влоши - крачетата целите бяха почти нацепени, зачервени, тя самата беше много изнервена. По раменете стоеше като коричка. Така стигнахме до дерматолог и се наложи сериозно лечение. По схема е, първо Адвантан крем, след това Ликоид Липокрем - това са кортикостероидни кремове, така че не ги препоръчвам за домашно лечение без лекарско предписание. В комбинация с Липобаза и измиващо олио (Линола). Ходим всяка седмица, защото в зависимост от реакцията лекарят променя лечението и схемата (общо взето намалява се кортикостеродиният крем). Признавам си, че хич не ми харесва идеята за кортикостероиди, въпреки че ме увериха, че мажем в минимална доза, но истината е, че положението преди това беше много зле и при нас няма никакво съмнение, че се касае за атопичен дерматит, не просто суха кожа.
Не знам дали има общо, но откакто почнахме лечението, бебето е много по-спокойно, спи редовно и стана много по-подвижно - и преди съм споделяла тук, че хич нямаше желание да се обръща (то като я сърбят/болят краката как да го прави). Надявам се до седмица-две да забравим за кортикостероидните кремчета и да останем само с омазняването.
За момента не съм забелязала захранването да оказва влияние върху атопичния дерматит. Иначе беше получила обрив по гръбчето за кратко от готово пюре - не съм сигурна от коя точно съставка.

За мазане на АД - много съм доволна от Липобазата - много мазна и гъста, обаче успокоява възпалението и кожата става гладка. И не е кортикостероид Simple Smile. Също така противно на това, което очаквах, лекарят ни препоръчва ежедневното измиване с подходящо за АД олио - по този начин хем кожата е чиста, хем по-ефективно се омазнява от крема, с който се маже след това.

# 278
  • Мнения: 98
Момичета как се справяте с истериите на децата и имат ли вобще такива или само ние сме така?

# 279
  • Мнения: 1 923
Какво имаш предвид под истерии? Истериите започват, като станат на 2 и влязат в бебешки пубертет.

# 280
  • Мнения: X
Аз забелязвам, че моята госпожица е по нервна и превъзбудена след 17:00 до преди да стане време за спане, или някак самата ти вече си уморена от деня и някак най-тегаво минават тези часове преди заспиването.Също ако прекарва повече време вкъщи става раздразнителна, влияе й това какви впечатления трупа без деня,на чист въздух е по-добре бих казала Simple Smile

# 281
  • Мнения: 98
Какво имаш предвид под истерии? Истериите започват, като станат на 2 и влязат в бебешки пубертет.
За бебешкият пубертет не съм информирана, а това с истериите явно не сте го изпитвали щом ме питате..ухх не ви го пожелавам.. Не зная, но е доста кривичка и се кара вика, крещи, мрънка всичко имам чувството, че не и харесва и и е писнало.. Може би е вярно това, че като не е на чист въздух и с това ежедневие у дома не я свърта. Двора не и е достатъчен. Също така освен кривото настроение не ме оставя да излизам от обсегът и.. Аз лично си го обяснявам, че е от зъбите и това обтегнато положение и само у дома, я карат да изтерясва.. 🤔🙁
А ти какво имаш предвид. На 2 години вече май вече не са бебета? 😅

# 282
  • Мнения: 1 923
Това ми е второ дете, като първото съвсем не беше лесно бебе, сега чак на 4г започва за намалява с тантрумите и тръшкането без повод.

Няма как 8 месечно бебе да истерясва Simple Smile Крещи, защото сега открива гласа си и пробва какво може, тръшка се, защото има недоразвита нервна система, която лесно се превъзбужда, протестира, когато мама излезе от стаята или я остави на пода сама, защото си мисли че повече няма да се върне, това е нормален етап от развитието на детето на тази възраст ( separation anxiety ). Все пак е само от 8 месеца на този свят, няма как да се държи, като възрастен.

Всичко ги впечатлява, зъбите ги мъчат, главите им са заети да асимилират един куп нови приключения, междувременно не могат да говорят и се опитват да общуват по единствения им възможен начин ( плач, смях, “тръшкане”).

Това обаче не е нищо, около 2 годишна възраст става наистина интересно, все още нямат достатъчно думи да изразят какво искат, но го искат веднага. Децата, търкалящи се по улицата и в магазина с писъци са в такъв период...изобщо, при малките всичко е фази ..излизат от една и влизат в друга. Нормална част от развитието.

Та вместо да се ядосвате, гушкайте си детето, носете го, пейте, четете. Ще дойдат и по-добри времена.
Няма да е зле да се информирате за бебешкия пубертет, полезно е Simple Smile

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 23:22 от ٠•● Veggie ●•٠

# 283
  • Мнения: 98
Благодаря Ви! Гушкаме се редовно, не всяко дете се тръшка и нервничи. Всяко е различно. Това е първото ми дете, но имам сестра с голяма разлика(14 год.). Ами не съм я виждала така да се държи като беше около 2. Всичко ще мине. И те ще порастнат и дано винаги да имат нужда от нас както и сега. 🙁 Да бъдем всички здрави, а другото ще се намести с времето. 😊

# 284
  • Мнения: 1 923
Разбира се, децата са различни характери , някой си остават кротки и като станат на 2, просто тогава осъзнават, че са самостоятелни личности и се опитват да отстояват желания си ( често доста нелогични ). Simple Smile Да са живи и здрави, другото ще мине и ще забравим. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт