АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 2

  • 18 414
  • 505
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 301
Здравейте. Кога започнахте да въртите главата на вашите бебета на ляво и на дясно? И само главата ли въртяхте или цялото бебе на ляво и дясно?

# 136
  • Мнения: 98
А кашите за СЗ ли давате? Аз давам следобед с половин плодово пюре, обаче някои ги дават сутрин. Плодовото пюре кога давате - сутрин или следобед? Има ли някой, който да е въвел месото преди 6 навършени месеца?

Аз го въведох пилешкото на 5++. Нямахме проблем само дето май домашното много не и харесва в сравнение с купешкото, но ще свикне. Аз от утре започвам да давам каша с пюре от слива или круша следобяд. Доста се чудих каква да взема, на коя марка, да е безглутенова и безмлечна, и взех на хумана. Вие какви ползвате? Аз взех засега оризова и елда.
Относно похапването на зеленчуците това дето го давам като и втръсне не го иска и като се наеде се издува и се пъчи и нерви.
Кремена все още се завърта само от корем по гръб сама, но по корем не и хресва да седи. 😁

# 137
  • Мнения: 257
Аз правя домашни. Купувам био зеленчуци и плодове предимно и избирам най-вече сезонни. Нямам достъп до домашни. Имаше един списък, кои е добре да са домашни или био - Най-токсичните 12: целина, праскови, ягоди, ябълки, боровинки, нектарини, чушки, спанак, череши, кейл, картофи, грозде.
Безопасните 12: лук, авокадо, сладка царевица (не ГМО), ананас, грах,
киви, зеле, патладжан, диня, пъпеш, грейпфрут, сладки картофи.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 11:53 от Alex_Sandra

# 138
  • Мнения: 139
Аз нямам домашни продукти за съжаление. Днес ни е 3-ти ден от захранването на картофи. Обиколила съм сигурно 10 зеленчукови магазини, включително и био и навсякъде българските картофите бяха покълнали..😐 Обелвам ги по дълбоко и ги кисна час и половина, два в студена вода, преди да ги сваря.

Как дадохте следващите зеленчуци, след първия. Добавени към първия или отделно?

# 139
  • Варна
  • Мнения: 231
Аз също нямам достъп до домашни продукти. Гледам да купувам сезонни продукти, по принцип не пазарувам плодове и зеленчуци от големите вериги, освен ако не става въпрос за авокадо, банани, батати и пр, те всички идват от едно и също място, на тях гледам да пише органик. И все пак мисля, че това е по-добрия вариант отколкото детето да се храни само от буркан, аз не бих го причинила и на себе си. Освен това винаги имам и няколко купени пюренца в килера. Все пак живеем в модерен свят и трябва да се възползваме от удобствата му 🙂
Смесвам винаги повече от един зеленчук

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 11:54 от Antoinetka

# 140
  • Мнения: 257
Отделно, за да свикне с вкуса.

# 141
  • Мнения: 230
Аз също пазарувам от едно малко магазинче за плодове и зеленчуци близо до вкъщи.Предлагат всичко което съм й предлагала-броколи,карфиол,пъщърнак,тиква,тиквички,батат,моркови и обикновен картоф.Пюретата си ги правя аз и слагам масло гхи колкото грахово зърно и много и харесват.Сега когато й давам пуешко и давам от готово пюре,тъй като ме е страх месата да ги купувам и правя.Та общо взето 1 ден яде домашно,1 ден готово.Жълтък не съм и давала,защото личната каза,поне 2 седмици от първото месо да минат и поне 2 меса да е яла.Сега не й давам нищо ново тъй като е болна,но когато се оправи ще й предложа заешко или пилешко и чак тогава ще въведа жълтък.Плодовите пюрета ги купувам,предпочитам на гербер.

# 142
  • Мнения: 257
Да, и аз добавам малко гхи и от водичката, която е останала от варенето на пара. Не слагам кърма или мляко.

# 143
  • Мнения: 98
Да отклоня за момент темата. Предложете ми някое кремче за мазане на пъпчици по брадичката. Погледнах едно на мустела и едно на юриаж, но дали ще има ефект.🤔

# 144
  • Мнения: 2 250
Да отклоня за момент темата. Предложете ми някое кремче за мазане на пъпчици по брадичката. Погледнах едно на мустела и едно на юриаж, но дали ще има ефект.🤔
Назад в темата някой беше препоръчал това

Аз го купих,но те пък изчезнаха и засега не съм мазала

# 145
  • Варна
  • Мнения: 231
Аз бях помолила за съвет за крем за лице и едно от момичетата ми препоръча този на биодерма. Аз взех на юриаж, защото тази козметика използвам и лстанах много доволна, много бърз ефект даде.

# 146
  • София
  • Мнения: 406
Момичета, голяма мъка е това взимане на урина от бебе - от сутринта се мъча с колекторчета и резултатът - мижави 10 мл, ще ме е срам дори да питам в лабораторията стигат ли. Явно за понеделник ще остане.
Вие направихте ли изследванията на 6 месеца? Ние вчера бяхме на ехограф, изследване на очите няма да правим, защото нямаме фамилна обремененост. За съжаление сухата кожа при нас премина в ясно изразен атопичен дерматит и другата седмица ще търчим при дерматолог (още не знам при кого и за кога ще запишем час).

# 147
  • Мнения: 385
Здравей, с моето момиче процедирах така за урината: когато тя се събуди сутринта, й измих дупето, подсуших я и й залепих найлоновото колекторче. Оставих я така голичка от кръста надолу върху еднократна пишпелена за всеки случай. Бях загряла помещението, за да не й изстинат кълките. После я взех внимателно в мен и й дадох млякото (на АМ е). Очаквах да се изпишка още докато цока, защото обикновено така прави, но не - този път не щя. Подържах я да се оригне и я оставих да лежи на повивалника в кухнята. През това време пуснах чешмата да измия шишето и явно течащата вода я е насърчила - като се обърнах, беше се изпишкала в колекторчето. Внимателно го отлепих, пресипах го в контейнерчето (бяха към 20-25 мл), облякох я и отидохме до лабораторията. Но всички тези стъпки ги бях планирала по детайли 3 дни, бях се заредила с 3 колектора и 2 контейнерчета за всеки случай Simple Smile

При момченцата било по-лесно по анатомични причини Simple Smile

Успех и дано всичко е наред! При нас кръв, урина и ехограф бяха супер и много ми олекна, че се притеснявах с това преждевременно раждане. Детският нефролог каза, че си е късмет да няма проблеми при толкова ранно раждане. Това бабата не трябваше да го чува, че веднага се притесни. По-следващата седмица сме на офталмолог, за когото не успях да взема по-ранен час.
 
Момичета, голяма мъка е това взимане на урина от бебе - от сутринта се мъча с колекторчета и резултатът - мижави 10 мл, ще ме е срам дори да питам в лабораторията стигат ли. Явно за понеделник ще остане.
Вие направихте ли изследванията на 6 месеца? Ние вчера бяхме на ехограф, изследване на очите няма да правим, защото нямаме фамилна обремененост. За съжаление сухата кожа при нас премина в ясно изразен атопичен дерматит и другата седмица ще търчим при дерматолог (още не знам при кого и за кога ще запишем час).

# 148
  • Мнения: 452
Слагате ли момченцата седнали от 6тия месец? Педиатърката ми препоръча да го слагам сам да стои вече, но аз си мисля, че му е рано още.

# 149
  • Мнения: 381
Слагате ли момченцата седнали от 6тия месец? Педиатърката ми препоръча да го слагам сам да стои вече, но аз си мисля, че му е рано още.

Какво е значението момченце или момиченце е детето във връзка със сядането? За пръв път чувам.
На нас ортопедът ни каза, че може да я подпираме само сега, а сядане на 90 градуса след 7 месец.

Общи условия

Активация на акаунт